Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más Anyuka is érzi amit én?

Más Anyuka is érzi amit én?

Figyelt kérdés
A Férjem reggel megy dolgozni, este jön. Hétvégente gyakran megy el szórakozni akár nélkülem is. Ma pl. céges összejövetel van, lövészet, bowling, vacsora...stb. Következő hétvégén beülnek megnézni az amerikai foci döntőjét együtt nézni a barátaival... Ide én ugye nem igazán mehetek. Egyáltalán nem sajnálom TŐle, imádom Őt ! De kicsit olyan igazságtalannak tartom, hogy én is estére ugyanolyan fáradt vagyok ( takarítás, minden nap friss vacsi, 6 hós baba nevelése..stb ) de én nem tehetem meg, hogy híradó alatt hátradőlök. Hétvégente én nem tudok elmenni, én alig tudom Mamákra bízni ( megoldható lenne, de rosszul érzem magam ha nincs velem a Manó ) A kérdés igazából az, hogy irigy vagyok mert a Párom szórakozik én meg még hétvégén is a babával vagyok ? És rosszul gondolom, hogy neki is inkább itthon kéne lennie, hiszen Együtt vállaltuk a babát...
2013. jan. 26. 18:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy eljár alkalmanként, mert nyilván dolgozik, meg stb.

Dehogy sokszor, és a családjára meg kevesebb időt szán, szerintem az nincs rendben.

Kérdés, hogy a hétvége maradék idejében mennyit tölt veletek.


Én megértem, hogy nem akarod a babát még rábízni a mamákra. Mások könnyen vagdalkoznak, de nyilván minden ember más, minden ember másképp érzékeny.

Neked fontos, és nyugalommal tölt el, hogy ott a babád mellett. Nyilván fel se tudnál oldódni a bulin. Nincs is ezzel baj, ki hogyan éli meg. Ennyi. Mikor az embernek gyereke lesz, az nagy felelőséggel jár. Ki hogy tudja ezt feldolgozni.

Én se tudtam elmenni estére a babám mellől, csak nappal pár órára.

Az apukák szerintem ezt nem érzik át ennyire, nem az anyai érzések miatt, hanem mert mi vagyunk non stop a babával.


Az én férjem is elszokott járni, nem sokat, mert nem tud menni mindig kivel. De szerintem ha tehetné, akkor sokszor menne. Én se sajnálom tőle, csak irigylem. Mert ő gondol egyet és elmegy spontán valahova.


Néha úgy panaszkodnék, de akkor meg szar anyának érezném magam, hogy milyen vagyok.

Lehet kicsit feminista vagyok, de úgy érzem, hogy a gyerekvállalás, család összetartás, háztartás nagy részét a nők viszik el a hátukon.

Nem csoda hát, ha jól esik a figyelmesség :-)


Persze másnak biztos nagyobb a tűréshatára, az enyém ekkora.

2013. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem vagdalkozott.
2013. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ma későn jött haza a férjem, beült egy italra egy haverjával. Én meg mondtam neki, hogy holnap én meg megyek moziba..... (meg is teszem ám). Mondjuk a mi lányunk már 15 hónapos.
2013. jan. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

4,6os vagdalkodásnak tünik


ezért mondtam, hogy mindenki másképp tudja feldolgozni a babával járó változást, féltést, és elengedni magát

2013. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!