Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik a babám?...

Miért nem eszik a babám? Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz a kisfiam. Tápszeres, 4 hós kora óta hozzátáplálunk. Már ott tartottunk, hogy a tízórait kiváltottuk, de kb egy hónapja egyszerűen utálja a kanalas evést, azt vettem észre. A gyümölcsöt szinte teljesen elutasítja, pedig kedvence volt az alma, őszi. A főzelékből eszeget ebédre, de kb 100 grammot, nagyon max 150 grammot, azt is csak akkor, ha ügyesen kicselezem. És szinte alig akarja kinyitni a száját, pedig már mindenhogy próbáltam. Úgy érzem, haladnunk kellene a mennyiségekkel, és szinte semmivel nem eszik többet, sőt...olvasom fórumokon, hogy más babája 200-300 ml főzeléket is megeszik, meg sokkal több gyümit, és hogy szinte tátognak a kajáért...na, az én fiam már néha zokog, hogy hagyjam a kajával...ilyenkor kicsit irigy vagyok. Nem értem, hogy nálunk mi a próbléma. Mindig a fogzásra fogják. De tényleg tarthat ez több mint egy hónapig is akár??? Teljesen kivagyok :(
2013. jan. 28. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is az első gondolatom a fogzás volt, de azért ez hosszú idő már...A lényeg, hogy ne erőltesd, mert megutál enni, és már akkor is sírni fog ha meglátja az etetőszéket:( Lehet, hogy nem éhes??Lehet, hogy közel vannak az étkezések egymáshoz? Nálunk ez volt a gond...Gyönyörű ahogy a nagykönyv leírja, hogy napi 5ször evés, hatalmas adagokban, de ez a gyakorlatban nem mindig így van! Sokan csinálják azt, hogy kihagyják a tízórait, és a baba rendesen ebédel! Nálunk úgy néz ki, hogy reggeli 220 pép, tízórai kimarad, és du alvás után kapja a tízóraira szánt gyümit, akkor elfogadja nem kiabál, nem értem én sem, de neki így a jó! Sokan a gyümit, meg a tejterméket összevonják, és csak 4 szer eszik a baba 4 5 óránként, akkor biztos, hogy éhes!

Ami még segíthet, hogy pár napig csak a főétkezéseket próbáld meg adni, hogy tényleg éhes legyen, hogy tanulja meg újra várni a kaját....

Ami még segít, hogy egyél együtt vele valamit, ha látja, hogy az evés jó dolog, nem kín! Az én babám, ha eszek vele, sokkal jobb ízűen eszik....

Ne aggódj amúgy, lehet a te babád sosem fog 200akat enni, mert nem igényli, de ezt is el kell fogadni, hogy neki ez az adagja!Amit megeszik azt viszont egye szívesen, ne fogyjon az a lényeg!

Lehet, hogy sok ízt nem szeret, próbáld házival, bébiétellel is, ha van kedvenc, azt keverd a mumus ízekhez!

Hirtelen ennyi jutott eszembe, sok sikert!:)

2013. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat! Próbálom nem erőltetni, és általában saját magam készítem a kajákat, és pont ezért néha olyan rossz érzés, hogy hiába fáradoztam :(. Azért remélem, hogy lesz ez még jobb. Jó súlyban van amúgy nagyon, nem aggódom, csak egyszerűen nem értem, hogy éri be ennyire kevéssel. De szerintem hanyagolni fogom a tízórait én is. Nálatok milyen időpontokban vannak az étkezések amúgy? És miket adsz neki, mennyit? Mennyi idősek vagytok?
2013. jan. 28. 12:01
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia. Mintha magamat olvasnám szóról szóra. Lányom is tápszeres volt és 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Elég szépen haladtunk, pár hét alatt kiváltottam a tízórait mert megevett 150g-ot is. Olyan 5,5 hónaposan valami történt, mert pont úgy mint nálad maximum 100g-ot evett meg 1 kajálásra. És persze kérte a tápszert utána mert nem volt elég neki. Mondtam a gyerekorvosnak aki nyugtatgatott, hogy biztos a foga jön. 7 hónapos volt a lányom és még mindig 100g-ot evett meg max 150g-ot mit ahogy te is írtad. És persze azt is úgy, hogy 1000 féle képen tereltem el a figyelmét. Minden étkezés 1 órán át tartott, sírtam utána, és mondtam a férjemnek, hogy Én ezt nem bírom. Remegett már a gyomrom ha az etetés következett és ámultam, hogy más babák milyen nyugodtan betolnak 200-330g-ot. 10x voltam dokinál 2 hónap alatt, kikönyörögtem vérvételt...minden rendben volt. Most 11 hónapos lesz a lányom, és még mindig nem tudom kiváltani az összes étkezést, mert nem eszik megy annyit, hogy jól lakjon így kell a tápszer. Így áll egy napunk most: hajnalba tápszer kb. 150m (jó esetben). 8-9 között eszik gyümit keksszel kb 200g-ot maximum ..átlag 170g. 11 körül bealszik, előtte tápszer 120-170ml. Ebéd olyan 14.30-15-között, általában megeszik 180g-ot. 6-7 körül megint főzelék vagy gyümi túróval, babapuding..változó. Este tápszer 120-170ml között.

Szóval nagy átlagban 800gm/ml eszik egy nap összesen...ami nem túl sok. Van olyan napunk, hogy 700g/ml alig van meg, nagyon hullámzó az étvágya.

Hány kg-val született a fiad és most hány kg?

Naponta hányszor kakil?

Csak azért kérdezem mert a dokim szerint lányom jól hasznosítja az ételt azért nem eszik annyit mint a nagy átlag...napi 1 kaka van. Azok a babák akik megesznek 300g-ot 1 étkezésre akár 3x is kakilnak 1 nap.


Még egy gondolat. Rakj ki 300g-ot egy tányérra valami főzelékből..én elámultam, mert akkora adag, hogy Én mint felnőtt ember jól laknék vele. Tudom a babáknak fejlődésbe van a szervezetük de ha napi 5x kéne ennem 300g kaját lehet meghalnék.:D ..nekem ez nagyon furi. Egyél meg 1 nap 1,5 kg kaját:P

Amúgy lányom "rossz" evése ellenére szépen fejlődik...4kg-val született most nem sokára 11 hónapos lesz és 9,1kg...vidám, sokat mosolyog, és egy vödör rosszaság:)

2013. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nos, hát elég nagy baba. És pont ezt nem értem....


4,5 kilóval született. Hosszú baba volt, nem kövér. Most vagyunk 7 hónaposak, és már 9 kiló. Napi 1 kaka minimum megvan, de van hogy akár 2-3 is. Szóval, olyan mintha sokat enne, minden jel erre utal. De ha a konkrét mennyiségeket nézzük, hát, fele annyit sem eszik mint mások, és azt is csak azért, mert Anya trükközik... :)

Szóval, nem a súlya miatt aggódom...de rossz nézni, hogy nem eszik semmit. Tápszert elfogadja, a kanalas, "rendes" kajákat nem nagyon. Gyakran kezd el nyüsszögni, feszengeni...kb 5-10 kanál után rend szerint...ezt sem értem, hogy mi lehet ennek az oka...reménykedem benne, hogy egyszer majd lesz jobb. De egyszerűen elképzelni sem bírom, hogy hogyan tudnánk mondjuk egy étkezést kiváltani...

2013. jan. 28. 12:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Tényleg jó súlyban van a fiad..meg is duplázta a súlyát..lányom 7,5 hósan duplázott. Volt 1 olyan hónapunk amikor semmit nem fogadott el a tápszeren kívül...2 kanál után visított...nem bújt ki foga, nem tudom miért volt..

Fiadnak van már foga? Nincs bedagadva az ínye?

2013. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok! Nekünk is ez volt eleinte, de szépen beállt! A probléma az volt, hogy az elején hiába főztem nem ette meg, erre amire én rájöttem:(( A bébiétel ment! Most 9 hós, lassan 1 hónapja tértünk át a házira, úgy, hogy eleinte kevertem a bébiételt a házival,majd váltottunk! Tehát ez is lehet gond:( Most 9 és fél hós, az étkezések így alakulnak: 9óra(akkor kel) 220-230ml tápszerrel kikevert rizspép(rizspép 3 ek, tápszer 7 adagolókanál) Tízórai de.nincs! Ebéd 12 kor, van mikor fél 1 kor, 1 aventes pohár főzelék hússal, vagy sajttal, tejföllel , meg egyéb amit ehet...aztán alvás!Alszik fél3ig, 3 kor 1 aventes pohárnyi gyümölcs, legtöbbször őszi, mert imádja!Van mikor picit hagy belőle! 6kor vacsi , maradék főzelék, más feltéttel, vagy házi krémtúró, joghurt gyümivel néha szintén 1 pohár....8 kor eszik még pépet, mert ugye ő nem iszik tápszert magában,ez gabonapép, vagy sinlac, picit kevesebb mint reggel, de van mikor csak fél tányérral eszik! E mellé kap még kölesgolyót napközben! A vicc, hogy mindig sokat evett, de sosem volt duci!

Ami még gond lehet a főzi állaga...a bébiétel nagyon folyékony, lehet a házi sűrű még neki....Ne keseredj el, biztos megeszi a főztöd majd, előbb utóbb minden baba átszokik, van aki előbb, van aki csak 15 hósan, de 1 éves kor után egyre érdeklődőbbek a házi iránt ! Egyetek sokat együtt, kínálgassátok...Lassanként esetleg házi leves leve, főtt zöldség, szokták szeretni:)

2013. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Már két foga van alul. Azzal eléggé megszenvedtünk...Lehet, hogy jönne is már a következő? Nem látom, hogy be lenne dagadva az ínye.

Egyébként bébiételt még kevésbé fogadja el, mint a házit. Tényleg, már mindent próbáltam...csak üveges, csak házi, majd kevergettem össze mindenfélét. De semmi. Olyan, mintha az egész kanalazás dolog nem tetszene neki. Még az etetés helyét is variáltam. Volt pihenőszék, etetőszék kétféle. Van itthon kb 5 tányérunk, meg több kiskanál..de hiába. Semmi nem válik be. Amit igazán szeret, az a narancs leve. IGen, már adtam neki, tudom, hogy a mostani elvek nem engedik, de már lekakálom. Legalább valami gyümi kerül így a pocakba...

2013. jan. 28. 12:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfia 3 szor(!) eszik egy nap, és nagyon duci baba!!!Így mindent megeszik, de amíg erre nem álltak rá, náluk is szenvedés volt...
2013. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia, enyém 7 hós. Leírom egy napi adagját, hogy megnyugodj:

5.00.: 150 ml tápszer (félálomban, egyébként a fele sem lenne meg)

9.00.: 50-60 ml tejpép (jobb esetben, általában semmi)

13.00.: kb. 100-120 ml főzelék (nagy harcok árán)

17.00.: kb. 100-120 ml főzelék (szintén nagy harc)

22.00.: 70 ml tápszer (néha 100)


A gyümölcsöt egyátalán nem eszi, csak a levét, de azt minden mennyiségben. A főzeléket is csak jó hígan. Az üveges babakajákat utálja.


Én is a fogzásra fogtam, de nálunk több hónapja ez megy, úgyhogy kétlem, hogy a foga lenne a dologban.

2013. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szia!Kisfiam 6 hónapos lesz 3 nap mulva!Történeted,de leginkább az utolsó válaszoló "története" kísértetiesen hasonlít a miénkhez!!!4 hónapos koráig semmi gond nem volt,jol evett,szépen gyarapodott a súlya!Aztán kb egy hónapja elkezdett jönni a foga, 2 kibujt már alul kb egy hete!Azt hittem jobb lesz az evés kérdés,de NEM!Nálunk igy alakul egy nap:

Reggel általában 7-8 közt kelés, ha egyáltalán vmit bele tudok tuszkolni,akkor az MAX 60 ml tápszer!!(merthogy éjszaka kel enni,általában 3-4 fele,és betol 180 ml tápot,gondolom,mert kómás,de ha nem kapja meg ordít,bezzeg nappal!!!!)Ha hajnalban korábban ébred pl 2 fél 3 és akkor eszik,na akkor esetleg megeszik reggelire 120-at,mivel ugye korábban evett hajnalba.Fél 9-kor annyira álmos már,hogy le kell tennem aludni,alszik max egy órát.

10-kor megkínálom tízoraival:ha nem reggelizett,akkor fél adag vaníliás tejberizspépet megeszik,ha evett viszonlyag jol reggel,akkor semmit!!Ebéd előttkb fél 12-kor megint le kell tennem aludni,mert nem bírok vele!Újabb egy órát alszik!

13 fele jön az ebéd,ami szintén ujjabban katasztrófa!Csak sütőtökös,és répáskajákat eszi meg,hiába kínálom mással,mindent elutasít,rázkodik,kiköpi..stb!Ebéd max fél üveg babakaja,főzelék!

Ebéd után kicsit játék,de 2-fél 3 fele,megint bekómál!Na itt egy viszonylag hosszabb,másfél-2órás alvás jön!

Kb 16-kor uzsonna:vmi gyümi.Na ez az első olyan étkezés a nap folyamán,amikor látom,hogy talán éhes,mert megeszik háromnegyed üveg gyümölcsös kaját!

6 fele megint lerakom kicsit aludni,max 7-ig!Akkor adok neki egy kis tápszert,mert reklamál hogy éhes,kb 100 ml-t eszik

8-kor fürcsi,fél 9-kor eszik 150 ml tejpépet cumisüvegből!!

Szóval nekünk is szerintem elég kesze-kusza ez az evés dolog,meg szerintem az alvás is!!De ez van,ennyit igényel!!Nagyon kiborító,tudom,én is rengeteget idegeskedem rajta,hogy miért nem eszik rendesen!!!!!:(

2013. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!