Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Miért...

Mit csinálok rosszul? Miért nem eszik?

Figyelt kérdés
Van egy fiam 22 hónapos. Az a baj vele, hogy nagyon keveset eszik. Reggel nem hajlandó enni csak a kakaóját hajlandó meginni, de azt se mindig. Gondoltam nem baj, mert ha csak gyümit kap éhes lesz délben. Hát nem. Két három teáskanálnyi ételt eszik és már megy is el az asztaltól. Volt hogy nem adtam semmit tízóraira de akkor sem evett többet.Uzsonnára próbálok még tömni bele főtételt de semmi. Vacsora megint csak egy pár falat. Ki vagyok akadva, mert félek baj lesz. Persze joghurt, meg túrórudi az menne egész nap, abból tud enni. Csak normális kaját nem hajlandó enni. Nem értem miért nem. Mit csinálok rosszul? 22 hónaposan 12kg 85cm.
2013. febr. 1. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne adj neki édességet, csak elcsapja vele a gyomrát, csak akkor adj neki miután rendesen evett.

És ne foglalkozz ezzel túl sokat, nehogy kényszernek érezze az evést. Ha éhes, akkor enni fog.

2013. febr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló gondjaim vannak nekem is, két és fél éves a kisfiam. A legrosszabb általában az, amikor jön a foga (még 2 nem bújt ki). Egyre válogatósabb, pedig 1 éve még szinte mindent megevett.

Most azt csinálom, hogy reggel kap tejet (már régóta így van), aztán ebédig nem szólok neki, hogy egyen. Ha szól, hogy éhes még ebéd előtt, kap 100% narancslevet vagy gyümölcsöt (az gyorsan átfut a gyomrán és étvágyat csinál). Így ebédnél jobban eszik, egy (gyerek)tányér főtt ételt többnyire megeszik, és kevésbé válogat, mint amikor még kapott reggelit. Ha eszik rendesen levest és másodikat is, beígérek neki egy kis meglepit (ekkor kaphat egy túró rudit, vagy egy kis kocka csokit, esetleg egy marék mazsolát). Ha csak nyammog, és sokat meghagy, nincs desszert, mehet aludni.

Alvás után 6-7 óra között van vacsora, előtte uzsonnára (4 körül), ha kéri, ehet egy joghurtot vagy gyümölcsöt.

Rájöttem, hogy nem szabad erőltetni az evést, igyekszem nem nagy ügyet csinálni belőle. Ha azt mondja, nem éhes, amikor ebédidő van, leülök egyedül ebédelni, és már jön is, hogy ő is kér. Nasi nincs, csak ha vendégségbe megyünk.

Mindig kis adagokat teszek elé, inkább szedek neki többször, ha kér még. Földarabolom az ételt, de utána önállóan eszik, néha segítek egy kicsit. Én is vele eszek, és közben próbálok vele kicsit beszélgetni is. Ésszerű mértékig hagyom az étellel játszani, de csak akkor, ha meg is eszi...

Nem hiszem, hogy a te hibád, hogy nem eszik a fiacskád, készülj fel, hogy most egy ideig ez lesz, és ne aggódj túlságosan. Próbálj neki valamilyen vitamint adni, ha úgy érzed, szükséges (attól is javulhat az étvágya).

Az én kisfiamban az az érdekes, hogy ő nagyon nyitott az új ételekre, borzasztóan kiváncsi, de amit már sokszor evett, gyakran megunja és többet nem akarja megenni. De van sok gyerek, aki épp ellenkezőleg: mindig ugyanazt hajlandó csak megenni, pl. az unokahúgom egy időben szinte csak üres tésztát akart enni és tojást magában...

Kitartás... és tedd fel ezt a kérdést a kisgyerekek kategóriában is - 22 hónaposan már nem annyira baba a kisfiad :)

2013. febr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez egy ilyen korszak náluk! 22 hónaposan 12 kg azért nem olyan rossz! A nagyobbik fiam másfél éves korától úgy evett, mint most a tiéd, most töltötte be a négyet, 13 és fél kiló (nagyon kevés, rengeteget aggódtunk miatta). Viszont pár hónapja, mióta oviban van, megváltozott a dolog, elkezdett nagyon szépen enni, remélem, nemsokára a súlyán is látszani fog. Sokszor előfordul, hogy szól, hogy éhes és együnk. Ez régebben elképzelhetetlen volt, szóval nálatok is eljöhet ez a korszak!


Most újra ezt a tortúrát fogom átélni. A kisebbik fiam születésétől nagy zabagép volt, annyit szopott, mint egy kismalac, később, amit elé raktunk, válogatás nélkül megette. És az utóbbi hetekben ő is elkezdett válogatni (most 16 hónapos), előfordul, hogy bele sem kóstol az ebédjébe, hanem hisztizik, hogy vegyem ki a székből...


Nehéz megérteni őket.

2013. febr. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen jó súlya van a magasságához viszonyítva. Nálunk 2 éves 3 hónaposan 85cm, és 11kg, úgy, hogy fél évesen 9,7 volt... Egy éves koráig semmit nem fogadott el anyatejen kívül. Aztán is piszok válogatósan evett egy pár hónapig, míg én nem lazultam... Nem görcsöltem rajta, hogy eszik vagy se. Ha két falat után nem kért, ráhagytam. Mára a hagymán és az édességen kívül mindent megeszik. van olyan nap, hogy 1 kiwi, húsz szem megy és egy fél szelet kenyér kolbásszal a napi kaja, de olyan is van, hogy reggel megeszik egy tojást íróval, tízórai egy körte. Ebéd egy csirke alsó comb párolt zöldbabbal, uzsonna egy narancs, vacsora szalonna joghurttal. Azt nézd hogy egy hét alatt egyen kellő minőségi ételt, a mennyiséget meg ő érzi, és se eszem minden nap egyformán. Ha közösségbe kerülnek, ott mindenkinek javul az étvágya a többiek motiváló hatása miatt.

Semmit sem csinálsz rosszul, egészséges nem túlsúlyos gyereked van. Étvágya van, ha van olyan amit mindig megenne, te csak a minőségre figyelj. Bízz benne, érzi mi a jó neki.

2013. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!