Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason, oldalt vagy háton kell...

Hason, oldalt vagy háton kell altatni az újszülött babát?

Figyelt kérdés
Még csak 36 hetes terhes vagyok első babás, de folyton ilyesmiken jár az agyam. Mindegyik módszerről hallottam pozitívat, negatívat, kíváncsi lennék a véleményetekre.
2009. szept. 3. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Háton. Jönnek divatok,mennek divatok, de a legkényelmesebb és legbiztonságosabb ahogy magától is fekszik:háton.
2009. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Háton kell altatni, és párna nélkül. Ha mégis van párna akkor az legyen nagyon nagyon lapos, igazából nincs is rá szüksége a babának. De mindenképpen háton.
2009. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Háton szokták,de egy összetekert kisméretű plédet érdemes,mögé tenni,hogy egy kicsit oldalt legyen,ha büfizik,kifolyjon a szájából.
2009. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Háton, kicsit oldalt, hogy ha büfizik álmában meg ne fulladjon. Sajnos történt ilyen a közelemben:((


Van erre egy sparkó szivacsból készült párna, elfordulásgátló párna: [link]


(Én pont most akarom eladni az enyémet,(1000-f)

2 hóig használtuk, szebb mint az úl, keress meg ha érdekel)

2009. szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják többen, hogy háton. Nekem az elejétől a hasán tud aludni, háton csak a babakocsiban alszik. Most 3 hós.
2009. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én babám hason aludt végig, próbáltam háton, de nagyon nyugtalanul aludt. Mikor már négykézláb állt, akkor tettem hátra, mert álmában is a négykézlábazást gyakorolta, de rövid idő múlva megfordult. A kórházban a koraszülött osztályon volt, ott is minden baba hason aludt. Mondjuk nekünk volt légzésfigyelőnk (kis súllyal született), így nem izgultam. Meg neki tényleg kényelmesebb volt.
2009. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban is oldalt javasolták, én is úgy fektettem, minden alvásnál másik oldalára. Összetekert pléddel kitámasztottam, később már ahogy ficánkolt, mindig hanyatt fordult, így elmaradt az oldaltfekvés.
2009. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia.

az én Lányom kezdettől fogva csak háton aludt. hiába tettem hasra vagy fordítottam oldalra, az nem tetszett Neki. ha bukott szépen fordította a fejét oldalra, úgyhogy nem is erőltettem tovább. aztán kb 6 hós korában elkezdett oldalt aludni, mert rájött, hogy így is jó.

most meg pár napja állandóan hasra fordul.

szerintem ne aggódj. megpróbálod majd, ha megy hason akár úgy is és váltogatod.

de úgyis jelzi majd a Kicsikéd, hogy Neki hogyan kényelmes :)

könnyű szülést és sok oldogságot.

8,5 hós Lányos Anyuka

2009. szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd akkor kitalálja a Kiscsaj, hogy lesz neki a legjobb. :)
2009. szept. 4. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!