Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer helyett mivel lehet...

Tápszer helyett mivel lehet táplálni a 4 hónapos babákat ha már nincs anyatej?

Figyelt kérdés
Nekem sok tejem van csak már egyszer volt,hogy nagyon lecsökkent a mennyiségem(gondok miatt)és sose lehet tudni...a tápszeres babáknak meg nagyon nagy a fejük:S
2009. szept. 4. 17:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
AZ én kisfiam 2 hónapos korától tápszeres (sajnos), s egyáltalán nem nagy a feje. Sőt, már egy éves s még beteg sem volt..... Egy kicsit durva, amit írtál....
2009. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Ez a nagy a feje a tápszeres gyereknek, ez tetszik! Én tápszeres gyerek voltam, bátyám is, mivel anyu elég rövid ideig tudott minket szoptatni. És NINCS nagy fejünk, alulfejlettek sem, agyilag csökkentek sem vagyunk. Pedig még a 80-as évek elején kapható, nem prémium minőségű tápszert kaptuk. Vagy lehet, hogy azért nem nagy a fejünk, mert házi kosztot ettünk inkább pépesítve, meg gyümölcsöket, és a táp csak kiegészítés volt? Nem tudom... De majd utánaolvasok.
2009. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Na, most ránéztem a babámra. Tápszeres. Husis a gyerek, de nem nagy a feje egyátalán. Ez sértő volt.

Ha nem szeretnél adni neki tápit akkor turmixolj gyümölcsöt, zöldségeket vagy vegyél bébiételt.

2009. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

Az én fiam 2 hónapos kora óta tápszeres lusta volt szopizni és hiába fejtem hamar elapadt.De képzeld,nincs nagy feje!Akinek nagy az alapból olyan nem a tápszer miatt,ja és akiket eddig láttam "nagy fejű" gyerekeket azok mind anyatejesek voltak.(Bocsi szoptatós anyukák!)Ez nem attól függ mit eszik a gyerek!Pl a környékünkön lévő összes gyerek aki kicsit "túlsúlyos" az mind anyatejes nem tápis.Ha attól félsz hogy elhízik tőle vagy nagy lesz a feje,ne add neki adj akkor tejpépet ami szerintem szinte egyezik a tápival...

Ha olyan sok tejed van,fejd le és fagyaszd le azokra az időkre mikor éppen lecsökken a mennyiség.

2009. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Ekkora ökörséget írni, már ne haragudj!


De hogy a kérdésedre válaszoljak ha aggódsz már elkezdheted a hozzátáplálást, bár anyatejes babáknál csak a 6. hónap után ajánlják!

Ha egyre kevesebb a tejed, vagy néha kevesebb, esetleg idegen női tej pótlás lehetséges, de erről a védőnőd tud felvilágosítást adni.

Ha egyik sem felel meg neked, akkor marad a tápszer!


A férjemet és az öccsét csak 6 hétig tudta szoptatni az anyukája és mindkettőjüknek kicsi a feje, talán még kisebb az átlagnál.

A barátnőm kislánya viszont 16 hónapos koráig szopott és szegénykémnek igen nagy a buksija.

Ez genetika, nem tápszer vagy anyatej kérdése!!!

Üdv.

Egy 5 hónapos, és már 1 hónapja tápszeres kislány anyukája

2009. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%

Ezt tapasztalatból írtad?

Te is tápszeres voltál és nagy a fejed talán?


Tedd fel normálisan a kérdésed de a megjegyzéseidet megtarthatnád magadnak!Ne sértegesd a tápszeres babák anyukáit!Tudod nem mindenki olyan szerencsés hogy tud szoptatni és igenis tápot adnak a gyereküknek!A nagy fej nem ettől lesz!

2009. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy a te gyerekkorodban még olyan tápszerek voltak, amitől jobban hízott a gyerek, de a mai tápszerek már nem ilyenek. Nagyon mérges vagyok ám, amikor tudatlanságból így általánosítanak egyesek!

Az én gyerekem újszülött korától kap tápszert, 2 hós korától 5 hóig kizárólag azt kapott és ugyan csinos kis fejecskéje van. És egyáltalán nem beteges, mert ez szokott lenni a másik dolog, amit a tápszeresekről írnak.

Viszont láttam már olyan anyatejes babát, aki 1 évesen már az apja sapkáját hordta, ez genetika!

2009. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

Nem a fej mérete csak a lényeg,hanem a tartalma.

Szegény nagyanyámnak volt egy mondása amikor valaki szép nőt mutatott neki.Miszerint"mit ér a szép tál,ha üres?"

Remélem te nem így vagy,mert a kérdésed ezt engedi sejtetni.

Legalább moderálhatnád!!!

2009. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a te fejed nagy ettől a sok észtől ami benne van.Tudodmit adj neki tehén tejet és majd nézd milyen egészséges babád lessz.
2009. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez tényleg durva volt. A kisfiam 4 hetes kora óta tápszeres egészségügyi okok miatt. És egyáltalán nem nagy a feje, sőt nem is kövér (ezt is szokták még mondani a tápszeresekre). Sőt, egy időben inkább vékony volt. Most 11 hós, teljesen átlagos és a feje mérete is normális. 4 hós babának meg tápszert kell adni ha nincs anyatej.
2009. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!