Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos anyatejes babámat...

4 hónapos anyatejes babámat mikor kezdjem a gyümölccsel hozzátáplálni? Korai még most ugye?

Figyelt kérdés
Kinek mit javasoltak?
2013. febr. 16. 09:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Azért jutott eszembe, mert tegnap este vacsoránál a kezemben volt, én almát ettem (darabolva volt) és azt majd kivette a kezemből. Odatartottam a szája elé, és úgy nyamnyogta,szívta, hogy öröm volt nézni. Ezért merült föl bennem. Amúgy hízik, igaz most már kevésbé. Első 3 hónapban 1-1 kg-ot, most pedig hetente van, hogy csak 9 dkg-ot, van, hogy 19-et. Összességében most 1 hóra kivetítve 500g hízás volt.
2013. febr. 16. 12:59
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sz@r anya, kardomba dőlök: igény szerinti szoptatásnál nem kell semmit adni a gyerkőcnek, tökéletesen egészséges most is és nyáron is az volt, tudod, a pisis pelusok száma.....ja és 27-28 fok volt a lakásban egész nyáron.... Gyerekorvosunk is szoptatás párti és szopis tanácsadó is segített nekünk :)
2013. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
4%
tőlem azt csinálsz amit akarsz felőlem 5 percenként mellre teheted,attól még a kérdező nyugodtan kóstoltathatja ugyanis készen van rá a babája,fiam 3 hónapos sem volt mikor teljesen rámozdult a dinnyére,és imádta,ugyanúgy az almát is
2013. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Persze, a gyerek imádhatja, csak felelősségteljes, értelmes szülő nem ad olyat a gyermekének, ami nem a javát szolgálja...

Biztos imádná a cukrot, csokit, kólát, stb. Azt is adod, mert szereti? :(


4 hónapos korban minden babának lelassul a hízása, mert beindul a mozgásfejlődés.

2013. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
Egyetértek az utolsó válaszolóval. Egy egész élet előtte van még, hogy szarokkal tömje magát. Ameddig rajtam múlik, mit is hogyan eszik addig próbálom megfelelően, és egészségesen biztosítani számára a táplálékot. És ez az anyatejjel (tápszerrel) kezdődik 6 hónapig. Semmi másra nincs szüksége, csak az anyára, aki kiegyensúlyozottan táplálkozik. Akkor a baba sem szenved semmiben hiányt. Persze, hogy kinézik ennyi idősen a kaját az ember kezéből: ilyenkor már minden érdekli őket, így ez is, de ők nem tudják, hogy az banán vagy bármi. A 7,5 hónapos fiamat is, mégsem adok neki a bolognaiból....főleg, hogy 1 éves korig ugye 70% a tápláléknak tej alapúnak kellene lennie(anyatej, tápszer, pépek)
2013. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
16%
Nem adok neki kólát,és csokit már kap de ritkán de már lassan 2éves,és semmi baja nem lesz a gyümölcstől egy kisbabának, a gyerek azt eszi amire szüksége van,attól,hogy néhány elvakult szinte semmit nem ad a gyerekének az az Ő baja,dinnye meg alma,jaj nehogy már sz@r anya legyek mert gyümölcsöt mertem adni egy 4 hónaposnak,megérteném ezt a stílust ha pálinkát itattam volna vele,de gyümölcsnél,fogd vissza magad!
2013. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes az én dokim javasolta,hogy minél korábban kiváltsuk az étkezéseket és 7 hónaposan max 3szor kapott tápszert,1szer tejpépet de volt rendes ebédje tízóraija,uzsija 1 hónaposan már rendes reggelije és vacsija is volt az esti tápszer mellett,szüksége van másra is mint anyatejre ez csak a mai trend,lassan 5 éves korig nem lehet mással etetni csak anyatejjel...
2013. febr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Értelmes szülő a dokira hallgat és odafigyel a saját gyerekére,nem egy trend szerint etet,az én gyerekem készen volt rá megemésztette nem fájt a hasa és a dokit is támogatott benne.Érdekes módon én 2 hónaposan már gyümölcs leveket ittam 3 hónaposan főzeléket,gyümölcspürét ettem és itt vagyok teljesen egészségesen 20on évesen.
2013. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

Köszönöm, tényleg annak érzem magam, mert Én azzal foglalkozom, hogy a gyerkőcömnek mi a legjobb, és a mellékelt ábra azt mutatja, nekünk ez. Tényleg mindenki azt ad, amit akar. Szerencsére tejcsi van, nem vagyok fejős tehén, bár 4 lábú marhákkal foglalkozom, értelmesebbek, mint egyes itt kommentelő 2 lábú "faj"társuk :)

6 hónapig kizárólag az anyatejet javasolják, ha megfelelő mennyiségben rendelkezésre áll, ha nem vagy tápszer, akkor 4 hónaptól a hozzátáplálást. És én élettani ismereteire alapozva egyetértek az anyatejes ajánlással.

:)

2013. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én 4 hónaposan elkezdtem kóstoltatni vele a gyümiket, zöldségeket. Persze még nem az volt a cél hogy ki is váltsunk egy étkezést... az első étkezését egyébként olyan 7.5-8 hós korában sikerült kiváltani! A védőnőm és a gyerekorvos is egyet értett ezzel, én pedig megbízom bennük, hülyeséget még nkem nem mondtak. Ja és kapott vizet is, persze sokáig el sem fogadta, de mindig megkínáltam! Ma már 17 hónapos még mindig szopizik.
2013. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!