Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez? Aggódom!

Miért van ez? Aggódom!

Figyelt kérdés
Lányom már 10 hónapos is elmúlt. A problémám az, hogy tanítgatnám én erre-arra, de egyszerűen nem érdekli, nem figyel rám (csak néha mikor kedve van) más hasonló korú babás anyukával összejárunk, az ő kisfia már tudja mutatni, hol a szem az orr (mondjuk ezt mi is tudjuk) és a fül. Ő utánozza az autó hangját stb. A lányom miért nem tud ilyeneket? Foglalkozom vele eleget. Tudom minden baba más és más, másképp fejlődnek. De ez ugye nem nagy gond még?
2013. febr. 19. 15:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

4-es voltam.

A 9-es hozzászólónak is igaza van. Nagyon sok mindent megtanulnak úgy, hogy nem is tanítjuk nekik. (egyszerűen látják, és leutánozzák.

2013. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ő nagyon sokat szokott egyedül játszani is, ha pl odamegyek hozzá, hogy játszunk, van hogy ellök :) csak néha úgy érzem, hogy ha nem tudja "időben" ezeket a dolgokat mint mások, akkor azt hiszik nem törődöm vele, hogy nem mondogatok neki semmit, pedig de. És tudom megint más gyerekével jöttem, de csak viszonyítás képp és nem versenyzek.
2013. febr. 19. 15:36
 13/19 A kérdező kommentje:
és hála az égnek, nagyon jól el van néha egyedül is :)
2013. febr. 19. 15:38
 14/19 anonim ***** válasza:

előző vagyok:


Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond!:-) Nekem egyátalán nem az volt a benyomásom a leírásod alapján, hogy nem foglalkozol vele. Sőt!

Hidd el, mindent megfigyel és egyszer csak mondani utánozni fogja, amit hallott és látott.

2013. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
mondjuk még nagyon sokat szoktam neki énekelni, főleg altatáskor és tisztába tevéskor. szoktuk játszani a síma út, göröngyös utat is, meg a hoc-hoc katonát ezeket nagyon szereti és élvezi is mert olyanokat kacarászik :D csak ez, hogy ha mondok neki valamit egyszerűen nem érdekli (még)
2013. febr. 19. 15:59
 16/19 anonim ***** válasza:
Én sosem ültem le így a gyerekemmel, hogy na akkor most tanulunk jelszóval. A testrészeit úgy tanulta meg a lányom, hogy amikor fürdettem akkor elmondtam neki, hogy melyik részét mososuk meg illetve törlöm meg. A játékok közben amikor legóztunk mondom a színeket stb de sosem ültem le, hogy na akkor most tanulunk. Vidéken élnek a nagyszülők megyünk szomszédolné és ott mutatom meg neki élőben az állatokat, állatkertbe viszem és magyarázok neki. Két éves a lányom most olyan napi szinten van kg negyed óra annyi amennyire egy mese elolvasására elég. Na azt végig üli de utána nem. Ha megyek vásárolni elmondom neki mi micsoda, hogy éppen miért nem megyünk át az úton stb.
2013. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én sosem voltam az a típus amikor leültem a gyerekkel, hogy na akkor most tanulunk. Én folyamatosan mondtam neki a dolgokat és mutattam meg. Pl a fűszereket megszagoljuk közösen és ami olyan azt kóstolhatja is. Ami nem csíp. A testrészeit a fürdés közben tanulhatta meg mert én soha nem mutogattam külön, hogy na ez a kezed stb, hanem most megmossuk az arcod, a kezed stb. Összekapcsolta szépen és tudja. Az, hogy neked még nem mutatja afüled hajad stb azon ne aggódj, mert ez még nagyon elvont dolog és lehet még nem is igazán érti, hogy te mit is szeretnél. Az állatokat úgy tanítottam meg és most már szépen felismeri őket, hogy megyünk vidékre a nagyikhoz és visszük át a szomszédba ahol vannak kecskék nyulak tyúkok kutya stb. Szépen rájött és tudja. Én sosem ültem le így direkt foglakozni a lányommal. Én azt mondanám, hogy hagyom, hogy a világot felfedezze mert ha sétálunk akkor megfoghatja a követ, a füvet stb. Akkor mondom el mi micsoda és megérti. Elraktározza és előbb utóbb használni is fogja. Egyszer volt velem lovagolni a lányom az apjával ők nézték a lovakat én nyergeltem és ápoltam le a lovat. szülinapjára vettünk egy hinta lovat neki és ő ugyan azokat a mozdulatokat csinálta mint én élőben. Csak akkor látott ló közelébe.

Szóval ne izgulj.

2013. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16-17 válaszoló vagyok. :) Most láttam, hogy az előzőt elküldtem és nem kitöröltem. :)
2013. febr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Óóóó, az én lányom egyáltalán nem mutogat, pedig már hónapok óta tanuljuk az állatokat, és kisöcsém már 9 hónaposan rámutatott, amikor mondtuk neki, de egyáltalán nem zavar, mert tudom, hogy nagyon kis okos, tudja mit mire használunk. Próbálja a fejére rakni a hajpántját, ha megtalálja, az én hajamba a csatomat, ha megtalálja a konnektor dugót, mert épp be van dugva valami, akkor viszi oda és bele szeretné rakni. 2 kockából "tornyot" "épít", formabedobót is imádja, persze kicsit segíteni kell még neki...

Szóval úgyis azzal foglalkoznak, ami érdekli őket és érdekes, hiába állsz a fejed tetejére is! :)

Szóval ne aggódj!

2013. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!