Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti 6hós babátok is igényli...

A Ti 6hós babátok is igényli a FOLYAMATOS foglalkoztatást? 5 percre nem tudom letenni.

Figyelt kérdés

Szinte egész nap kézben akar lenni,minden érdekli, jókedvű. De amint nem Vele játszok, elfordulok,mást kezdek csinálni, azonnal ordít. Anyum azt mondja hagyjam hogy egyedül játszon. De ha hagyom, képes fél órán át ordítani,leizzad,vörös a feje,nehezen nyugszik még. Valamit rosszul csinálok?

Mit tanácsoltok? Ti hogy csináljátok?


2013. febr. 20. 16:28
1 2 3
 11/25 xStefix ***** válasza:
27%
Az enyém születése óta igazi ölbebaba, de én örülök neki. Ha épp dolgom van, akkor felkötöm a hátamra és ő is elvan, én is végezhetem a dolgom. Ennyi. :)
2013. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:

Az én babám most 8 hónapos,Ő is egész nap legszívesebben csak ölbe lenne, ha kimegyek a szobából észreveszi,hogy egyedül van egyből elkezdi a sírást,semmit nem tudok csinálni tőle egész nap, az alvással is vannak gondok nála, napközben nem nagyon szeret aludni,kezdek kikészülni teljesen :-)

Amúgy szerintem könnyű azt írni, hogy hagyjuk kicsit Őket sírni, de amikor már szegénykém izzad,vörös,alig kap levegőt,akkor nincs szívem nem felvenni...Így inkább kínlodok,lehet elrontom,de akkor se sírjon olyan keservesen.. de én is várom az ötleteket :-)

2013. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm vàlaszaitokat és tanàcsaitokat! Egyetërtek Veled Kedves utolsó vàlaszoló. Szerintem babafüggö is,hogy mennyire van el egyedül, és könnyű azt tanàcsolni hagyjam sírni... Màr 5 perc utàn fuldokolva hüppög. És igen, szoktam hagyni,nem veszem fel rögtön. Sőt, igazàból sosem vol olyan igazi "ölbebaba", ezt csak egy hónapja csinàlja. Lehet hamar hozzàszokik,hogy hétköznap esténként Apa és hétvégenként a nagyszülők folyton ölben tartjàk. Dehàt nem tilthatom nekik... :-( És néha az sem jó neki ha ott vagyok mellette,ès jàtszom vele... Szeretnék vàltoztatni, mert igy el sem tudom képzelni mi lesz 2 vagy több gyerekkel...
2013. febr. 20. 23:07
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
De igenis mond meg mindenkinek ne tartsák egész nap ölbe,én megmondtam a nagyszülőknek,fiam mellett tanulni szeretnék és arra szoktatom legyen el egyedül egészen kicsi korától szoktattam,és nem ordításokkal,ezért van el egyedül is egészen pici kora óta
2013. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok. Én megkértem a nagyszülőket, hogy ne vegyék fel állandóan (nem megtiltottam, szépen is lehet ezt intézni) mert aztán nem bírok vele. Simán megértették, semmi probléma nem volt ebből. Szerintem tedd Te is ezt, mert látod mi az eredménye annak, hogy kézben tartogatják.
2013. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Szerintetek ez az egész hisztéria, hogy állandóan csak ölben lennének nem hátráltatja mozgásfejlődést? Mert ha leteszem és 1 percig elvan, akkor már gyomoridegem van, mert tudom, hogy na mindjárt kezdi a nyűgösködést amíg fel nem veszem, de úgy meg nem tanul meg mászni! Bevallom, teljesen padlón vagyok már, alig alszik nappal, minden baja van. A ti babáitok már kúszik, mászik, az sem köti le ha kedvükre mehetnek vagy majd jobb lesz akkor? Kérlek nyugtassatok meg, mert sokszor a sírás kerülget!:( 7 hós, most kezdett kúszogatni, de lassan halad, hamar feladja és kezdődik a hiszti!:(

2013. febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 xStefix ***** válasza:

Akkor gondoljátok végig azt is, hogy vajoön MIÉRT akarnak az egyre aktívabban mozgó babák (újra) sokat a közelünkben lenni: azért, mert megijednek attól, hogy egyre távolabbra képesek kerülni tőlünk! Ezt a szeparációs szorongás.

Tipikusan olyan életkorokban jön elő, amikor a baba egy újabb lépéssel önállóbb lesz, messzebbre érhet (pl. most a mozgásfejlődése miatt). Ez egyrészt nagyon izgalmas dolog, másrészt, amikor rájön, hogy ezzel egyúttal távolabb kerül a biztos ponttól (anyától), akkor félni is kezd. Egészen addig, amíg meg nem tanulja, hogy anya ettől még ott van mellettem, csak kicsit távolabb, de azért biztonságban vagyok. Ismerős az a szitu, amikor a kúszó-mászó baba meglát egy játékot, mint a nyíl, elindul, aztán félúton megtorpan és aggódva körbenéz? Persze, anyát keresi. És amint meglátja, némi hezitálás után továbbmegy, de a szeme sarkából végig figyeli, hogy anya ott van-e még. :)


Ezekben a helyzetekben (szerintem) az a legjobb, ha engeditek a babáitokat megbizonyosodni arról, hogy számíthatnak rátok. Ha megnyugodhatnak, azzal erőt és hitet kapnak, így legközelebb már bátrabbak lesznek. És szépen lassan egyre önállóbbak is. - De ha most szándékosan távol tartjátok őket magatoktól, azzal pont ezt a biztonságérzetet teszitek kockára. Ilyen esetekben később akár pont a visszájára is fordulhatnak a dolgok: hiába játszik most el egyedül (muszájból), idővel lehet, hogy még bújósabb, anyásabb lesz, ezzel is kompenzálva a korábbról származó, fokozódó félelemérzetét.


Most ez így persze a "legrosszabb" eshetőség, de a biztonságos kötődés kialakításának (merthogy erről van szó) ez a célszerű módja, nem a mindenáron önállóságra (egyedüllétre) szoktatás.


A mozgásfejlődéshez egy érdekesség: Én is nemrég hallottam róla, hogy pl. a sokat hordozott babák gyakran korán állnak lábra. Ez elsőre fura lehet, hiszen őket viszik, passzívan, és elvileg keveset vannak a földön, "szabadon" - viszont azzal, hogy az anya testén keresztül folyamatosan érzékelik a mozgást, sokszor jobban, gyorsabban fejlődik az egyensúlyuk, testkontrolljuk, mint a nem hordozott babáknak. Persze ez nem szentírás, de vannak ilyen tapasztalatok.

Illetve anyum is feltette nekem korábban a kérdést, hogy nem félek-e attól, hogy a hordozott fiamat idővel (mostanság) nem tudom majd letenni a karomból. Én visszakérdeztem, hogy szerinte az izgalmas környezet, a sok játék, mocorgás vajon nem lesz-e neki annyira csábító, hogy újra és újra lekéreckedjen rólam? Hát de, végülis, mondta ő... :) És így van. Újra és újra igénye van arra, hogy kézbe vegyem, dajkáljam, taxizzunk, de újra és újra jelzi is, hogy le szeretne menni játszani.

Elvégre az egész leválás erről fog szólni: elmegyek egy kicsi anyától, aztán újra visszatérek "feltöltődni". Aztán ha megnyugodtam, megint megyek egy kicsit messzebb. És így tovább...


És még egy: két gyereknél meg már pláne praktikus, hogy hordozok, így sokkal több időm és kezem van mindenre. ;)


Remélem, nem baj, hogy ezt leírtam, de hátha hasznos valakinek.

2013. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
utolsó figyelj nyugodtan fogd a gyereket ameddig akarod,de akkor sem jó megoldás,hogy egész nap kézben van,fiam nem nézett körbe ott vagyok-e sose volt ilyen kis betoji,pontozzatok csak le ha ennyire futja csak
2013. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
azzal,hogy sokat játszott egyedül még megmaradt a biztonságérzet,mi sem magyarázza jobban,minta könnyed,sírás nélküli bölcsibe beszokás,kiegyensúlyozott kisfiú aki eljátszik egyedül,sose volt probléma,hogy nem tudok wcre menni,a mozgásfejlődése is gyors volt hiszen rengeteget volt hason,meg is őrült volna kendőbe,mindenki úgy csinálja ahogy akarja a kérdező tanácsot kért én leírtam,ha nem tetszik nem tetszik,ezt is lepontozhatjátok
2013. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 xStefix ***** válasza:

Nem is azt mondtam, hogy így kell. Ez is csak egy lehetőség, csak lehet, hogy picit jobban figyelembe veszi a gyerkőc érzelmi fejlődését is.

De mindenki maga dönt, nyilván.

2013. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!