Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti 6hós babátok is igényli...

A Ti 6hós babátok is igényli a FOLYAMATOS foglalkoztatást? 5 percre nem tudom letenni.

Figyelt kérdés

Szinte egész nap kézben akar lenni,minden érdekli, jókedvű. De amint nem Vele játszok, elfordulok,mást kezdek csinálni, azonnal ordít. Anyum azt mondja hagyjam hogy egyedül játszon. De ha hagyom, képes fél órán át ordítani,leizzad,vörös a feje,nehezen nyugszik még. Valamit rosszul csinálok?

Mit tanácsoltok? Ti hogy csináljátok?


2013. febr. 20. 16:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a 17-es válaszolóval. Az én fiam az elejétől fogva nagyon jól eljátszik magában is (régebben persze csak nézelődött) és nem muszájból. Ott voltam és vagyok mindig mellette, de nem erőltetem rá magam, hagyom, hogy fejlődjön, kússzon, másszon, önállóan felfedezze a világot. Soha nem volt és most sincs igénye rá, hogy az ölemben tartsam, nem ettől szoros köztünk a kötődés.Ő ilyen, de ettől még teljes a bizalma felém. Soha nem sír, idegenektől sem ijed meg, ha nem otthon vagyunk, akkor is gond nélkül elvan. Én nem tartom jónak, ha egy 6 hónapos babát állandóan ölben tartanak vagy hordoznak, mert szerintem nekik már nem erre van szükségük.
2013. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Szerintem itt a hangsùly azon van, hogy valószínüleg màr pàr hónapos korban is felfedezhetőek a babákon bizonyos személyiségjegyek. Például az is hogy mennyire tudnak egyedül eljátszani. Az én kisfiam 2-3 hónapos korától 5 hósig gyakorlatilag alig volt kézben. Még büszkélkedtem is a környezetemnek,hogy az én gyerekem mennyire önálló,volt hogy ébredés-evés után 40 percet játszott egyedül. Most meg 1 hónapja hirtelen semmi sem tetszik neki,se az etetöszék,se a járóka, se a szőnyeg... És azt vettem észre az sem, ha csak ott ülök vele. Csak akkor hallgat el ha felveszem, de majd kiesik az ölemböl úgy meg akarja nézni/fogni a tárgyakat,bútorokat. Nem tudom mi hozhatta a változást, de ezt az állandó ordítást nem bírom sokáig, ha meg sokat tartom kézbe a derekam hasogat estére. Próbálok kompromisszumot kötni vele és kb 10-15 percet vele játsok,majd kb ennyit hagyom egyedül ,de ált végigordítja, és akkor felveszem és kb ugyanennyit sétálunk a lakásban, mindent megnézünk, megfogunk... Nem tudom helyes-e. Amúgy Anyum mindig azzal jön, hogy ö csak letett engem ennyi idősen és órákig elvoltam magmban...

Próbálom a nagyszülőket is kérni, hogy kevesebbet vegyék ölbe, nem lesz egyszerü.

2013. febr. 21. 23:19
 23/25 xStefix ***** válasza:

Igen, az alapvonások már ilyen pici korban is megvannak, igazad van. De amint írtam, a gyerekek rengeteget fejlődnek, változnak. De ez így helyes, nem?

Az persze nem baj, ha a saját állapotod, egészséged is nézed közben; van, hogy pár napig én se cipelem az enyém, mert egyébként is hátfájós vagyok. Szóval kell a kompromisszum, igen.

Én csak arra próbáltam volna utalni, hogy ha azt látod, "muszáj" most vele lenned, add ezt meg neki. Hidd el, nem tart örökké ez az időszak (ellenben fog még ismétlődni!); de sokkal jobban megtérül majd idővel a mostani ráfordításod!



Akkor mire van igénye egy 6 hónaposnak? Az izgalmas környezeten, játékon és mozgástéren kívül?

Egyáltalán, KI TUDJA, hogy neki mire van igénye?

2013. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

12-es vagyok

Úgyan ez van nálunk is, kb 1 hónapja, csak ölbe szeretne lenni, addig olyan szépen elvolt, mondjuk akkor is ott kellett vele lennem ,de azért csak eljátszott egyedül, azóta viszont csak sír ha leteszem,már lassan másznia kellene,de így szerintem soha nem fogja megtanulni,próbálkozik szegénykém, de ő is feladja,és akkor kezdődik a sírás..

Nekünk is járkálni kell a lakásban, és megfogni mindent :-)

A nyafogástól pedig már idegbajt kapok,semmi sem jó soha sem,sajnos nem tudom hol rontottam el :-( Valahogy nem így képzeltem el ezt az egészet, sokszor lelkiismeret furdalásom van,hogy hagyom sírni,de sokszor már nem bírom, plusz mi most a fogakkal is küzdünk,egyszerre 4 jön neki, ezzel is sokat szenved..

Hát így telnek mostanában napjaink, és ráadásul még a jó idő sem akar jönni, pedig már nagyon várjuk :-)

2013. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a válaszokat, megnygugodtam, hogy nem vagyunk "egyedi esetek", és még van remény hogy a közeljövőben javul a helyzet.

Igen, egyetértek Veled Stefi, senki sem tudja hogy mire van igénye egy csecsemőnek, csak a reakcióiból következtethetünk. Nem tudom a kisfiam most épp mit szeretne, zaklatott korszakát éli, tulajdonképpen 2 hónapja mindenben kicsit hisztis, vagyis inkább türelmetlennek mondanám. Evés közben, szopi közben, játék közben. Remélem egy növekedési ugrás előtt áll és azért viselkedik így. Jó lenne ha már kibújna foga, vagy elkezdene kúszni, mert akkor lehet túllendülne ezen a mélyponton. :)

Bízom benne, hogy ez mindegyikőtöknél átmeneti. :) És remélem nem rontunk el semmit...

Ma például vasalás közben 10 percig csöndben nézett engem. :))) haladás!!, szóval még akármi jöhet ezután...

2013. febr. 22. 22:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!