Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás, baj,...

Szeparációs szorongás, baj, ha az ágyban nyugtatom éjjel?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kislányom.

Karácsony körül határoztuk el, hogy leszoktatjuk az éjjeli 2-3x szopizásról és nem vettük ki a kiságyból éjjel ha sírt, hanem ott nyugtattuk meg, hátsimogatással, sisegéssel, énekléssel és pár sírós éjjeli óra után, néhány napon belül megértette, hogy nincs evés max egyszer, hajnalban. Rendben is volt hetekig.


DE most eljött az az időszak, hogy megint kel éjjel 2-3x, amiből van, hogy pár alkalommal elég megigazítani, ha elforgott, betakarni és visszaalszik. DE ha felébred rendesen pl ma éjjel is nem kellett Neki cici, se apa, se inni, csak én és a vállam, hogy magamra tegyem és úgy alhasson el, csakhogy nekem folyt az orrom és nem tudtam sokáig magamon tartani, letettem és fel is kelt. Ordított és semmi nem volt jó a végén. Már Nurofent is kapott, mert jönnek a fogai, és betettem végül a kiságyba és mivel már feláll, mászik, "leogtam" a TAKARÓJÁT, de persze finoman, csak hogy érezze, most feküdni kell és pár perc üvöltés után lenyugodott, apa énekelt, én simogattam, sisegtem és el is aludt, de másfél órán át fent voltunk.


A kérdésem, hogy ha szeparásciós szorongása van, akkor az is jó Neki, ha nem veszem ki a kiságyból, hanem ott vagyok érzi ezt és segítek visszaaludni, énekelünk, stb?

Félek, ha erre újra nagyon rászokik, hogy sír, akkor kiveszem, ugyanaz lesz mint korábban, csak épp nem szopizik majd. :(

Jó lenne ha érezné úgy is, hogy ott vagyok Vele, de nincs kijövetel éjjel. Szereintetek ezzel okozhatok "lelki sérülést" ha nem veszem magamra??


TI mit csináltatok??

Egyébként este, délelőtt és délután is gyönyörűen elalszik, magától. Csak beteszem és alszik is szinte. Ritkán nyűglődik kicsit. :)


Köszi a válaszokat!



#ágy #szeparációs szorongás #éjjel alszik #nyugtatom
2013. febr. 22. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongás nem ez.
2013. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Már bocsi,de mi az,hogy leszoktatod az éjszakai szoptatásról??Miért??Ha éhes,miért ne ehetne??Ez nem szorongás amit csinál szerintem!Ha nagyon sír a lányom(2,5éves) a mai napig kiveszem egy kicsit,h megnyugodjon és visszarakom.Mondjuk az én lányom 2hónapos kora óta magától(nem rászoktatás miatt!!!!)átalussza az éjszakát,de egyáltalán nem szokik rá,h kiveszem,ha sír!!Persze ritkán fordul elő,h ki kell vennem,általában,ha beteg akkor alszik nyűgösebben!
2013. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért szoktattam le, mert éjjel nem lehet éhes egy 7 hónapos, aki este anyatej után betol vagy 200 gramm tejpépet!! :) Max hajnalra, de leginkább akkor sem. Amióta nem kap éjjel cicit, reggel sem éhes és csak 8-9 felé eszik először, este pedig szintén 7-8 között, szóval mégsem éhes? :)

Nyilván nem hagyom éhezni, nem az volt a baja, hanem ez már megszokás volt Neki csak és nem szeretném, ha ez a felkelés és kivétel is azzá válna...

2013. febr. 22. 11:36
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Szüksége van a az anyai ölelés biztonságára. A bőröd illatára, a hangodra, a simogatásodra.


Nekem ha sír a kisfiam azonnal ott termek. Ilyen nincs hogy elrontom. És ha megszokásból is csinálja?! Egy idő után úgyis elhagyná. Óvodás korában már úgysem fog cicizni.

Az én kicsikém a sima cumit el sem fogadja, csak a cicimen nyugszik meg és amíg neki ez jó és biztonságot ad, nem is fogom tőle erővel elvonni.

2013. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szepa szorongás egész más, nem ez amit írsz. Ha sír, meg kell nyugtatni, de attól tuti nem fog lenyugodni, ha a takarójával lefogod és az ágyhoz szorítod.
2013. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De épp ezt írom, hogy lenyugodott és másfél óra után pont attól, hogy finoman lefogtam a takaróját!! El is aludt. Persze éreztettem, hogy ott vagyunk Vele, énekeltünk, ciróka, simi, sisegés, stb...

Imádom a lányom, de mindenkinek jobb ha az éjjel nyugodtan telik és nem azt mondom hogy ha időnként felriad nem nyugtatom meg, de ha éjjelente 3x megszokásból felkel, és nem alszik vissza magától mert megszokta, hogy ha nyekken, máris magamra kapom, az nem jó.. Senkinek! :(

2013. febr. 22. 12:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha csak nyekken, nem veszem fel. De ha sír, és meg kell vigasztalni kiveszem. Inkább pár perc "bújás" ölelés. Mint másfél óra "kínlódás"
2013. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az én kisfiam 10 hónapos és mostanában ő is sokszor felébred, de szerencsére nem minden éjjel. Ha sír, de fekszik, akkor nem szoktam kivenni, csak beszélek hozzá, énekelek, ráteszem a kezem, mint te... ilyenkor általában elég is ennyi, hogy megnyugodjon. De ha sír és áll az ágyában, akkor mindig kiveszem. Ahogy megnyugodott vissza is teszem. Ha megint felkel és sír, akkor megint kiveszem és ha megnyugodott visszateszem. Sírni soha nem szoktam hagyni. Így meg is nyugszik hamar, de nem én altatom el, hanem végül magától alszik el. Én az első kisfiamnál is így csináltam, ő nagyon ügyesen aludt mindig egyedül. Persze csak addig amíg le nem került a rács az ágyáról, de ez már egy másik probléma.... :)

Nemrég olvasgattam a suttogós könyvet és abban is hasonló módszert ír le egyébként.

2013. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongás nincs
2013. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!