Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kislányom, de...

Ördög Beatrix kérdése:

6 hónapos a kislányom, de hajnalok hajnalán alszik el, mitévő legyek? Sehogy sem sikerül átszoktatni

Figyelt kérdés
6 hónapos a kislányom,de egyszerűen nem bírom arra szoktatni hogy éjfél előtt elaludjon,egyszerűen hajnal 1 2 kor szokott.Próbálom napközben kevesebbet altatni,de ez sem megy mert bealszik,ha már nem bírja.Jaj és este csak altatással megy az elalvás.Ha valaki tudna valamit mondani,szívesen várom.
2013. márc. 1. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk detto ez volt,ugyan ebben a korban,már én is mindent kipróbáltam(kifárasztás stb..),volt,hogy elaludt este rendes időben, majd 9 kor kipattant a szeme és éjjelig nem aludt... jó pár hétig ez ment,aztán valahogy megunta. :)
2013. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor másnál is előfordult,ez kicsit megnyugtatott.Pont ez van nálunk is hogy elalszik mondjuk 8kor fürdés után és kipattan a szeme és olyan virgonc,tele energiával.Semmi ingerkeltőt nem adok oda,játék vagy ilyesmi,de akkor is feltalálja magát,takaró vagy bármi.Mikor megunta akkor jön a kényeskedés hogy foglalkozzak vele,és akkor nyugi van ha felveszem,vagy ha beszélgetünk,vagy épp kúszni próbál.A fogzás is bántja,mert már 2 hónapja be van gyulladva az ínye és nem akar kipattanni a fogacskája,és folyton rágna valamit,és gondolom én hogy emiatt is nyűgös,de akkor megnyugodtam hogy elmúlt Nálatok.Reménykedem hogy Manónál is,már csak miatta is hogy szép nagyot tudjon aludni és kipihent legyen.Még azt megkérdezhetem hogy reggel hogy ébredt,hánykor?És napközben hogy aludt?
2013. márc. 1. 23:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia. Nalunk is ez volt sokaig sajnos, ismerem a helyzetet.

Viszont nappal kialudta magat, reggel is szepen aludt 10-ig mindenkepp, ilyenkor en is tudtam csinalni valamit.

Most 2,5 eves es sokara alszik el. Nem sokat valtozott a helyzet. Leghamarabb este fel 11-kor hajlando elaludni reggel7-ig.Ez akkor szokott lenni ha nappal alszik 1-2orat. Ugyanis van, hogy nem teszem le aludni delutan es akkor mar 8 es fel 9korul szundi (amit o egyaltalan nem ban - nagyon birja el vagyok csodalkozva tole, mert en mar olyan faradt vagyok este).

Persze ez nem valoszinu, hogy nalatok is igy lesz, en csak leirtam, hogy nalunk mi van. Es altatas nelkul nem hajlando elaludni, ott kell ulni mellette mig elalszik, sokszor beletelik haromnegyed oraba is.Ezert van, hogy nem is probalom lefektetni, inkabb csinalok valami hasznosat ha eppen engedi.

2013. márc. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


olvasd el,itt is hasonlo volt a probléma.

2013. márc. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hajnalozás miatt reggel későn ébredt,volt,hogy 9 kor.Nappal szépen aludt 2x fél-1 órát biztosan. Első voltam. Már 10 hónapos és végig alussza az éjszakát. :)
2013. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Olvastam az előző bejegyzést.Nálunk az van hogy 8kor fürdünk,szopi,van amikor bealszik,van amikor még játszik és bealszik 10kor.És utána éjfélig kipattan a szeme,virgonc.Utána éjfélkor még egy kis cici,amin csak cumizik.Aztán van hogy elalszik,de megébred akkor újra cici,vagy ringatás(mert anélkül nincs alvás) vagy bealszik 1 fél2,2kor.Van amikor megébred cicizni 2x 3x,de van h alszik 6ig,aztán 8kor még egy cici,és alszik 10ig.Viszont oylan is van hogy megébred 8kor és 10ig bírja és visszaalszik délig.Aztán jön egy 2 körüli alvás,ami általában a levegőn történik,mert lemegyünk sétálni,aztán van még egy alvás 6 körül.Kicsit bonyolult,nem tudom hogy ez mennyire jó,mert teljesen megfordult az álma,neki nappal éjszaka van,éjszaka meg nappal.Hiába próbálom kifárasztani napközbe,a szokásos alvását mindig megalussza.Próbáltam azt is hogy reggel 7kor 8kor megébredünk,de akkor is bealszik 10kor.
2013. márc. 2. 12:32
 7/13 anonim ***** válasza:
még mindig első vagyok. Nem lehet,hogy éhes? Nemtudom mennyi tejed van,de írtad,hogy sokszor cicizik,rögtön az jutott eszembe,hogy éhes...Este fürdés után nagyon jól kéne laknia,lehet reggelig aludna. :)
2013. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem hogy éhes és azért ébred meg.De tejem az van bőven,de azért próbáltam neki tápot adni,hátha azért nem alszik,de nem eszi a tápot:/ nem kéri,ezért gondoltam hogy csak nem éhes.De mondta az orvosa hogy nem szívja ki azt a mennyiséget amit kéne,csak annyit amennyit érez h jól lakott,erre közrejátszhat az is hogy az epéjén kis nyirokcsomók vannak és nem tudj olyan jól enni,evéseknél max 100ml szív ki.De napközben pótolom a hiányt a kis répával krumplival husival.De ettől függetlenül lehet hogy azért ébred meg mert éhes,de tápot csak erőszakkal tudom megetetni vele,de azt nem akarom.
2013. márc. 2. 19:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj másik tápot is,hátha.Amikor nekem kellett kezdeni a kiegészítést tápszerrel,teljesen kétségbe voltam esve,mert egyáltalán nem kellett neki,konzultáltam a dokival és felírt egy másfajtát,nagyon ízlett neki!!! Ő is csak este kap tápszert plusszban,de épp elég,hogy éjjel jól aludjon. Egy próbát megér szerintem. Mi elsőnek milupát kaptunk,és humana volt ami ízlett.
2013. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor kipróbálok egy másik fajtát.Mi először Bebát kaptunk az egyáltalán nem kellett,utána Milumil,de akkor kipróbálom a Humanát.Nehéz hogy nem tudom neki rendesen adni,mert akkor lehet hogy már nem ébredne meg este.Köszönöm,kipróbálom,hátha beválik nálunk is.
2013. márc. 3. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!