Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiket a következő babával...

Akiket a következő babával zaklat a férje, milyen gondolataitok vannak, és lelkileg mit éreztek?

Figyelt kérdés
6 hónapos a fiunk,és már a szülő asztalon elkezdte.Szeretnék én is kis tesót,de nagyon nehéz szülésem volt és úgy érzem nem bírnám ki még egyszer.A másik,hogy imádom a fiamat,de pokoli 6 hónap van a hátunknál,és úgy érzem nem lenne türelmem még egyszer végig csinálni.Vannak szép időszakok is,és az az érzés mikor hozzám bújik leírhatatlanul jó,és ezért bennem is ott a vágy,de ugyan akkor a nagy félsz is.
2013. márc. 5. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk már megbeszéltük elmondtam mit érzek.eleinte 3 mat akartunk. Ő akart is volna a lányunk születése után is. 7 hónapos most de tudom nem akarok több gyereket. Imádom őt ó az életem, de mégegyszer én se bírnám ki az újszülöttkort stb..most fogzunk ez se semmi. Szóval biztos nem és megértett engem. Még vele bìrjuk néha nehezen na de kettővel. Nem tudom elképzelni. Úgyhogy mi megbeszéltük. Öszintén elmondtam neki miért nem.
2013. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is 3-at akartunk, bennem nem hagyott rossz nyomot a szülés, inkább a férjem hozzáállása a dolgokhoz nem tetszik, nagyon kritikus, ingerlékeny, régen én is 3 gyereket akartam, de mostmár megmondtam neki, hogy rossz házasságban elég egy is.
2013. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt elfelejtettem hogy a szülés nekem "könyű" volt nem inkább gyors :) és félek attol hogy másodszor nem lesz ilyen szerencsém! Az én férjem mintaapa ugyhogy nálunk ez nem játszik. Második rossz lehet :( de miért ilyen?
2013. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt a te szemszöged még változhat, nekem is szörnyű élmény volt a szülés és az első 3-4 hónap maga volt a káosz azt hittem sose éljük túl. A fiam 2 éves koráig határozottan állítottam hogy nem lesz több gyerek. A férjem szép csendben mondogatta azért így kistesó úgy kistesó de nem erőltette.

Aztán 2.5 éves lett a fiam mikor rábólintottam, persze egyből terhes lettem. Aztán a második nagyon könnyen belesimult az életünkbe, álom szülés (2 óra mindösszesen első fájástól a gátvarrásig) álom 3-4 óránként szopizó csendes nyugodt baba, mivel már a nagy változások megtörténtek az elsővel így a másik nem kavart már nagy vizet:) Testvérféltékenység nem volt.

Aztán hallom ám a férjemtől hogy milyen jól megy ez nekünk, nem kéne egy harmadik is?? Én hülye belementem (jó persze nem úgy kell elképzelni hogy minden erőmmel ellene voltam és csak a férjem miatt vállaltam) de azóta megint kicsit káoszos az életünk, a férjem szerint csodálatos és tökéletes, szerintem meg kaotikus és roppant hangos...

2013. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok:)Nos a mi apukánkkal nincs semmi gond tökéletes apa,és ő is ugyan úgy felkelt hozzá éjjel akár csak én,és mai napig még a tápszrt is elkészíti ha úgy adódik.Csak én érzem úgy,hogy ez nem megy nekem:(
2013. márc. 5. 18:37
 6/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Miért ilyen? A fejébe vesz dolgokat, és ha nem úgy vannak, ahogy ő elképzelte, hogy lenni kellene, akkor azt hibának titulálja, még ha inkább csak véleménykülönbség a dolog, és a tapintat sem az erőssége, mert agresszív stílusban adja elő a mondandóját.
2013. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondd el, hogy egyelőre nem szeretnél gyereket vállalni úgy, hogy nem érzed magad készen a feladatra. Elmúlik majd a 6 hós kor, mire bölcsis lesz, elfelejted a rosszat. A szülés pedig simán alakulhat jól legközelebb. Ha lesz. De ha nem változik meg a hozzáállásod, akkor is van már egy gyönyörű gyereketek, és ez a lényeg.

Amúgy gyanítom, hogy a gyermek utáni vágy legyőzi majd a félelmedet :)

2013. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy szakember segítségével könnyebben feldolgozhatod a szülés okozta traumát.
2013. márc. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kineziológus?
2013. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ő mit tud?Köszi:)
2013. márc. 6. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!