Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik együtt alszanak a babájuk...

Akik együtt alszanak a babájukkal, miért teszik?

Figyelt kérdés
Így terveztétek kezdettől?Vagy csak így alakult? Miért jó ez a babának?...volt valami cikk hogy az együtt alvás jót tesz a babának, de nem találom...
2013. márc. 9. 13:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk, mivel a férjem sokat dolgozott annak idején, és vezetett is napközben elképzelhetetlen lett volna a hosszútávon sírás, meg hogy köztünk feküdjön. Neki pihenésre volt szüksége.

Nem kockáztathattam a testi épségét, hogy elalszik a volánnál, vagy nem tud koncentrálni a munkahelyén egy kis hiszti miatt.

2013. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Leírtam hogy következik, olvasd el!Nem hazudik az 56%-od!
2013. márc. 9. 14:38
 13/32 A kérdező kommentje:
10-esnek írtam a kötözködőnek!
2013. márc. 9. 14:39
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 gyerekem van. Mind a kettővel úgy kezdtük, hogy mellettünk volt a kiságy. Kb. 3 hónapos korban kezdett a lányom hallása élesedni, és minden kis neszre felébredt, így külön szobába tettük. A védőnőm nagyon La Leche Liga rajongó (az ő oldalukon találsz egyébként cikket a családi ágy előnyeiről), ő teljesen ki volt akadva rajta, hogy másik szobába tettük. De onnantól kezdve viszont sokkal jobban aludt. Amikor beteg volt, vagy fogzott, akkor vele aludtam a saját szobájában. De tartósan nem igényelte.

A fiammal is így kezdtük. Ő viszont téli baba volt, és hiába takartam be, meg öltöztettem fel, nagyon fázott. Így csak velem aludt, mert én melegítettem.

3 hónapos volt, amikor megjött a jó idő, onnantól elaludt az ágyában, majd külön szobában. Ő sajnos elég sokszor felkelt éjjel, már mindent megpróbáltam vele, még az együttalvást is, de nem akarta.

Most 3 éves, egy-két hónapja alszunk csak rendesen. Sajnos vannak ilyen babák, kifogtad, nem tudsz mit tenni. Megpróbálhatod az együttalvást is, de nem mindenkinél jön be. De sírni nem szabad hagyni.

2013. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
15%

Szerencsétlen férjed...

Kérdezd meg tőle mi legyen. Ha ő azt mondja, jöjjön a közös ágyba, akkor tedd oda. Ha meg azt, hogy ne jöjjön, akkor neveld le róla valahogy.

2013. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

szia,lehet én vagyok a te embered :)

kisfiam vagyis a nagy,4 éves,velem aludt a kezdetektől,kb. 3 hónapos koráig aludt a kiságyában,majd kezdte az óránkénti vagy fél óránkénti keléseket,úgy 13 hónapig még,tehát ezért volt mellettem...ki bírta volna mindig ide oda rakosgatni,mikor azt sem tudtam néha hol vagyok,a fáradtságodat egyébként értem :) majd 16 hónapos lett,mire átaludt egy éjszakát,majd a következőt és így tovább...azóta jó alvó!ja és a saját ágyában,simán átment bele. most van egy picim,aki 2 hónapos lesz,szintén mellettem van a nagyágyban,még 3x eszik éjjel,ezért is,meg mert én így vagyok nyugodt,szerintem mindenki úgy csinálja ahogy neki jó,nekünk így,aztán majd ez is alakul,tőle is függ később...sírni hagyni sosem hagytam a nagyot sem,lásd a 16 hónapot...csak kibírtuk..őt sem fogom,és a fáradtságot már teljesen másképp veszem,mint anno.és igen,a LLL oldalon vannak jó cikkek erről.

2013. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

"szerencsétlen férjed"

Nem szerencsétlen hidd el,mert van egy egészséges gyönyörű gyereke,és egy szerető felesége.Akkor lenne szerencsétlen,ha pl egy beteg gyerekünk lenne.

Ez csak egy probléma a sokból,lesz még ami miatt gondolkodóba esünk,ez legyen a legnagyobb problémánk,hogy a gyerekünknek akarunk jót!de ez így van jól.Minden családban megvannak a gondok a babával.Ha nem babakorban,akkor majd az iskolában...

2013. márc. 9. 15:01
 18/32 anonim ***** válasza:
Igy alakult, mi szeretünk vele aludni, ha nem vagyok mellette, jön utánam. Nem akkora bumm, majd egyszercsak ő mászik ki tőlünk. Azt a dolgot pedig nyugodtan tudjuk a párommal más szobában csinálni, nem okoz gondot.
2013. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom miért kell neki esni egyből.

Különalvás sírni hagyáspártiak várom a negatív véleményeket :)

Főleg a férjét belekeverni. Nálunk a enyémnek is így jó. 2*2 méteres ágyunk van, hely van elég. Elférünk, uramnak sosem kellett felkelnie éjjel babasírásra. De tényleg. SOHA.

2013. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
77%

Születése óta velünk alszik.a kiságya össze van tolva a miénkel, igy mégis az ő ágyában alszik de melletem.

Miért? : mert nekem igy jó, és neki is. Kényelmes, nem kell felkellni éjjel, csak felülök és az ölembe veszem. Amugy is nagyon anyás (arról nem is beszélve hogy még szopik, és cicivel alszik el), de nekem is megnyugvás magam mellett tudnom.

Most még csak 8 hónapos de szerintem még egy jó darabig velünk alszik.

2013. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!