Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik együtt alszanak a babájuk...

Akik együtt alszanak a babájukkal, miért teszik?

Figyelt kérdés
Így terveztétek kezdettől?Vagy csak így alakult? Miért jó ez a babának?...volt valami cikk hogy az együtt alvás jót tesz a babának, de nem találom...
2013. márc. 9. 13:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
60%
Az meg más téma hogy g "kénytelenek" vagyunk az ágyon kívül élni házas életet. Nekünk feldobta a sz@uális életünket,.
2013. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Azon gondolkodom, tulajdonképpen most az együttalvókat mért kell lepontozni? :D

Ahogy látom nem csak engem. Bár pont nem érdekel ez a pontozás dolog, hogy, " hány százaléos" vagyok, de azért érdekelne az oka :)

2013. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

egyébként

[link]

[link]

ezeke a oldalakon van néhány info

2013. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsot: próbáljátok meg úgy, ha módotok van rá, hogy a kiságyát a tiétek mellé teszitek úgy, hogy leveszitek a rácsot. Ne tudjon kiesni azért. Nálunk nagyon sokat segített. Elég volt átnyújtani a kezem, megsimizni, és megnyugodott. Soha nem aludt közöttünk, csak néha mikor bealudt az éjjeli szopiba (meg reggel, mikor átmászik) Most ott tartunk, hogy esti lefekvésnél már sokszor a saját ágyába mászik be. Régebben elalvás után a miénkből tettem át.

Ezzel a módszerrel mindenki nyer, ti tudtok pihenni, a baba is közel van, de nem nyomjátok össze-nem kell aggódni.

2013. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Ennek a témának sok az ellenzője és sok a támogatója.

Én nem viszonyulok negatívan a témához, de én nem szeretném, hogy a babánk átszokjon a nagyágyba.

Ismerek olyat, ahol a 4 és egy 10 éves lányt, akik csak a nagyágyban tudnak aludni, mert félnek egyedül, szülőknek is gondolom kényelmes (?!) így, mindkét helyen apuka alszik a gyerekszobában, mert nem tudják így kipihenni magukat...


Tesóméknál mindkét gyerek saját ágyban aludt, újszülött koruk óta, tizenévesek, semmi gondjuk az egyedül alvással.

Nálunk, ha gond van, én fekszem át a babámhoz a gyerekszobába.


Én is azt a megoldást tartanám jónak, hogy a kiságyat toljátok a tietek mellé, hogy a kényelmes alvás megmaradjon nektek is és neki is, mégis együtt vagytok, nem kel felkelned hozzá.

2013. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Én tapasztalatból mondom, ezt láttam több helyen ( pl nálunk is amikor én voltam gyerek a tesóimmal). Én voltam a legidősebb gyerek, engem még kiságyba tett anyám, sírni hagyott stb. Egyrészt 4 hónapos koromig tudott csak szoptatni, másrészt még mindig utálok egyedül aludni :)

Tesóméknál nemvolt ilyen szigor, húgom 2.5 évesen saját ágya kért, öcsém szintén. Mellesleg 3 éves korukig tudta őket szoptatni anyám ( bár már cska este, meg reggelfelkeléshez, de még mindig volt teje). A kisebbik öcsém ugyan később, ő az óvodát kezdte, amikr külön ágyat kért. De nem kellett könyörögni egyiknek sem, hogy menjen onnan, nagy hozzá.

2013. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
A fiam első perctől külön szobában, külön ágyban alszik, nem is tud aludni, ha valaki bent van a szobában. Megmondom őszintén, én ennek nagyon örülök, nem vagyok híve az együtt alvásnak. De biztos, hogy nem kezdenék el ezen itt veszekedni, mert egyik oldal sem fogja soha meggyőzni a másik oldalt. Mindenki altassa ott és úgy a gyerekét, ahogy akarja. CSAK ettől még nem kerül egyik gyerek sem az aluljáróba, nem lesz drogos, nem fogja utálni az anyját, nem veszíti el a bizalmát a szüleiben és sorolhatnám még a többi ostobaságot, amit egymás fejéhez szoktak itt vágni az emberek.
2013. márc. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Mi együtt alszunk a lányunkkal, néha a fiunk is bebújik hozzánk.

A lányom speciel most fél a kiságyban. Nem fogom órákig üvölteni-rettegni hagyni a kiságyban. Volt már olyan korszaka, hogy egyedül elaludt a kiságyában, minden nélkül(mire a könyvvel leültem mesét olvasni aludt). A fiam 13hónapos 3napos volt, amikor visszakerült az ágyába, zokszó nélkül elaludt egyedül.

És amíg a kicsik éjszakai üzemmódot is követeltek, kevésbé voltam mosott fos, ami valljuk be nem hátrány. Szóval nálunk így alakult. Ha a kislányom is megbarátkozik az ágyával, akkor visszakerül a helyére.

2013. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Denisa W. ***** válasza:
A fiam első perctől saját szobájában alszik, soha nem aludt máshol. A lányomnál is így indultunk, de mivel éjjel rengetegszer szopott illetve csak cicivel tudott visszaaludni, nekem meg elegem lett az éjszakázásból, átraktuk a kiságyat a hálónkba, az ágyunk mellé van tolva (oldalrács leszedve), így mellettem alszik, de a saját ágyában. Éjjel csak odafordulok hozzá, mellre teszem és alszunk tovább. Más módon nem bírnám éjjel is szoptatni már 13 hónapja. Elválasztani még eszemben sincs, az sem mindegy mennyit sír éjjel és mennyire ébreszti fel az ovis fiamat (így csend van egész éjjel). Egyelőre nem aggódom azon, később hogyan lesz. A fiammal sem volt könnyű pl. fogzáskor, amikor fél éjszakákat dekkoltam a szobájában. Szóval én csak azt bánom, hogy nem első perctől kezdve alszom együtt a babával, mert akkor nem csak a kialvatlanságommal tudtam volna foglalkozni az első napokban, hanem a fiammal is. Nekünk bejött.
2013. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Sajnos az ágy berakás a hálóba nem lehetséges nálunk,nem fér be,az ágyon kívül egy éjjeli szekrény fér el a férjem oldalán,az én oldalamon pedig ajtó van.Nagyon kicsi a hálónk,egy kis toronyban van...most megpróbálok kivenni 3 rácsot az ágyából,és oda húzok mellé egy heverőt amíg ez van...
2013. márc. 9. 19:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!