Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan élitek meg az...

Ti hogyan élitek meg az anyaságot?

Figyelt kérdés
Tudom,kicsit furcsa kérdés,hiszen én is anya vagyok.Tulajdonképpen az érdekelne,hogy szeretitek-e csinálni,tényleg élvezitek-e mondjuk a pelenkázást,öltöztetést,vagy csak elvégzitek,mert meg kell csinálni?Többször olvastam már,hogy van aki nem szeret szoptatni,de vajon a többi tennivalóhoz is van aki így viszonyul?Persze a kakis pelus cseréje nem hiszem,hogy valakinek kedvence,nekem sem az.Én személy szerint nem is igazán gondolok arra,hogy szeretem-e,megcsinálom és kész.Ne haragudjatok,hogy fecsegek itt össze-vissza,jobb dolgom is lenne 3 hónapos baba mellett,csak számomra még mindig olyan furcsa,megfoghatatlan,felfoghatatlan,hogy itt ez a kis jövevény.Sokszor próbálom megfogalmazni magamban,hogy hogyan is szeretem őt.Az anyák azt mondják nem lehet semmihez sem hasonlítani.Elgondolkozom rajta,hogy tényleg így van-e.Mikor ránézek,hallom,hogy gőgicsél mosolygok,ha rám mosolyog valami eláraszt,de nem tudom mi,annyi erős szeretet,hogy nem is tudom már egészében átérezni.(?) vajon ez az anyai szeretet? Még egyszer ne haragudjatok és köszönöm annak,aki elolvassa:)
2013. márc. 14. 18:19
1 2
 11/15 frászkarikaborsó ***** válasza:
4 hós a fiam. Én az altatást rühellem de nagyon. Amikor nem akar aludi, nyökög, nyekeg, de fáradt, és semmit nem lehet vele kezdeni, engem ez roppantul idegesít. Viszont minden mást szeretek, nagyon könnyű megmosolyogtatni, most kezdett el igazán kacagni, még a pelenkázást is élvezem mert pont jó magasságban van hogy még ott is játsszak vele. Csak ez az elalvásos nyöszörgés ne lenne, amikor semmit nem lehet vele kezdeni... ráadásul nekem a vércukrommal nincs minden rendben és ha leesik a cukrom és nem tudok enni, az bizony meglátszik a türelmemen. ez van :( lehet hogy emiatt nem lesz kistesója mert magam sem gondoltam volna hogy néha ennyire nehéz.
2013. márc. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Engem is az altatás tud valamelyest kiakasztani, főleg mikor már egy órája tologatom a babakocsiban, már félig bóbiskol, és ha hátradöntöm a háttámlát, hogy aludjon, ordít amíg vissza nem ültetem. Sokszor már lóg előre a feje (ilyenkor elképzelem mit gondolnak rólam a szembe jövők :) ), de még mindig nem merem hátra dönteni, mert felébred és üvölt. De ez szerencsére ritkán van, általában rendesen elalszik a kocsiban.
2013. márc. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
5 hónapos kisfiam van. Imádom,ha nevet,ha sunyin elmosolyodik,amikor reggel meglát és egyből gügyög,mosolyog rám. Ilyenkor annyira boldog vagyok,hogy az elmondhatatlan. Büszke vagyok rá,ha valami újat csinál,most pl.négykézlábra állt és kutyázik. Én pedig állandóan fényképezek,mintha nem várna ránk ezer és egy ilyen pillanat. Imádom tényleg,de sokszor nekem is elfogy a türelmem. Ha nem akar elaludni,pedig totál k.o. az egész gyerek és csak nyűglődik,sehogy sem jó neki. Ha elalszik,aztán mikor ágyba akarnám tenni kipattan a szeme és kezdhetem előről. Ha be akarom pelenkázni és addig a pillanatig nyugton van,amíg nem kell tépőzárazni,aztán kitekeredik,mint valami kukac. És ezt 50x,mire végre sikerül. Néha nagyon jó lenne,ha ki tudnék kapcsolódni,de ha elmegyek itthonról,akkor is csak azon jár az agyam,hogy vajon nincs-e gond,nem sír-e,stb.. Még mindig nem igazán fogtam fel,hogy anya vagyok. Ellátom a teendőimet,csinálom a dolgom,de nem könnyekig hatódva minden percben. De szó mi szó,a mosolya azonnal levesz a lábamról,fel akarom falni olyankor :) ki így éli meg,ki úgy.
2013. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztalom, hogy aki úgy áll hozzá, hogy egy kisbaba nyűg, de nem baj, majd megnő, annak később sem fog több örömet okozni az anyaság, sőt.

Van egy ismerősöm, aki pont ezekkel a szavakkal jellemezte a babáját. Aztán ahányszor csak lehetett, lepasszolta a nagyszülőknek, amint lehetett, bölcsibe adta, persze egész napra. Mostanra eljutottak odáig, hogy a gyerek abszolút nem ragaszkodik az anyjához, nem bújik oda hozzá, nem akar vele játszani, beszélgetni, stb. Persze az anyuka csodálkozik, hogy miért alakult így.

Szerintem meg kell találni mindegyik időszakban a szépet és a jót, nem csak azt várni, hogy túlessünk rajta, mert akkor sokmindent elszalasztunk, amit később már nem lehet pótolni.

Válaszolva a kérdésre: én általában mindent szerettem csinálni a kezdetektől is. Igen, a pelenkázást, öltöztetést is, ilyenkor mindig énekeltem, beszéltem hozzá, ő pedig kezdetben mosollyal, később gügyögéssel válaszolt. Szeretem csinosan felöltöztetni, és utána gyönyörködni benne. Fürdetni is szeretem, jó simogatni és dögönyözni a puha kis testét :) Azt nem szeretem, amikor aggódnom kell miatta, na meg az éjszakai nyüglődés kezelése nekem sem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé :)

2013. márc. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 7-es vagyok.

Ma tartottuk az első szülinapját a kisfiamnak. Nekem ettöl szebb nincs a világon , hogy ezt is megéltük. Olyan jó volt látni, hogy örült a tortájának, milyen boldogan belenyult. Az ajándékoknak. De leginkább annak örült szerintem, hogy sokan voltunk és mindenki vele akar játszani. Én mindenképp szeretek anya lenni!

2013. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!