Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem meri valaki bevallan...

Miért nem meri valaki bevallani, ha másképp csinál valamit?

Figyelt kérdés

Kezd elegem lenni az ilyen szuperanyukból, ősanyákból, akik csakis bio-t adnak, maguk termelnek mindent, húst hetente 2szer (max) adnak a gyerekeiknek, ha valaki beismeri,h a gyerek már evett túrórudit elborzad, hogy az tele van cukorral, egészségtelen stb.

Miért nem merik sokan bevallani, h nem mindig szuperanyuk, hogy nem mindig a 100%-osan friss, bio, öko ételt teszik a gyerekeik elé? Miért kell tartani attól, hogy mit fog szólni a másik anyuka, akit gyakorlatilag nem ismertek?



2013. márc. 23. 19:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%

Na igen. A ti gyerekeitekből fognak élni az orvosok! :)


Abszulute nem vagyok szuperanyu de több olyan ismerősöm van aki bemerte vallani hogy bizony nem a legjobb, legszuperebb kajákat eszi a gyerek és büszkén dicsekedik hogy az ő gyereke 2 hetesen már pörköltet evett. (Csak mondtam valamit.) Inkább nem írom le hogy milyenek a gyerekeik..

2013. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem manapság sokan vannak akik igenis tisztában vannak vele, hogy mennyi szemetet tesznek az ételeinkbe, pl krémtúró, párizsi. Mondom ezt úgy, hogy imádom a túró rudit, krémtúrót, eszek párizsit is néha, meg virslit is. Ennek ellenére nem feltétlen fogom ezzel tömni a gyerekemet. Egy ilyen anonim oldalon meg igazából mindenki azt mond amit akar.

A bio-élelmiszerekről annyit, nagyon szívesen élnék kertes házban, biztos lenne is pár tyúkunk, bár konyhakerttel nem tudom mennyire boldogulnék. A boltban igyekszem olyan terméket venni, ami hazai, szóval magyar zöldséget, gyümölcsöt. Mivel városban élek ezért boltban vásárolok, bár erősen gondolkodtam már, hogy ellátogatok a piacra. Úgyis már nem sokáig dolgozok, itthon többet vagyok, lehet jövő héten kimegyünk a férjemmel.

A kislányomnak meg azért majd igyekszem nem adni ezekből az agyoncukrozott, tiszta E-betűs dolgokból, de úgysem élhet egész életében búra alatt, szóval biztosan meg fogja kóstolni a virslit vagy a krémtúrót. hogy mikor azt még nem tudom mert még nem vágom a hozzátáplálást :D

2013. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
40%

Ezek a szuperanyuk valószínűleg otthon nem kapják meg a várt elismerést, ezért itt, egy anonim oldalon próbálnak fölényeskedni, tökéletesnek tűnni.

Egészségükre.

Attól még ugyanolyan szürke, unalmas marad az életük. Én pedig nagyokat nevetek rajtuk :)

2013. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
54%

"Na igen. A ti gyerekeitekből fognak élni az orvosok! :)"


Erre azért ne vegyél mérget.. a tapasztalat azt mutatja, hogy a túlsterilizált gyerekek sokkal fogékonyabbak mindenféle betegségre, allergiára.

2013. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
31%
Ja, és nyáron amit egy ismerősöm főzött otthon, egy másik ismerőse eladta a biopiacon akinek volt engedélye, amiről ugye fogalmuk sincs, hogy milyen körülmények között készül, de a sok okos sznob megveszi, mert "házi". Nem számít, hogy esetleg mit vakart meg két tészta gyúrás vagy lekvár keverés között, vagy nyalta le az ujját, de kedves lepontozós szuperanyu, vedd csak meg nyugodtan hatszoros áron :)
2013. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
68%

Miért nem lehet elhinni, hogy valaki odafigyel az egészséges, megbízható alapanyagokra és környezettudatosan neveli a gyerekét? Szemlélet kérdése, semmi más. Nagy városban lakunk, agrármérnök vagyok, tehát tudom élelmiszer alatt miket akarnak lenyomni a torkunkon. Köszi ebből nem kérek: mosógolyót és mosódiót használok, mosószódát,öblítéshez illóolajat és ecetet. Az élelmiszereket jól megválogatom, igyekszem magyar alapanyagokat vásárolni: ismerőstől faluról a tojást és csirkét, 5 éve ugyanonnan vesszük decemberben a disznót és sertéshúst, sonkát, szalámit nem veszek. Nagyi már nem bírja a kertet, idén csinálom magunknak. Kenyeret én sütöm, zsírt és vajat és olíva olajat használok. Eszek túró rudit, tejtermékből és felvágottból csak 1-2 MAGYAR előállítótól vásárolok.

Egy rövid szösszenet: 10 éve Svájcban dolgoztam. Vettem banánt és megkínáltam a család gyerekeit, de nem fogadták el és mivel elég furán néztek rám, megkérdeztem, mit csináltam rosszul, mi a baj? Ekkor felvilágosítottak, hogy még SOHA nem ettek. Miért? Mert náluk az nem terem meg és ekkor nyitották fel a szememet.....Remélem valaki érti, mielőtt ezzel az ősanya dumával jön, hogy nem ez a lényege, hanem ez egy szemlélet.....

Nem mindegy mikor mit adunk a gyerkőcnek és milyen példát mutatunk. Nekem sikerül szoptatni, 9 hónapos a fiam, megveszem neki az üveges bio kaját, de főzök és frisset is kap. Ennyi. Mi szuperül elvagyunk így :)

2013. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Eléggé keverednek a fogalmak. Ha valami bio, attól még lehet totál cukros. Ha valaki meg klasszikus öko-ősanya, biztos nem sterilizál egyfolytában. A húsevés is külön kérdéskör, hogy most egészséges-e vagy sem. A környezettudatos életmód meg megint más "tészta", én nagyon tisztelem, ha valaki így él, és bevallom (!), én sokszor csak a lelkiismeretfurdalásig jutok.

A bolti élelmiszerekből is elég sok olyat lehet találni, ami pl. szimplán hőkezeléssel, vákuummal, sóval, cukorral vagy ecettel tartósított (és sokszor ezek az olcsóbbak az alsó polcon). Úgy vagyok vele, hogy aminek a cimkéjén több olyan szó van, amit nem értek, azt inkább kerülöm, mert nem az adalékért akarok fizetni (meg a csomagolásért és a reklámért), hanem az ehető részért. Na meg lehetőleg legyen magyar... Szóval rászánom az időt, amíg elolvasom, mit veszek meg. Gyerekként elég sok finom szemetet megettem és szép, egészségesnek látszó gyermekkorom volt, csak gimiben jöttek elő autoimmun betegségeim, így a saját gyerekemnél megpróbálom kerülni az apróbetűket, ezen ne múljék, nem éri meg. Viszont a pörkölt szerintem egészséges, plusz a gyerekem sem ellenőrzöm agyba-főbe, pláne, hogy állami bölcsis.

2013. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
68%

Miért ne merné bevallalni, ha másképp csinálná? Miért nem lehet elhinni, hogy ő tényleg így csinálja? Miért is ősanya, aki így látja helyesnek és oda akar figyelni a gyermeke egészségére? Miért baj, ha nem akar neki agyoncukrozott dolgokat adni? És miért nem lehet elhinni, hogy ő tényleg ebben annyira hisz, hogy inkább mindig friss ökoételt ad a gyermekeinek?

Nekem nincs elegem belőlük, ahogy azokból sem, akik szalonnát és pörökölthúst adnak a csecsemőnek. Mindenki azt képviseli és úgy táplálja a gyermekét, amit helyesnek és jónak talál.

2013. márc. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok szuperökobioősanya, de bizony a gyerekeim 1-1,5 éves koráig nagyon odafigyeltem, hogy mit kapnak enni és mi van a környezetükben.

Adtam nekik bébiételt, mert utálok pepecselni, de csak olyat, ami cukor és sómentes. A nagynak bio-t vettem, mert akkor még jobban ment a szekér, a kicsi már "csak" Univert evett :)

Édességet, Túrórudit, bolti krémtúrót nem adtam, mert a nagy imádta a natúr túrót/joghurtot gyümölcspéppel, még 1,5 évesen is. Akkor adtam először tejszeletet neki és csokit is csak akkor kapott. A kicsi már azért lazábban lett etetve, de sót és cukrot ő sem kapott 1 éves koráig.

Gyógyszertári fürdetőt használtunk nekik nagyon sokáig, öblítő helyett pedig ecetet.

És köszönik szépen, jól vannak! Imádják a zöldségeket, gyümölcsöket, főzelékeket, de amellett esznek édességet is. Nincsenek eltiltva semmitől, csak meg szoktuk beszélni, hogy pl. az a nyalóka miért is nem olyan jó dolog...

Igyekszem mindenből a lehető legkevesebb műsz.rt tartalmazót megvenni, de ez manapság szinte lehetetlen. Eszünk virslit, felvágottat, de ezekből is inkább csak azt veszem meg, aminek minél magasabb a hústartalma és persze nem minden nap.

Gyerekek imádják a házi kolbászt és a szalonnát, libazsírt, így azok is az életünk részei.


Ja és 6 hónapos korukig kizárólag szoptattam a gyerekeimet, de komolyan van, aki ezért elítél és le ősanyáz????? Engem, aki heti 3x edzeni járok, ja és körmöshöz, fodrászhoz és kozmetikushoz is járok és még szolizni is szoktam? Ja és imádom a páromat, a munkámat és a gyerekeim is le szoktam passzolni heti 1x, hogy kicsit kikapcsolódjak :)

Látszik, mennyire nevetséges és a valóságtól teljesen elrugaszkodott ez a gyk!

2013. márc. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
14es: És ki mondta neked hogy a "túlsterilizált" gyerek a jó?? :)) Mint írtamnem vagyok az a hiper szupi anyuci, de igenis oda figyelek hogy a gyrrekem mit eszik. De majd meglátod. Kívánom hogy ne legyen igazam. ;)
2013. márc. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!