Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem meri valaki bevallan...

Miért nem meri valaki bevallani, ha másképp csinál valamit?

Figyelt kérdés

Kezd elegem lenni az ilyen szuperanyukból, ősanyákból, akik csakis bio-t adnak, maguk termelnek mindent, húst hetente 2szer (max) adnak a gyerekeiknek, ha valaki beismeri,h a gyerek már evett túrórudit elborzad, hogy az tele van cukorral, egészségtelen stb.

Miért nem merik sokan bevallani, h nem mindig szuperanyuk, hogy nem mindig a 100%-osan friss, bio, öko ételt teszik a gyerekeik elé? Miért kell tartani attól, hogy mit fog szólni a másik anyuka, akit gyakorlatilag nem ismertek?



2013. márc. 23. 19:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Én az ősanyáknál nem látom azt, hogy igénytelenek lennének, én ősanyának azt látom, aki, azért, mert szült egy vagy több gyereket, már úgy gondolja, hogy ő mindent tud. Például a sógornőm állandóan osztogatja a tanácsot, sokszor kéretlenül, minden háttér információ nélkül. Amikor mondom, hogy én ezzel nem értek egyet, akkor leharapja a fejem, hogy ő 3 gyereket nevel és ő tudja. Mindegy, hogy szakember, aki ezzel foglalkozik mást mond, nem ő jobban tudja.
2013. márc. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, érdekes volt mind! (Bárcsak ki lehetne a pontozást kapcsolni, mert nekem ez a kérdés nem erről szólt, h hasznos e v sem, amit írtatok..)

Írtak páran, h ők így adnak ételt, ahogy leírtam.

NEM VELETEK VAGY A FELFOGÁSOTOKKAL VAN GOND, hanem avval, mikor valaki a másikat földbedöngöli szavakkal, hogy amiért ő nem ezt csinálja, vagy mert a gyerek evett már csokit vagy mert bébikaját eszik vagy mert csak otthoni kosztot eszik (és még lehetne folytatni a vagyok sorát) ezért lenézi, a szavaiban ott van a "jézusom de egy nyomi" érzés.

Én nem ítélem el senkit, mert semmi jogom ítélkezni bárki felett is, meg amúgyis, amíg nem az én gyerekembe akarja beleerőszakolni az ő elveit addig minden oké.

Azt sem, aki szoptat, aki tápszerezi a babáját, azt sem aki nem a kertből szedi le és b@szakodik a konyhában egy borsófőzelék elkészítésében, azt sem, aki állítja, hogy minden egyes nap ott áll csinálja, mert ők íghy szokták meg.

Csak jó lenne, ha egy hatalmas TOLERANCIA szorulna azokba, akik állandóan a "könyv" szerint csinálnak mindent, aki kifáradhatatlan, aki mindig úgy csinál mindent, ahogy dietetikus is javasolja. Akinek nem inge, ne vegye magára...! xx

2013. márc. 24. 09:51
 23/25 anonim ***** válasza:
69%

teljesen egyetértek a kérdezővel. És egyébként az utolsó 2-3 válaszolóra reflektálva: a kérdező kérdésében ez szerepelt: " nem mindig 100% osan friss, bio, öko ételt teszik a gyerekeik elé"

Tehát nem rólatok van szó akik le is írták hogy igen szem előtt tartotok ezt azt amazt (egyébként a nem nagyon egyszerű és buta szülőn kívül szerintem mindenki erre törekszik hogy a gyereke JOBBAN részesüljön mint ő, jobb /egészségesebb/ teljesebb élete legyen mint mondjuk nekünk volt vagy mint más gyereknek, ez természetes anyai gondolkodás) de NEM MINDIG 100% BAN hanem ha úgy alakul akkor nem (lásd ovis menza vagy vendégség vagy ha nincs ott a piacon a bio néni akkor bumm neki bevásárolok a spárban ez csak egy példa). A kérdezőt szerintem(és engem is) az zavarja hogy itt egyes kérdéseknél valahogy az jön le a válaszokból hogy 1000% tökéletes anyák tökéletes szülők akik rá se engedik nézni a gyereket a cukros vagy nem ellenőrzött gazdálkodásból származó dolgokra vagy ha nem boldog csirke van boldog tojással akkor az kizárt.

Ez a "SOHA se csinálom másképp mert én vagyok a tökély" -típus , na ez az ami elképzelhetetlen és anyagilag is kivitelezhetetlen az átlagos magyar háztartás számára. És ezért tűnik hihetetlennek hogy valahogy itt csak ilyen extra jómódú emberek gyülekeznek össze??? Kötve hiszem.

2013. márc. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Kedves 23-as válaszoló! Teljes mértékben rátapintottál a lényegre! Köszönöm a hozzászólásodat!
2013. márc. 25. 10:19
 25/25 anonim ***** válasza:

Csak a 16-os ihletett...


Én is agrármérnök vagyok.


A banán tényleg nem terem meg nálunk, de az olajbogyó sem, így az olíva olaj sem. Amúgy. :-)


Magyar tejet, magyar zöldséget, magyar tojást veszek, ha tudok. Ezzel teljesen egyet értek.


A háztáji finom, jó, de ugyanúgy lutri, mert lehet XY Béla bácsi patkányirtóval szórja fel a földet az ürgék ellen, amibe éppen a védett madarak is belepusztulnak. Ja, ő erről nem tudott...Nem egy ilyen sztorit hallottam már. A piaci ismeretlen eredetű, háztáji zöldség és gyümölcs a legkockázatosabb a növényvédő szer maradványokat tekintve, mert Mari néni lehet pont lesz@rja mennyi az egyes szerek élelmezésügyi várakozási ideje. Már ha éppen használ, de ezt meg ki tudja megmondani, még ő sem. Valószínűleg nem vezet permetezési naplót. A NÉBIH meg ritkán száll ki hozzájuk ellenőrizni. Ezt nem elrettentésnek szánom, csak lássátok a másik oldalt.


Azt akarom mondani, hogy sok sz@rt lehet kapni, igaz, de nem akarnak mindent lenyomni a torkunkon, inkább a tudatlan vásárlók önként megveszik. Annyira nem szörnyű a helyzet, csak egy kis tudatosság kell hozzá, nem kell ezt agyon misztifikálni. A túlzásba vitt bioőrület is pont a tudatlanságot lovagolja meg csak a másik oldalát. Az arany középút a legjobb. Kompromisszumot kell kötni.


Így is a Föld lakosságának jelentős része éhezik. Nem lehet mindenkit bioélelmiszerrel ellátni, sem háztájival. Sajnos! Nem engedhetjük meg magunknak. Nem kell ehhez nagy összeesküvés elméletet látni mögötte. A törekvést persze pártolom, és jónak tartom, de ha már ez elveknél tartunk, Afrikában, Ázsiában percenként emberek százai éhhalált halnak, mi meg finnyázunk pár banánon. Aztán megy az egész a kukába.

2013. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!