Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy tudtok...

Anyukák, ti hogy tudtok kijönni anyagilag GYED-ből?

Figyelt kérdés
Most már csak azért is érdekel, mert olvasok fórumokat és mást se látok, csak ezt veszek a babámnak, azt veszek neki, ilyen bébiételeket, olyan pépeket, ilyen fejlesztő játékokat stb. Ha ismerőseim profiljába kukkantok, mert megszületett a babájuk, azt látom, hogy a legújabb hordozóban, babakocsiban, etetőszékben, pihenőszékben stb üldögél, tologatják. Én tanárként dolgoztam 12 évig, mire megszületett a babám, de anyagilag egy csomó mindenben vissza kell fogni magunkat. Használt ruhák, használt babakocsi, használt pihenőszék, sokszor azt sem tudom, hogy veszem meg a köv. heti tápszert vagy pelenkát vagy kaját a babámnak. Szüleim segítenek, de nem kérhetek mindig pénzt tőlük sem. Anyósom főz...mert nekem arra már nincs pénzem, a párom nem sokat keres, aminek a 80 %-a hitel, az enyémnek a fele az...szóval van még olyan elkeseredett anyuka, mint én vagy a többség jól kijön anyagilag?

2013. márc. 29. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
46%

Nem mertem volna úgy szülni,hogy a fizunk 2/3-a elmegy hitelre...


Jól kijövünk,max gyedet kapok,párom 200 felett keres+cafeteria,megtakaritásunk is van.

Bár nem vettünk meg mindenből a legújabbat,felesleges,de mindenből megvettem amit szerettem volna.(sokmindent rendeltem külföldről,olcsóbb)

2013. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
Én se mentem volna. Párom nagyon jól keresett kb nettó 180 körül, csak terhességem kellős közepén elveszítette a munkáját, mert a cég becsődölt és másik munka után kellett néznie és ez jutott. A mostani fizetése alapján megy el 80 % hitelre. Így a megtakarításaink is elfogytak. Azért köszönöm, kedves első válaszoló!
2013. márc. 29. 10:29
 3/63 anonim ***** válasza:
Szia, sokaknak nem egyszerű, de nemsokára tudsz dolgozni menni és akkor könnyebb lesz. Most ez a be merem e vállalni, ezzel az erővel soha se szüljön a kérdező? Sokan kapják ezeket a dolgokat, nem mindenki vesz újat. Ne legyél elkeseredve. Nálunk rendben vannak az anyagiak, viszont nincsenek nagyszülők, én például ezért vagyok szomorú, mert az nagyon nagy segItség.
2013. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
54%
Nézd, Ti nem azért vagytok rossz anyagi helyzetben, mert GYED-en vagy, hanem azért mert a férjed elvesztette a munkáját, most kevesebbet keres és sok a hiteletek. Most én mondhatom, hogy jól kijövünk így is, hogy GYED-en vagyok, de az én férjemnek meg emelkedett a fizetése épp akkor, amikor nekem a TGYÁS vége volt és nagyon kevés hitelünk van. Amúgy maga a GYED jóval kevesebb, mint a fizetésem, tehát nekünk is kevesebb a bevétel, mintha dolgoznék, de így is meg tudunk venni mindent a babának.
2013. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
86%

Ja, elég uncsi már, hogy ennyire, meg ennyire nem vállalok gyereket. Az első válaszolónak nagy a szája, mert most jól élnek, párja jól keres. DE! Nála is fordulhat a kocka, ahogy a kérdezőnél is történt.

Amúgy Kérdező igen, vagy nagyon jól keres apuka, meg anyuka is max. gyedet kap, ott könnyen megy, főleg, ha hitelük sincs. Nekem is van olyan ismerősöm, aki 6 milliót kapott a szüleitől, mikor megnősült. Na van akit így tudnak segíteni a szülei, van akit sehogy se!

Nagyon sok ember van ám, akik jól élnek, csak mi nem látjuk, mert mi, akik szerényebb körülmények közt élünk, nem látjuk a másik oldalt. Nem véletlen 250 ezer az átlagkereset Magyarországon.

2013. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Első! Szerintem a Kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy Te szültél volna-e a helyében, vagy sem. Bocsánat, hogy ezt szóvá teszem, de nem szeretem, amikor valaki a kérdéstől elkanyarodva véleményez.

A kérdésre válaszolva: én is max. GYED-et kapok, férjem 300 eFt fölött keres. Ettől függetlenül nagyon megnézzük, hogy mire költünk, mert házat újítunk fel. A lányunknak szinte csak használt ruhái vannak (egyébként nekünk is), van játéka elég, de nem fullad bele a játékrengetegbe. Kiságy a 8000 Ft-s IKEA-ból és nincs egyéb csili-vili bababútor sem, olyan bútort vettünk, amivel akár felnőttkoráig kihúzza. Pár dologból vettünk jó minőségűt/újat, mert 3 gyereket tervezünk, jó lenne, ha mindegyiket kiszolgálnák.

2013. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
48%

Volt itt egy anyuka, aki most max. gyedet kap, de gyedbe szüli a másik gyerekét, így a gyede le fog csökkeni havi 70-75 ezer körülire. Már futni akart segélyért, mert ebből nem fog tudni ő megélni, holott a párja is dolgozik.

Mi ez már?

2013. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
Én a terhesség elejétől kezdve táppénzen vagyok. Ez legalább jó edzés arra, hogy tudjuk, hogy mennyiből kell majd a babával együtt kijönnünk a pénzünkből. Mi megvagyunk belőle, tudunk félretenni is, de nagyon sok mindent használtan veszünk. Bár engem ez egyáltalán nem zavar, nem kell nekünk feltétlenül mindenből új. Amúgy valószínűleg a többségnek nem megy el hitelre a bevétel többsége és persze arra is kell gondolni, hogy a rokonoktól is kapnak ezt-azt ajándékba.
2013. márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
én is előre félek, hogy fogok kijönni a gyedből... áprilistól kapok gyedet, eddig tgyást kaptam. a gyedem a max, amit kapni lehet, mert jól kerestem. a párom is jól keres és ennek ellenére is gáz a helyzet. igyekszünk mindent megadni a gyerekeknek (2 van), a hitelre nekünk is rengeteg pénz elmegy. én elképzelni sem tudom, hogy mások hogy élnek meg ennek a töredékéből.. szeretnénk egy harmadik gyereket is, de már azon filózunk, hogy csak az anyagiak miatt vissza kéne mennem melózni egy rövid időre legalább a harmadik előtt... és akkor meg mire belejönnék újból a melóba, megyek is el.. és hát fiatalabb se leszek már. nehéz ügy
2013. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
Azzal a keresettel anno gondolkodás nélkül bevállaltuk a babát, még úgy is, hogy én csak 104 nettót vittem haza 12 év után is, cafeteria nélkül, mert sajnos nekünk az sem járt.Páromnak akkor minden volt, étkezési jegy is, SZÉP kártya, mostani munkahelyén semmi. De nem volt gond, mert volt mihez nyúlni. sőt mellette magántanítványokat is vállaltam ( német nyelvtanárként), amiből tudtam eltenni, de arra nem számítottunk, hogy ez történik. Igaz, itt nem is a GYED a gond...bár az a 75 ezer forint nem biztos, hogy fut mindent. Nekem sajnos nem max GYED jutott. Úgy látszik rossz hivatást választottam.
2013. márc. 29. 10:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!