Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy tudtok...

Anyukák, ti hogy tudtok kijönni anyagilag GYED-ből?

Figyelt kérdés
Most már csak azért is érdekel, mert olvasok fórumokat és mást se látok, csak ezt veszek a babámnak, azt veszek neki, ilyen bébiételeket, olyan pépeket, ilyen fejlesztő játékokat stb. Ha ismerőseim profiljába kukkantok, mert megszületett a babájuk, azt látom, hogy a legújabb hordozóban, babakocsiban, etetőszékben, pihenőszékben stb üldögél, tologatják. Én tanárként dolgoztam 12 évig, mire megszületett a babám, de anyagilag egy csomó mindenben vissza kell fogni magunkat. Használt ruhák, használt babakocsi, használt pihenőszék, sokszor azt sem tudom, hogy veszem meg a köv. heti tápszert vagy pelenkát vagy kaját a babámnak. Szüleim segítenek, de nem kérhetek mindig pénzt tőlük sem. Anyósom főz...mert nekem arra már nincs pénzem, a párom nem sokat keres, aminek a 80 %-a hitel, az enyémnek a fele az...szóval van még olyan elkeseredett anyuka, mint én vagy a többség jól kijön anyagilag?

2013. márc. 29. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a párom 190 és 220 ezer forint között hoz haza adójóváírással együtt,plusz az 5ezer erzsébetutalvány. Én gyeden vagyok,85ezer forint a gyedem,plusz a családi,szóval így kapok összesen majdnem százat.

Ja és a férjemnek megy havi 10ezer forint egészségkártyára,na azt általában úgy ahogy van a kislányunkra költjük,pelenkát veszünk belőle, vagy ha kell valami kozmetikai szert,netalántán gyógyszert.

Általában a gyedem nagy részét el tudjuk rakni,pedig albérletesek vagyunk,de pont azért spórolunk ennyire,hogy ez rövid időn belül megváltozhasson.

A gyerekre az egészségkártyán felül átlag 20ezer forintot költünk,van,hogy kevesebbet,de így is mindene megvan,ami szerintem fontos. DE! Nem veszünk mindenféle márkás dolgot,ilyen-olyan drága játékot,még akkor sem,ha lenne rá pénzünk. ...

Szerintem képmutatás és felesleges. Sokkal hasznosabb dolgokra is lehet azt a pénzt költeni,vagy mondjuk a gyermeknek elrakni,jó lesz az még később.

Úgyhogy nyugi,én is kész vagyok a "mindenlegyenmárkás a gyereknek" szülőktől!

2013. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
Ja, csak egyre több fiatal megy mérnöknek tanulni, ami ahhoz vezet, hogy ez is túlképzett szakma lesz, előbb-utóbb!!
2013. márc. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:
Párom is és én is két diplomásak vagyunk , mégis így alakult. Nem a végzettség a lényeg sokszor, hanem a munkalehetőség , de ne menjünk most ebbe bele. A kérdés nem erre irányult. Mégis köszönöm mindenkinek a válaszokat!ez az egész beszélgetés megérne egy újság cikket!
2013. márc. 29. 12:18
 34/63 A kérdező kommentje:
28-as! Nem pontozlak le, mert sokat gondolkoztam ezen. ez is egy vélemény.
2013. márc. 29. 12:21
 35/63 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!

Mi jó anyagi helyzetünk van még most.

Itt a most kulcsszó mert bármikor térténhet mármi...

Mi nagyjából 400-500 ezer között keresünk együtt.

A gyermekem 3 hetes de 8 hét után megyek vissza heti 2 napra dolgozni hogy mindent megtudjak neki adni.

De nálunk is a legtöbb minden használt és én nem szégyelem.

Próbálok mindenből jó állapotut venni illetve később játékokkal sem fogom elkényesztetni hogy mindenből a legújabb, legjobb engem ne ezért szeressen!!!

2013. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
Aznap, mikor bebizonyosodott a terhességem, a férjemet kirúgták. Szerencsére van/volt egy kis tartalékunk, így nem viselt meg minket az a néhány hónap, amíg talált munkát (nem annyit keres, mint előtte, és költöznünk is kellett a munka miatt). De! Mindettől függetlenül ahol tudunk spórolunk, kuponozunk, akciózunk, ezerszer átgondolunk. Lehet, hogy az ismerőseid kaptak sok mindent a családtól, barátoktól, vagy sokat spóroltak régen, készültek a babavárásra.
2013. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
89%
a 22esnek mondom, hogy örüljön, hogy nem tudja, mit jelent csórónak lenni. amúgy meg gyerekkel nem leszel olyan kelendő mérnök, mint nélküle voltál. én is mérnök vagyok, úgy mondom ezt
2013. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
32%
37-es! A 22-es most gyeden van, de 1 év múlva már új helyen fog kezdeni dolgozni, vagyis gondolom gyed alatt felvették egy új munkahelyre, na, ez a nem semmi és hihetetlen dolog. Én el se hiszem! Gyed alatt új munkahely, megvárják, míg lejár még az 1 év gyede, na, ne etessen már!:))
2013. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
25%
És mindezt kezdő mérnökként.
2013. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
100%

22 vagyok


tdom milyen csórónak lenni,csóró családból származom,sokszor ennünk is alig volt mit,dolgoznom kellett már ahhoz is hogy az érettségim meg legyen.

Egyetem alatt végig dolgoztam,másoddiplomámat már a cég fizette.Párom hasonló körülmények között nőtt fel.

Rengeteg mérnök kerül ki diplomások közül,ez igaz,de azért nem mindegy milyen mérnök az (környezetménök és olajmérnök elég sok ismerősöm,és csodálkoznak hogy sehova nem kellenek)


Anyukaként is kellek,már szerződésem aláírva,3 hónap múlva kezdek 4 órába 2 hónapig,ennyi időm van beszoktatni a lányunk a bölcsibe,utána 8 órában.(plussz jó dolog,a cégé a bölcsi,csak kaját kell fizetni,iroda 50méterre)

2013. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!