Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy tudtok...

Anyukák, ti hogy tudtok kijönni anyagilag GYED-ből?

Figyelt kérdés
Most már csak azért is érdekel, mert olvasok fórumokat és mást se látok, csak ezt veszek a babámnak, azt veszek neki, ilyen bébiételeket, olyan pépeket, ilyen fejlesztő játékokat stb. Ha ismerőseim profiljába kukkantok, mert megszületett a babájuk, azt látom, hogy a legújabb hordozóban, babakocsiban, etetőszékben, pihenőszékben stb üldögél, tologatják. Én tanárként dolgoztam 12 évig, mire megszületett a babám, de anyagilag egy csomó mindenben vissza kell fogni magunkat. Használt ruhák, használt babakocsi, használt pihenőszék, sokszor azt sem tudom, hogy veszem meg a köv. heti tápszert vagy pelenkát vagy kaját a babámnak. Szüleim segítenek, de nem kérhetek mindig pénzt tőlük sem. Anyósom főz...mert nekem arra már nincs pénzem, a párom nem sokat keres, aminek a 80 %-a hitel, az enyémnek a fele az...szóval van még olyan elkeseredett anyuka, mint én vagy a többség jól kijön anyagilag?

2013. márc. 29. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
52%

22 vagyok

Szüleimet nem kell támogatom,saját hülyeségeik miatt vannak rossz helyzetben.

Nagyszüleim pénzt nem fogadnak el,így őket úgy tudom támogatni,hogy rendszeresen bevásárolunk nekik.


Honnan veszed hogy tipikus újgazdag vagyok?

félmillió körüli bevétellel nem nevezném magam újgazdagnak,kocsink sincs,semmi extra.

Csak egy otthonos kis lakás,benne jópár kényelmi felszereléssel,sok gyerekdologgal.

Mint egy átlagos otthonnak kellene lennie.


Hozzászólásaim lehet felháborítóak,de ez van.

Aki úgy nőtt fel mint én,az érti mit írok,az inkább nem szül,minthogy úgy nőjön fel a gyereke mint ő.

2013. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
Csak a Kérdező gyerekei nem fognak télen szandálban járni, a 22-es meg rögtön azzal jött, hogy minek szült gyereket?
2013. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
27%
Ha a kérdező szülei és anyósa nem segitene,akkor lehet szandában járna a gyerek télen (vagyis a kérdező inkább,mert a gyereknek a föld alól is kerit ugyis az ember egy téli cipőt)
2013. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
33%
Nem bántani akarom a kérdezőt, de kajára nincs pénzük, pelenkára és tápszerre is necces, mi van ha a párját most is kirúgják? A 22-esben rossz emlékek vannak ezzel kapcsolatban és ezért reagált Igy.
2013. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
60%

Leírta hogy nyilván visszamegy dolgozni akkor hamarabb , nem fogja megvárni míg szandiban jár a gyerek télen...Plusz tanár azért emberek, nem wc pucoló úgy csináltok a fene nagy megértésében a 22 esnek (lehet megint lepontozni) mintha az lenne a NORMÁLIS és 100%ban elfogadott hogy úgy vállaljon mindenki gyereket ahogy ő áll!!! Az éhezés meg a szandi a másik véglet nem érzitek?

És még eszembe jutott milyen "király" lehet majd az ilyen "kedves" "megértő" és "toleráns" emberek gyerekeit nevelgetni majd akikben ugyanez lesz a hozzáállás mint a kedves szülőben, hogy ha nem keresel 500 ezret min. havonta (ez addigra már mondjuk 1 millió ft lesz) akkor szolgálj minket, a felsőbb réteget és dögölj meg szép csendben utód nélkül, eszedbe ne jusson gyereket vállalni...

Hát tudjátok szerintem inkább neveljen gyereket jó lelkű, toleránsabb, megértőbb és nem ennyire "kockán" látó ember mint az aki ennek az ellenkezője viszont minimum fél milliót keres. Mert ugye a gyerekvállalásnak nehogy már csak a havi jövedelem legyen az EGYETLEN fokmérője.

2013. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
25%
55 vagyok úgy értem hogy TANÁRKÉNT milyen jó lehet tanítani és kapcsolatban lenni az ilyen családdal (gyerekkel.szülővel)
2013. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
72%
22. nem azt Irta, hogy 500 000 forintos fizetésre szabad, hanem, hogy úgy nem vállalna, hogy a befolyó összeg kétharmada rögtön hitelre megy. Azért nem kéne kiforgatni, ez az ő véleménye, nem kell leharapni a fejét, ő nem vállalna, más igen.
2013. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:
Látom jó kis topikot indítottam el...nem, nem várjuk meg, míg szandálban jár a gyerek vagy én a hóban, sőt azért teszek arról, hogy kívülről ezt senki se lássa és ma sem látja senki sem, hogy mi a helyzet a háttérben. Hál Istennek keresett nyelvtanár vagyok (ezt nem nagyképűségből írom), már mérnökök is kerültek ki nyelvvizsgával a kezem közül :-), csak a baba miatt nem tudtam eddig vállalni. Nem sajnáltatni akartam magam, csak kíváncsi voltam arra, hogy van e még ilyen család Mo-n. Már ebből a pár hozzászólásból látszik, hogy hogyan épül fel a társadalom , de itt nem csak az anyagiakról beszélek.
2013. márc. 29. 16:49
 59/63 A kérdező kommentje:
És 56-os! Köszönöm.
2013. márc. 29. 16:58
 60/63 anonim ***** válasza:
Szia, én védtem meg a 22-est, ahogy téged is. Én a helyedben már rég vállaltam volna munkát. Vállaltam is, szerencsére, mint neked is, én is tudtam csak pár órát dolgozni egy nap, pedig nálunk nagyszülő sincs, de megoldottuk. Minimális gyedet kaptam, előtte több százezret kerestem, a párom nem keres rosszul, van tartalékunk is, mégis nagyon megéreztem. Nyugodtan adjál magánórákat, nem is értem eddig miért nem tetted, ha már 1 000 forintos órabért kérsz, már akkor olcsó vagy és lennének tanItványok, neked pedig jó pénz lenne.
2013. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!