Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy tudtok...

Anyukák, ti hogy tudtok kijönni anyagilag GYED-ből?

Figyelt kérdés
Most már csak azért is érdekel, mert olvasok fórumokat és mást se látok, csak ezt veszek a babámnak, azt veszek neki, ilyen bébiételeket, olyan pépeket, ilyen fejlesztő játékokat stb. Ha ismerőseim profiljába kukkantok, mert megszületett a babájuk, azt látom, hogy a legújabb hordozóban, babakocsiban, etetőszékben, pihenőszékben stb üldögél, tologatják. Én tanárként dolgoztam 12 évig, mire megszületett a babám, de anyagilag egy csomó mindenben vissza kell fogni magunkat. Használt ruhák, használt babakocsi, használt pihenőszék, sokszor azt sem tudom, hogy veszem meg a köv. heti tápszert vagy pelenkát vagy kaját a babámnak. Szüleim segítenek, de nem kérhetek mindig pénzt tőlük sem. Anyósom főz...mert nekem arra már nincs pénzem, a párom nem sokat keres, aminek a 80 %-a hitel, az enyémnek a fele az...szóval van még olyan elkeseredett anyuka, mint én vagy a többség jól kijön anyagilag?

2013. márc. 29. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
Mi is sok mindent veszünk használtan. Mondjuk igyekszem jó állapotú dolgokat kifogni. Néha hibátlan, szinte új ruhákat kapok az új töredékéért. Pihenőszékünk is használt volt, de nem látszott rajta. Bébiételt nem muszáj venni, főzhetsz is neki, nekem mondjuk az első baba olyan volt, hogy nem ette amit főztem, csak az üveges kaját, de most a kisebbel szerencsére nem volt ilyen gond. Szerencsés vagy, hogy van segítséged, nekünk nem igazán, csak tényleg vészhelyzet esetén. Én csak gyest kapok már, de a férjem nem keres rosszul, ettől függetlenül nagyon ki kell számolni mit mennyiért veszünk.
2013. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
41%

első vagyok


Kérdés az volt,hogy jövünk ki,leírtam,hogy jól,max gyed+páromnak viszonylag jó fizu+megtakaritás.

És hitelünk nincs,nem vettünk fel 20 milliót családi házra,inkább albérlet mellett gyűjtögettünk és vettünk egy kis lakást.

És nem leszünk olyan helyzetben mint a kérdező,mert mindkettőnknek olyan végzettsége van hogy bármikor találunk új munkát,ráadásul páromnak az életbiztositásába van jövedelemkiesés biztosítása is (ha elveszti a melóját,akkor fél évig kap havi 150ezret a munkanélküli segély mellé)

2013. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
73%

Ezer lehetőség van:

1. ők is használtan veszik, csak ez nem látszik a cuccokon

2. apuka jól keres

3. segít a család

4. van egy gazdag rokon akinek nincs gyereke, így szívesen költ az övékére. Mint pl barátnőm nagynénje. 50 felett van, se kutyája se macskája, mindennel elárasztja barátnőm gyerekeit.

5. a gyerek lőtt vízen és kenyéren éltek, hogy neki mindenből a legjobb jusson

2013. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
72%

22-es! Soha ne mond, hogy soha!!

Bármikor találsz munkát? Azért van olyan sok diplomás munkanélküli? Egyébként mi a végzettséged? Csak azért mert akkor én is elvégzem!

:) Meg mindenki és akkor nem lesznek munkanélküliek!!

Nem baj, hogy leírtad mennyiből éltek, az a baj, hogy rögtön elkezdtél lenéző lenni és fikázni, hogy ennyire nem vállalnék gyereket.!!

2013. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 22-es.

Örülök hogy nektek ilyen jól megy,de én a helyedben nem jelentenék ki ilyen dolgokat! Sajnos ebben az életben semmi nem biztos csak a halál,így elég nagyot lehet pofára esni!!!

2013. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
73%

22.

Mi sokkal jobban állunk nálatok, most mondjam, hogy a ti szintetekre én nem vállaltam volna? Egyébként kérdező én se vettem mindent újonnan a gyereknek. Vállalj be külön órákat, azzal rosszul se keresnél és ne mással foglalkozz, mert máshol is vannak gondok, csak azt nem teszik kirakatba.

2013. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
22esnek üzenem, hogy a páromnak és nekem is jó végzettségünk van. én is azt hiszem, hogy hamar találnánk új melót mindketten... de én már voltam nagy szarban, tudom mit jelent csórónak lenni. az élethez szerencse is kell...
2013. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
100%
Le leszek pontozva de ha nehezen éltek meg menj vissza dolgozni. Más országokban is felnőnek a gyerekek úgy, hogy nincs otthon velük anyuka 2. évig. Nehéz lesz de ha kell akkor a szükség nagyobb úr.
2013. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
25%

1 és 22-es válaszoló vagyok


Kezdő mérnökök vagyunk mindketten,kezdő fizu 2 és 250 nettó között van.Félmillió összből szerintem jól el lehet lenni,igaz most gyed,igy csak 350 a bevételünk kb,de csak 1 évig,lassan megyek vissza dolgozni.

Abbl gondolom,hogy nem kerülünk ilyen helyzetbe,hogy folyamatosan kapjuk az állásajánlatokat,én új helyen kezdek (önszántamból,jobb pénzért),párom is épp interjúkra jár,szóval 6-700 összbevételünk lesz,amiből nem dorbézolunk,hanem teszük félre (most a 350ből is 100-150 megy megtakaritásba)

Szóval 1-2 év teljes munkanélküliség esetén sem halnánk éhen.

Ennyi.

2013. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
41%

És azt most is tartom,hogy 100ezres hitel mellé nem szülnék.

100ezres részlet elég sokmilliós kölcsönt takar.

Nem kell 20milliós családi ház,be kell érni annyival amit a legrosszabb esetben is ki tud fizetni az ember.

2013. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!