Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy tudtok...

Anyukák, ti hogy tudtok kijönni anyagilag GYED-ből?

Figyelt kérdés
Most már csak azért is érdekel, mert olvasok fórumokat és mást se látok, csak ezt veszek a babámnak, azt veszek neki, ilyen bébiételeket, olyan pépeket, ilyen fejlesztő játékokat stb. Ha ismerőseim profiljába kukkantok, mert megszületett a babájuk, azt látom, hogy a legújabb hordozóban, babakocsiban, etetőszékben, pihenőszékben stb üldögél, tologatják. Én tanárként dolgoztam 12 évig, mire megszületett a babám, de anyagilag egy csomó mindenben vissza kell fogni magunkat. Használt ruhák, használt babakocsi, használt pihenőszék, sokszor azt sem tudom, hogy veszem meg a köv. heti tápszert vagy pelenkát vagy kaját a babámnak. Szüleim segítenek, de nem kérhetek mindig pénzt tőlük sem. Anyósom főz...mert nekem arra már nincs pénzem, a párom nem sokat keres, aminek a 80 %-a hitel, az enyémnek a fele az...szóval van még olyan elkeseredett anyuka, mint én vagy a többség jól kijön anyagilag?

2013. márc. 29. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
73%

Nem írtam hogy 1 év múlva kezdek.

akkor kezdek amikor 1 éves a gyerek,azaz 3 hónap múlva.Nagy különbség.

Első munkahelyemet hagytam ott,kezdőnek számitottam,most már nem fogok annak.

2013. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:
Kedves 22-es! Látod,pont most írtál le egy saját példát, szóval csak nem szabad úgy dobálózni a szavakkal. Szüleid és a te családod is "csóró" (ti fogalmaztatok így)volt, még néha kajára sem volt pénz, amikor téged nevelt mégsem vágtad oda neki, hogy ha "ilyen csóró vagy miért szültél meg engem? Miért vállaltad be a terhességet?" Lehet ők is épp jól álltak, mikor bevállaltak téged, sőt valószínű megtakarított pénzük is volt, mégis meg kellett tapasztalnod a "csóróságot". És mielőtt még az jönne, hogy "DE", akkor sajnos már nincs miről beszélgetnünk veled!
2013. márc. 29. 13:44
 43/63 anonim ***** válasza:
60%

A kérdezőnek itt a végén tök igaza van...

és kedves 22 es ugye azt azért belátod hogy ma M.o-n ez a helyzet amit te kifogtál (nem kételkedem benne hogy megdolgoztál érte) azért nem egy általános, kezdve a várnak rád míg 1 lesz a gyerektől, a 4 órás munkaidőn át a bölcsiig...Ez itt M.on- iszonyú ritka mint a fehér holló. és ahelyett hogy mások orra alá dörgölöd becsüld meg de ne nézz le másokat emiatt mert más is lehet hogy keményen dolgozik/dolgozott mégsem kerül ilyen helyzetbe és nem feltétlen azért mert egy béna pancser.

És ha csak így vállalna mindenki gyereket hogy várja a 4 órás többszázezres mérnöki meló, akkor kb. pár ezer gyerek születne évente vagy annyi se...

2013. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ez jó, amit leírtál. Tényleg, minek szülte meg az anyja, ha csórok voltak. Na, ez tényleg jó!

De egyébként meg a másik véglet, hogy én ismerek olyanokat, akik azért nem vállalnak második gyereket, mert akkor esetleg saját luxus dolgaikról kell lemondani, értem ez alatt azt, hogy apuka nem tud akkor magának 30 ezres farmert venni, nem tudnak tengerpartra menni nyaralni, vagyis le kellene mondani dolgokról. Amúgy meg csak a férfi keres 500 ezret, a nő meg 200 ezret és keveslik második gyerekhez, mert akkor mi lesz a saját szükségleteikkel? Na, meg fent kell tartaniuk az Audi Q7-et is:)

2013. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
18%

22 vagyok


Akkor kérdező te mégse voltál/vagy igazán csóró.


Gyerekként kivántam azt,árcsak ne szült volna meg.

Felelőtlenül szült meg a nagy semmire és a nagyszüleim jóindulatára.sokszor mondtam,hogy bár ne tette volna,várt volna pár évet.

aki nems zületik meg,az egyszerüen nincs.De aki megszületik a nagy semmire,annak kinszenvedés.


Már elmúlt,jól élünk,de inkább lemondtam volna a gyerekről,minthogy úgy kelljen felnőnie,mint nekem.

2013. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:
Pfff!Hagyjuk már!
2013. márc. 29. 14:10
 47/63 anonim ***** válasza:
48%

22-es!

Ha én lennék az anyád szégyellnélek téged!! Szégyelld is magad, hogy így beszélsz a saját szüleidről! Gondolom azért enni adtak. Na mindegy, remélem minél hamarabb beüt nálatok is a nehezebb élet, ebben a nehéz helyzetben itt Magyarországon nem sok cég marad sokáig talpon!

2013. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
52%

22vagyok

Ha olvastad volna az előző oldal alján levő válaszom,akkor olvashattad volna,hogy sokszor enni se volt mit.

2013. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
31%

Mégis itt vagy, dobog a szíved, nem haltál éhen, ha a nagyszüleidnek is köszönheted.

Akkor is szánalmas vagy, a tipikus újgazdag, aki szegény családból származik, miután felemelkedett, lenézi az alsóbb réteget. Na, hát az ilyeneket egyszer valamilyen módon mindig megbünteti az élet.

Amúgy ha a szüleidet, nem is, de a nagymamádat segíted, mert akkor gondolom neki köszönhetsz sokmindent. Vagy a szüleid elitták, elcigizték a pénzt, hogy így beszélj róluk, talán bántalmaztak is téged? Nem hinném, mert akkor nem lennél ilyen pökhendi!

2013. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
33%
Azért nem kell rögtön megkövezni a 22-t. Rossz emlékei vannak gyerekkorából, felnőtt anya, tudja mit élt át, miért ne mondhatná, hogy az anyjának nem kellett volna megszülnie? Igy már érthető is, hogy miért bizonyos feltételek mellett vállalt babát. Sokan mondják, hogy felnő, ez igaz, de nem mindegy, hogy esetleg még télen is szandálba jár és hasonló módon, vagy azért normális körülmények között.
2013. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!