Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy tudtok...

Anyukák, ti hogy tudtok kijönni anyagilag GYED-ből?

Figyelt kérdés
Most már csak azért is érdekel, mert olvasok fórumokat és mást se látok, csak ezt veszek a babámnak, azt veszek neki, ilyen bébiételeket, olyan pépeket, ilyen fejlesztő játékokat stb. Ha ismerőseim profiljába kukkantok, mert megszületett a babájuk, azt látom, hogy a legújabb hordozóban, babakocsiban, etetőszékben, pihenőszékben stb üldögél, tologatják. Én tanárként dolgoztam 12 évig, mire megszületett a babám, de anyagilag egy csomó mindenben vissza kell fogni magunkat. Használt ruhák, használt babakocsi, használt pihenőszék, sokszor azt sem tudom, hogy veszem meg a köv. heti tápszert vagy pelenkát vagy kaját a babámnak. Szüleim segítenek, de nem kérhetek mindig pénzt tőlük sem. Anyósom főz...mert nekem arra már nincs pénzem, a párom nem sokat keres, aminek a 80 %-a hitel, az enyémnek a fele az...szóval van még olyan elkeseredett anyuka, mint én vagy a többség jól kijön anyagilag?

2013. márc. 29. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:

Nálunk is a hitel legnagyobb gond.Van egy 3 éves lánykánk és egy 1 éves kisfiunk.Én gyedet kapok,kb. 50.000 Ft + 26.000 Ft családi pótlék.Férjem átlagosan 110.000 Ft keres maszekkal(ami nem garantált) 140.000 Ft körül.Az összbevételünk átlagosan 200.000 Ft 4 főre, úgy hogy ebből hitel 70.000 Ft.

A lényeg, hogy mi is nehezen jövünk ki belőle.Mondjuk én úgy szoktam csinálni, hogy a családi pótlékból egész hónapra megveszem a tápszert pelenkát, a nagylánynak bugyit vagy ami épp szükséges esetleg egy kis apróság, játék.Úgy gondolom azt pont erre kapjuk, soha nem szoktam belőle számlát befizetni.Így hónap végén sem kell azon aggódni, hogy nem e kell szövetpelenkát tenni a kicsi alá.Sajnos már volt rá példa így is.Anyuék nekünk is segítenek amikor tudnak, főleg kajába, de hát ők sem tudnak mindig.El sem tudom képzelni azok az anyukák hogy tudnak megélni akik csak gyest kapnak és a férjük is keveset keres, vagy rosszabb esetbe szociálist kap.... :( sajnos van ilyen ismerősöm....

Még 3-4 éve gondolkodtunk, hogy 3 gyerekünk lesz, de ebben a helyzetben ami itt van Magyarországon biztos nem vállaljuk be, pedig a férjem és én is nagy családban nőttünk fel.

2013. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! Nem tudom, másnál hogy volt, de nekem a táppénz kb 2000 forinttal volt kevesebb, mint a fizum, sőt még a TGYÁS-al sem volt probléma. De ez a GYED, ez nagyon kevés...sokat gondolkozom, hogy előbb visszamenjek e.
2013. márc. 29. 10:51
 13/63 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es! Eddig én is pont így csináltam, de most mrá ez sem jön be. Lehet maszekolnom kell újra megint.
2013. márc. 29. 10:53
 14/63 anonim ***** válasza:
amit a prOfiljukban látsz az nem más mint KIRAKAT
2013. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
a fő probléma az a hitel.... az a baj, hogy Magyarországon nem divat a lakás bérlés; max magán embertől vehetsz ki lakást, cégtől nem nagyon (külfölddel ellentétben). ha nem akarsz bizonytalanra vkitől lakást bérelni, pláne nem gyerekkel, úgy h be se jelent stb.... és nem akarsz a szüleid nyakán élni 40évesen is... és nem is pottyan az öledbe egy lakás, akkor 20-30éves hitelt vagy kénytelen felvenni... mi 11,5et vettünk fel és több mint 27et kell visszafizetnünk, ez azért elég durva. csak a törlesztőnk 115ezer ft.
2013. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
Én nagyon kevésre voltam bejelentve, a többit kézbe kaptam. Harminc valahány ezer volt a Gyedem.De ha jól látom, te is tudnál mellette maszekolni, én is azt csináltam, ha van ki vigyázzon a gyerekre, abban a pár órában dolgozhatsz és nem is keresnél rosszul.
2013. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:

Én most csak erre térnék ki amit írsz hogy mi van a facebookon meg mit tesznek ki más orra elé.

1. nekem az a tapasztalatom egyrészt hogy a magyarok IMÁDNAK sírni és panaszkodni milyen szar nekünk milyen szarul megy de azért ha összeszámolom a sok kis ezmegazt azért szép kereset jön ki.

2. nagyon sokakat a szülők segítenek ám! Ilyen játék, bútor, gyereknek használati dolgok terén nagyon jellemző ez, de nem egy ismerősöm van akiknek a számlákat is rendszeresen hol egyik hol másik nagyszülő fizeti ki.

Nem tudom, mert nálunk nincsenek nagyszülők és fogalmam sincs én milyen nagyszülő leszek, lehet én is ezt tartom majd normálisnak akkor hogy ellátom őket amíg csak élek és van egy kis pénzem...Jelenleg kicsit furcsállkodom rajta csak.

3. kirakat, ahogy előttem is írták barátnőm is pl. mindig szépen elrendez beállít minden menő játékot" spontán" a sarokba és előtte fényképezi le a kislányát a legmenőss ruha szettjében...

2013. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
17 vagyok legmenőbb szett akart lenni, illetve az elején az ez meg azt úgy értem hogy sírnak hogy jaj nincs pénzem erre arra közben meg összeszámolom mi mindent vett a gyereknek abban a hónapban pl. akkor csak megvan az a pénz ...
2013. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:
Igen, a lakáshitel a legdrágább nálunk is.Majd 80 ezer forint a házra + nekem is van egy lakásom, amit nem tudtunk még kiadni albérletnek, az pedig 50 ezer forint, de abból egy részt szüleim fizetnek, mert így egyeztünk meg. Eladni még nem szeretnénk.
2013. márc. 29. 11:00
 20/63 A kérdező kommentje:
17-es. Ezek nekem is eszembe jutottak már.
2013. márc. 29. 11:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!