Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy tudtok...

Anyukák, ti hogy tudtok kijönni anyagilag GYED-ből?

Figyelt kérdés
Most már csak azért is érdekel, mert olvasok fórumokat és mást se látok, csak ezt veszek a babámnak, azt veszek neki, ilyen bébiételeket, olyan pépeket, ilyen fejlesztő játékokat stb. Ha ismerőseim profiljába kukkantok, mert megszületett a babájuk, azt látom, hogy a legújabb hordozóban, babakocsiban, etetőszékben, pihenőszékben stb üldögél, tologatják. Én tanárként dolgoztam 12 évig, mire megszületett a babám, de anyagilag egy csomó mindenben vissza kell fogni magunkat. Használt ruhák, használt babakocsi, használt pihenőszék, sokszor azt sem tudom, hogy veszem meg a köv. heti tápszert vagy pelenkát vagy kaját a babámnak. Szüleim segítenek, de nem kérhetek mindig pénzt tőlük sem. Anyósom főz...mert nekem arra már nincs pénzem, a párom nem sokat keres, aminek a 80 %-a hitel, az enyémnek a fele az...szóval van még olyan elkeseredett anyuka, mint én vagy a többség jól kijön anyagilag?

2013. márc. 29. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
Anyukák! Tudjátok ti, mennyi ma magyarorszagon a minimalber? És kepzeljetek, a minimalberesek is emberek es meg ok is szulnek gyereket. A kerdezo nem a hetedik gyereket szulte a semmire, hanem az elsot, es sajnos nagyon jellemzo, hogy meg igy is alig tudnak megelni. En ismerem a helyzetet, mert jo allasom volt, plusz mellekallas, a ferjem szinten, majd ahogy teherbe estem, jottek a valtozasok a ferjem munkanelkuli lett, en meg eljottem tappenzre, tehat a bevetelunk a harmadara- negyedere esett vissza, megis megtartottuk a babat! Nem volt konnyu, sok lemondassal jart, de egyikunk sem banta meg. Igaz, feleltuk a megtakaritasainkat, de a ferjem itt volt velunk a baba születesenel es az elso 4 honapban onnantol kezdve meg sajnos kulfoldon kenytelen dolgozni....hozzataszem, minimalis hitelunk van! De a legboldogabbak vagyunk a vilagon a kisbabank miatt, es nemsokar mi is kikoltozunk es teljes lesz a boldogsag!
2013. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ugyanez a helyzet. A párom úgy néz ki, hogy a testvérem után megy Németországba és ott fog dolgozni.
2013. márc. 31. 10:06
 63/63 A kérdező kommentje:
Kedves 60-as! Nem haragszok senkire, aki itt kinyilvánította a véleményét és az igazságról is beszélt. Eddig azért nem vállaltam tanítványokat, mert nem volt jól megszervezhető, a nagyikkal is meg kellett beszélni, mert még ők sem nyugdíjasok, de már neki láttam(olvasva a véleményeket), visszahívtam néhányat, akiknek egyébként is megígértem és már most vannak 5-en (nem 1000-ért :-), de azért köszi a tippet)...köszönöm mindenkinek!
2013. márc. 31. 10:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!