Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak GYES mellett...

Miért csak GYES mellett járhat a gyerek a bölcsibe? Jogszabály írja elő? Miért vagyok hátrányban azokkal szemben, akinek pl. nem volt mhelye, a gyerek előtt és csak gyes-t kapnak!

Figyelt kérdés
Gondoltam egy kis társaság, új ingerek jót tennének a gyerekeknek, de sajna azt mondta a vezető, ha akarom hogy járjanak, le kell mondjak a gyed-ről, gyesre kell váltanom, és akkor járhatnak a gyerekek! Tudom hogy más szíves örömest van otthon a gyerekekkel, én sem olyanra gondoltam, hogy hétfőtől péntekig bedugom őket, csak egy kis újdonság, szocializálódás, stb. Nem túl sok a gyed-em, novemberig fog járni, a gyesem viszont 56 ezer lesz (ikrek miatt)! Van CsaNa a vásorban, de ez a bölcsi sokkal jobban tetszik nekem!

2013. ápr. 3. 21:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

1 fontos kérdés a legelején: VAN hely abban a bölcsiben? Szabad férőhely dögivel? Mert ha igen akkor értem a bosszankodásodat. De ha te is "sorbaállsz" akkor jogos hogy annak a gyerekét veszik be akik dolgoznak (azaz nem jogosultak gyedre, mert a 2 dolog egyszerre nem működik).

A bölcsi nem azért lett kitalálva eredetileg hogy kis társaság szocializálódás és új ingerek olyan gyerekeknek akiknek otthon van a szülő és meg tudja oldani 24 órás felügyeletüket hanem olyanoknak akik vissza kényszerülnek menni (vagy egyszerűen csak visszamennek) dolgozni.

2013. ápr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyed-et kapok, a lányommal heti 2x megyünk a bölcsibe. Óránként 350ft, és nem lehet ott hagyni a gyereket. Olyan, mintha játszóház lenne.


Önkormányzattól és a gyerekek számától függ.

2013. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok: van a bölcsiben egy külön ilyen csoport, tehát nem a többi gyerekkel vagyunk együtt. És természetesen nem is csak én viszem így a gyereket :-) A gyerekek 9hónap-3év közöttiek. Általában 8-10 gyerek van.
2013. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
a félreértések elkerülése végett én is abba a csoportba tartozom,akinek vissza kell mennem dolgozni.csak tudjátok állambácsiban nem értem,h miért nincs elég férőhely,amikor mi gyerekek voltunk volt és nem voltak ilyen kikötések.sorolom a nehézségeket: 1: állandó lakcím!nem jó a tartókodási hely!!!albérletben élünk,nem jelent be a tulaj,nekem szerencse,h anyósom legalább a gyereket bejelentette,különben már itt elakadtunk volna! 2:munkahely anyának,apának.HA már apának nincs,nem mehet,mondván,majd ő itthon marad vele,az nem érdekes,h esetleg munkát keres!és én hogy keressek addig munkát,amíg nem jár bölcsibe,mert az előző helyre nem tudok visszamenni.így csalással kértem egy igazolást,h majd felvesznek,mert biztos életszerű,h áprilisban találok egy munkahelyet,ahol várnak rám szeptemberig!!!!tehát igazán nem értem a logikákat,nem életszerűek.És tudjátok,mennyi olyan van,h anyuka nem dolgozik,csak nekik van pénzük kifizetni a kamubejelentést,így veszik el a helyeket.A másik pedig,fizetni kell a bölcsiért,mondván,a gyesből,munka mellet pont belefér,de már nem dolgozhatsz 8 órában,csak 6-ban,megint kivel lett kiszúrva???velünk,akik vissza szeretnének menni dolgozni,mert a főnököd bejelent 6-ban,de ugyan úgy le kell dolgoznod a 8órát,mert ilyen világot élünk,sajnos...
2013. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Van férőhely a bölcsiben, ami viszont nincs, ilyen játszóház-szerű dolog, amit itt többen írtatok. Ezt hiányolom én nagyon, látom a gyerekeken, hogy unják itt magukat a 4 fal és a megszokott kis játékaik között!

Tényleg csak egy kis környezetváltozást szeretnék nekik, még ha csak pár órára is.

Nem vagyok "úrhatnám nőcske"- ez nagyon megsértett, még ha nem is rám írta valaki!

2013. ápr. 4. 22:58
 16/21 anonim ***** válasza:
Kedves KÉrdező együtt érzek veled nagyon. Én ugyan kicsit más cipőben járok. Én vissza mentem dolgozni és már bölcsis a lányom de nem tudom mi lesz vele ha augusztusban megszületik a kicsi. Én őszintén nem szeretném már kivenni onnan, mert beilleszkedett és sok barátja van ráadásul 3 éves lesz mikor a kcisi megszületik azaz kell neki már a társaság. De amikor itt kérdeztem, hogy ki kell e vennem stb akkor kaptam az igét, hogy aki itthon van a kicsivel az a nagyot se vigye a bölcsibe. Értem én, hogy aki nem dolgozik ne vigye bölcsibe na de ő már bent van ismeri és szereti is az ottani embereket.
2013. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, ha aug-ban már 3 éves lesz akkor szeptembertől miért nem jár óvodába? Nem járatnám 3 évesen bölcsibe, már nagy oda. HA meg tényleg otthon vagy akkor nem korrekt, hogy elveszed a helyet olyantól, aki mondjuk menne vissza dolgozni.
2013. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 16-os!Én úgy tudom,nem rakhatják ki a bölcsiből,ha már odajár,akkor sem,ha jön a tesó!Ismerősömnél is pont ez volt és nem rakták ki.Ennek mindenképp érdeklődj utána,ne vegyenek hülyére!
2013. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

16-osnak:

A mi bölcsinkben több olyan gyerek is van, ahol anyuka otthon van a kistesóval, és nem rakták ki őket a bölcsiből. Az számított, hogy amikor ő kezdte a bölcsit, akkor tudott hozni munkáltatóit az anya. Persze, lehet, hogy már az is kamu volt..., na mindegy, szóval maradhatott a bölcsiben.

Ugyanakkor másik városban a barátnőmnek azt mondta a gondozónő, amikor látták, hogy babát vár, hogy majd csak délig maradhat a nagyobbik gyerek a bölcsiben, utána el kell vinnie, ha ő otthon lesz a kistesóval.


A korhatárhoz: nálunk úgy van, hogy az évvesztesek a bölcsiben maradnak 3. év betöltése után is, az ovit mindenki szeptemberben kezdi és a betöltött 3. év után. Szóval aki aug-szept-i, az majdnem 4 évesen megy oviba. Ez azért van így, mert az oviban kevesebb a hely, mint a bölcsiben. Amúgy nem rossz a gyerekeknek, általában egy korcsport van együtt és a bölcsiben sokkal kisebb a csoportlétszám (12-15 fő, oviban meg 23-27!!!) Szóval kb. a duplája, az sem mindegy ám.

2013. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Novemberben lesz 3 éves a lányom és még nem igazán akar beszélni. Úgy tudom, hogy ez feltétele, hogy oviba mehessen.
2013. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!