Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok menyi az...

Ti mit gondoltok menyi az ideális korkülönbség két gyerek közt?

Figyelt kérdés
Úgy,hogy nekik,és nektek is jó legyen.
2013. ápr. 4. 12:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Háát, én legalább a első szülinapját megvárnám, amíg elkezdenénk a próbálkozást. Főleg ha egyedül lennél vele otthon. Ha nincs segítsé, akkor nagyon letudja szívni a erődet 2 pici, főleg, ha mondjuk még a nagy sem tud beszélni, még rengetegodafigyelést igényel. Én mondjuk a 3- nál többet már sokna tartom. A 23 hónap nálunk szuper.

Együtt is játszanak, a nagy már tudottbeszélni amikor született...

2013. ápr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Segítségem van,és a férjem is rengeteget segít.Éjjel is kel ha úgy van,és meg is eteti,de azért nagyon nagy bennem a félsz.
2013. ápr. 4. 13:26
 13/22 krisztivan ***** válasza:
Én szeretném ha a fiam már ovi középsőbe járna.Legyen túl a beszokáson,legyen már szépen kialakult "élete" és akkor már nem érezném úgy hogy lemaradok valamiről.Neki is szerintem így könnyebb.4-5 év.A testvér féltékenység,nekem van egy "félig fiam" 9 éves.A kicsi féltékenyebb a nagyra a 2.5 évével:-))
2013. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, az én gyerekeim között másfél év a korkülönbség (terveztük). Nekem ez TÖKÉLETES! A nagy pedig későn kezdett el járni, harmadikon lakunk, segítségem nulla (persze a férjemen kívül), de ő is késő este már mire hazaér. Én imádom! Most 2 éves a nagy (még nem beszél) és fél éves a pici és én nem érzem nehéznek. Szoros napirendet kell tartani és nincs semmi gond. Én ha 100x kellene újracsinálni sem csinálnám másképp. Én nem akartam nagyobb korkülönbséget, mert nagyobb a testvérféltékenység+ közös játékra sem lehet számítani még jó pár évig, mert mondjuk egy 6 éves egy 3 vagy 2 évessel semmit nem tud kezdeni:( Környezetemben, családomban van erre is arra is példa és én úgy látom, hogy a kisebb korkülönbség jobb. De mondom, ez az ÉN véleményem!


Minden nap megyünk sétálni, főzök, takarítok, mosok és még tanulok is, nem vagyok szuperanya de szerintem mindent meg lehet oldani és még pihenésre, számítógépezésre is van idő.

Szóval szerintem vágjatok bele, nem fogod megbánni! :)

2013. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves vagy!Annyi kérdésem lenne most hozzád.Gratulálok a két babádhoz:)
2013. ápr. 4. 15:58
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok mindentől függ!

Hogy milyen az első gyerek, milyenek a szülők, mennyire leterhelt anyuka, anyagi helyzet is számít szerintem, stb.

Az én fiam 16 hónapos, de még mindig olyan rosszul alszik éjjelente, hogy ha nekem ezt terhesen vagy akár egy újszülött babával kellene csinálnom, meg is bolondulnék!:)

Mi is kb. 4 évet akarunk hagyni közöttük!

De van, akinél meg beválik az 1-2 év!

Köztem és a tesóm között 5 év van! Anyu azt mondja, neki így tökéletes volt! Mire jöttem én, már előtte kicsit elkezdtek élni, pihentek, tesóm addigra már önálló volt stb.

Testvérféltékenység meg szerintem bármely életkorban előfordul. Ahol 1-2 év van, ott is! Barátnőm gyerekei között ennyi van és mondja,hogy az a rossz,hogy a nagy is még pici és nem tudja neki elmagyarázni,hogy miért kell most kicsit többet foglalkozni a tesóval!

2013. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az éjszakával gondunk nincs,már szépen átalussza.Inkább az első hónapok voltak nehezek,mert írtó hasfájós volt.3 hónapig nem sok mindent aludtunk.Most meg fogzás miatt nyűgös,de még ezt is kilehet bírni
2013. ápr. 4. 16:19
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen az a gond amikor az első nagyjából nyugis csecsemő akkor az ember elbízza magát pedig a neheze akkor jön:)) Amikor a 1.5-2-2.5 éveseddel egy harc és küzdelem mindennap mert dackorszak ezerrel (van elenyésző hányad aki megússza persze de nem ez a jellemző) akkor nagyon nem mókás egy újszülött vagy kis csecsemő is mellé pluszban ha mondjuk az meg nem olyan egyszerű eset mint a nagy volt. mert esetleg hasfájós vagy sírósabb vagy megviseli a fogzás vagy bármi.

Én is kiindultam a tündéri jó csecsemő kisfiamból, aztán megkaptam a 2 éves koráig 3 óránként ébredő második gyerekemet. Nekem nem volt segítségem, de tovább megyek, ha lett volna sem "passzoltam volna le" szívesen a nagyobbat aki szintén még nagyon kicsi volt. Egy nagyobb gyerek (3.5-4 stb éves) már sokkal önállóbb sokkal inkább bíznám nagyira vagy bármi. Meg ahogy előttem írták, kiélvezném még a nagyobb is kicsi és csak után vágnék bele teljes figyelmemmel egy újabb terhességbe gyerekbe.

Mert a másik meg ez hogy pl. egy 1-1.5 évest azért még nagyon sokat kell emelgetni felvenni betenni ide oda (kádba babakocsiba etetőszékébe stb.) és nem biztos hogy terhesen ez annyira jó ötlet én is megcsináltam, meg sokan megcsináljuk, de ha nem MUSZÁJ akkor kihagytam volna. De egy 1-1.5 évesnek meg magyarázd el értelmesen hogy anya most nem emelgethet mert terhes...nem fogja megérteni.

2013. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18 vagyok bocsi előttem írtál közben de azt én nem láttam miközben írtam. De mondjuk képzeld el hogy felváltva kell 2 fogzó gyerekhez kelned. Nekem (és nem vagyok vele egyedül) pl. a hátsó őrlők meg szemfogak viselték meg a gyerekeimet nagyon tehát mondjuk lenne a gyerekek között 18 hónap akkor ez jó eséllyel ösze is tud csúszni, 2 fogzás).

Mindegy, ezek csak tényezők, én nem elvenni akarom a kedvedet, hanem én örültem volna ha ezeket vki mondjuk elmondja (nekem nem voltak kisgyerekes ismerőseim akkortájt csak olyan akinek szintén még csak 1 gyereke volt)

2013. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam a kisfiam nem volt könnyű eset,ezért is félek a másodikkal,de párom váltig állítsa,hogy nincs olyan helyzet amit ketten meg nem tudnánk oldani.Őszintén szólva nekem ez kicsit sántít.Nagyon sok minden van amitől félek pl:most is vannak eltérések köztük gyerek nevelés terén,mi van ha a második babánál konfliktusok is lesznek és a többi.Tényleg nagyon bizonytalan vagyok.
2013. ápr. 4. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!