Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikompot érdemes venni 6...

Bébikompot érdemes venni 6 hónapos korban?

Figyelt kérdés
Előnyök, hátrányok!

2013. ápr. 10. 20:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Elsősorban azért káros, mert járásra készteti a babát, emiatt kimaradhat a kúszás/mászás, ami később mindenféle pszichés problémákhoz vezethet. (a kúszás-mászás gyakorlása elősegíti a két agyfélteke működésének az összehangolását, mivel ezeket a mozgásokat váltott kezekkel és lábakkal kell végezni, ha ez kimarad, később már nem lehet bepótolni). Sok külföldi országban emiatt be is tiltották a bébikompok forgalmazását.

Emellett valóban életveszélyes lehet, annak ellenére, hogy látszatra nagyon masszív, könnyen felborulhat, ha a baba gyorsan hajtja.

Az utolsónak üzenem, hogy a kézenfogva vezetgetés is káros, amíg nem tanul meg önállóan, biztosan járni, mert ezzel hátráltatod az egyensúlyérzék fejlődését.

2013. ápr. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Bocs, az utolsó mondatot az utolsó előttinek szántam.

Utolsó: a kenguru egészen más dolog. Az nem készteti járásra a babát. Van, aki szerint a csípőfejlődésre van káros hatása, de pl az az ortopédorvos, akit én kérdeztem, azt mondta, hogy ha nem tölt naponta több órát a kenguruban a baba, akkor nem okozhat problémát.

2013. ápr. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
9es. A kézenfogva vezetgetés pont olyan káros mint a komp. Minden gyerek fel akar állni, de annak meg van a maga ideje és nem kell komppel eröltetni.
2013. ápr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, véleményeket.Eléggé meggyőző volt mindenki. A link nagyon jó, és a hozzászólások is!
2013. ápr. 11. 07:35
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom én is azokhoz, akik ellene vannak. Én óvópedagógiát tanultam és ott mondták, hogy semmi képpen nem szabad a gyereket ilyenbe tenni. A szülőnek nagyon kényelmes, mert gyerek önállóan el van benne, kevésbé kell vele foglalkozni, de a kúszás és a mászás kimaradhat, ami az iskolában a finom motorikában okozhat majd gondot. Meg az a gyerek, akit már 6 hónapos kora óta kompba teszik, azt is láttam, hogy fekvő helyzetből húzta fel az anyukája, és nem ülő helyzetbe került, hanem egyből fel akart állni. Szóval szerintem ez a kompozás káros. Én se teszem majd bele a kisfiamat. Most 5 hónapos és hagyom hogy egyedül kússzon, másszon, és ha majd eljön az ideje, álljon fel magától.
2013. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!