Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy altattok?

Ti hogy altattok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy Ti hogy altatjátok a kisbabátokat, ha napközben is aludt elég sokat? A mi babánk most 5 és fél hetes, és eddig mindig bealudt az esti etetésbe, de ma sehogy nem sikerül elaludnia? Napközben sokat aludt.. lehet azért? Vagy a melegtől? Már kínomban betettem a hintájába, de ott is csak pillog, jól elvan :) Mit csináljak?
2013. máj. 1. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mindig a mellemen altatom, már 5 hónapos, lehet, elkéstem azzal, hogy erről leszoktassam :)

Mondjuk nem is bánom, csak attól félek mi lesz, ha kijönnek a fogai...


Nekünk pont ma volt kivételes nap. Általában 8 körül alszik, de ma fél 10-ig nyűglődött.

Lehet, hogy jön valami front?

2013. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nekünk mikor ennyi idős volt nem volt időhöz kötött napirendünk hanem sorrend volt :)

na arra már nem emlékszem, hogy mennyi ideig maradt ébren ennyi idősen, de mondjuk legyen 2 óra. és akkor ehhez tartottam magam este, hogy mikor felkelt, utána a fürdést, mókázást elhúztuk addig míg kifáradt, akkor cicire tettem és elaludt :)

szerintem jobb ez pici babánál mert nem kell az órát lesni, csak az igényeit, jobban tervezhetőbb mert nincs az, hogy "már aludnia kéne" vagy "már fürödni kéne" :)

2013. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ma az enyém is később aludt el, de kiderült, hogy a végén már csak azért, mert melege volt.

A kezdetektől úgy alszik, hogy elköszönök Tőle, beteszem a kiságyba, Ő még el van egy kicsit, vagy ha nagyon fáradt, akkor egyből elalszik.

Ha netán kiesne a cumi, akkor jelez, és megyek.

2013. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 4 és fél hónapos a fiam. Nekünk már azért van egy kis megszokott rendszerünk, de egy pár hetes babánál ez még nehéz. Ráadásul nekünk az volt, főleg ami az alvást illeti, mert volt hogy szinte gész nap aludt volna, de volt hogy alig-alig akart.


A kiságyában altatom. Délutáni nagy alvása után sétálunk egy hatalmasat. Hazajövünk, fürdés, evés, aztán megszeretgetem és megy a kiságyába. Ma kb. 2 perc kellett neki hogy beájuljon :-)

megzavarja ám őket a front nagyon. Lehet a te picid is érez valamit, vagy csak egyszerűen nem akar aludni hanem veled lenni.

2013. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet tényleg valami meleg front van, mert nálunk is ugyanez a helyzet van ma. Kislányom 7 hónapos múlt és fogzik is :(
2013. máj. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem nem alszik el cicin...

napközben a mellkasomra fektetem és úgy altatom el, vagy babakocsi/hordozókendő. este eszik 7, fél8 körül, utána még bohóckodunk picit, fél 9 körül berakom a kiságyba, felhúzom neki a zenélő játékát, és kb 10 perc alatt alszik is magától. ha ez mégsem sikerülne, akkor a mellkasomon ringatom el és rakom be a kiságyba. 8 hetes a kislány.

amúgy ma fél 10 körül aludt el nekem is, meleg is volt, meg egész délután aludt-bár egy ekkora babánál ennek így kell működnie, eszik-alszik... talán 1-2 óra fent lét az evés-alvás között. én ezt tapasztaltam eddig.

(bocsi a regényért)

2013. máj. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A 2 évesem mellett ikreim vannak. Mondta is a gyerekorvos, hogy nem szoktassam őket nagyon kézbe, meg a mi ágyunkba, mert nem fogok bírni velük. kb másfél hónapos korukig valamelyik mindig sírt éjjel. Ha másnap nem ő, akkor a tesó. A végén már magam mellé tettem, én meg az ágy szélén oldalazva, kislámpa mellett próbáltam aludni, nehogy rá feküdjek...


Aztán egyik nap mondtam, hogy ebből elég. Nem vettem ki őket a kiságyból éjjel, ha sírtak kaja után, megsimogattam hátukat, pityeregtek még kicsit, sírdogáltak, de negyed óra alatt elaludtak. Este ugyanez volt, leraktam őket, hogy alvás csajok. Azt tudom, hogy 1-2 napig sírdogáltak, nem volt vészes egyébként, de napokon belül elaludtak, azóta is (most 5 hónaposak) este leteszem őket, nézelődnek, és 10 percen belül alszanak, már az éjszakát is átalusszák, este 8-reggel 7-ig.

2013. máj. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos, cicin alszik. Le kéne szoktatni róla, de nem megy. Imáááááááááááááádom.
2013. máj. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az Én babámnak is betett az időjárás. Tegnap délután nem volt hajlandó sehogysem aludni és este is nyűglődősebben aludt el. Én a melegnek tudtam be a nyafit, de ezek szerint nem csak nálunk okoz problémát a klíma. Mondjuk nem is csoda, hogy szétakadnak az ilyen picik. Ha belegondolunk, az elmúlt két hónapban a telet, tavaszt és nyarat is át kellett élniük. Szóval feladta az időjárás a leckét nekik (és nekünk is :)).


Kérdésedre válaszolva egyébként normál esetben (nem hidegben, melegben, nem nyűgös, nehéz napon:)) este úgy altatom, hogy eszik kb. egy 3/4 órát, közben férjem megböfizteti 2-3 alkalommal. Megvárom, míg kiköpi a végén a cicit, hogy köszöni elég volt. Teszem a vállamra, járkálok vele, simogatom a hátát, hogy kijöjjön, aminek ki kell jönnie. Elnézelődik pár percet (napközben többet kukkol), majd amikor elkezd ficeregni a kezemben, akkor leteszem a kiságyában hasra. Beteszem neki a cumit, betakargatom, simizem, behajolok hozzá, megpuszilgatom, jó éjt kívánok ééés kiosonok tőle. :)

Ilyenkor még nem alszik azonnal. Van, hogy 3-4 alkalommal még vissza kell menjek hozzá megismételni ezt az egészet, de általában, ha nincsen semmi baja, akkor idővel elalszik (kb. fél óra). Ha nem nyugszik el, akkor kiveszem, megölelgetem pár percre, megnyugtatom és visszateszem az ágyába.

Természetesen, ha napközben is sokat és mélyebben alszik, akkor az esti alvásra nehezebb rávenni, de azért nem lehetetlen. :))

Ha a melegre gyanakszol (izzad a baba), akkor próbáld meg jó alaposan kiszellőztetni a szobáját alvás előtt, a takaróját textilpelusra cserélni, levenni egy réteg ruhát róla stb..

2013. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igen, gondoltam rá, hogy melege lehet.. úgyhogy ma csak egy body-ban és hálózsákban fogom elaltatni. Ami kicsit zavar az az, hogy eddig hang nélkül elaludt, most meg kaja után indul a "nyekergés" és a sírdogálás..
2013. máj. 2. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!