Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondhatta ezt az edesanya...

Hogy mondhatta ezt az edesanyam? Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Ferjemmel mar 4 eve szeretnenk babat es vegre sikerult. 38 hetes terhes vagyok és kislanyt varok. Eldontottuk ,hogy Ramira lesz a neve. Az anyukam azt mondta, hogyha ezt a nevet adjuk az unokajanak, akkor o nem kivan a kicsi nagymamaja lenni. Ez nekem nagyon rosszul esett , de mi eldontottuk ,hogy ez lesz a neve es nem akarunk rajta valtoztatni.


26/N


2013. máj. 20. 21:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik ez a név:)Amit anyukádról gondolok az az, hogy csak dühében mondta, mert érzi, hogy ebbe most nem szólhat bele, és előkapta a jó öreg érzelmi zsaroló módszert, hátha megtörsz, ne engedd...Ez nem szép viselkedés tőle, és ezt a tudomására kell hozni! Nem tudom milyen kapcsolatban vagytok, de egyszerűen mondd el amit itt is leírtál, hogy a lányotok neve ez lesz, mert ezt szánjátok neki, és akármilyen is a neve, vagy a gyerek maga(kinézet, természet, bármi) ő akkor is a mamája, és ne külső dolgoktól függjön már az, hogy mennyire szeretné majd kivenné a részét a dolgokból mint nagymama, vagy, hogy mennyire szereti, ez vicc...Ha úgy dönt, hogy mégsem szeretné emiatt látni(amit kétlek), akkor kérd meg, hogy közölje véglegesen a döntését, mert te is úgy számítasz, vagy nem számítasz rá, illetve úgy állsz hozzá...És persze köszönd meg neki, hogy ahelyett, hogy várná a kicsit ilyen csudás dolgokkal van elfoglalva...nemhogy téged támogatna...Mondd csak el ezeket neki...
2013. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Koszonom. Az a helyzet hogy o ilyen. Ha valamit kimond azt ugy gondolja es nem szokott rajta valtoztatni tul makacs hozza.
2013. máj. 20. 23:08
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az jutott eszembe hogy 4 év alatt ezt a nevet sikerült kiötölnötök?

Nos ha igen akkor ez van és ha nem tetszik nincs szükség ilyen nagyira.

Érezze Ő magát rosszul.

2013. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, ki mit gondol a névről, ilyet akkor is bunkóság mondani!

Az én nagyim is annak idején megdöbbent, hogy a dédunokája, unokatesóm fia furcsa nevet kapott (Valdemár), de megszokták, és ilyet soha ki nem ejtett volna a száján!

Szerintem szép név, én is azt hittem, arab, a Samirából kiindulva, szerintem az is szép. :)

2013. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem visszataszító a választott név, lehet, hogy azért, mert én is londoni vagyok?! Komolyra fordítva a szót, a 21es válaszolóval egyetértek, és még "ne írd le" anyukádat, lehet makacs, de valószínűleg ő sem fog majd tudni ellenállni az édes csöppségnek. Remélem megbánja amit mondott, és büszke mami lesz belőle!
2013. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Koszonom a neveket. 4 ev alatt nem az volt a legnagyobb gondunk ,hogy mi lesz majd a gyerekunk neve. De ez volt az a nev ami mindkettonknek nagyon tetszett. Az anyukam is kulonleges neveket mondott, de o mindenaron azt akarja, hogy Peregrina vagy Szilvesztra legyen a lanyunk. De nekunk nem tetszik egyik sem.
2013. máj. 21. 10:34
 27/31 anonim ***** válasza:

Jesszus, a Peregrina és Szilvesztra nevekhez képest a Ramira gyönyörű!!! :) Az anyud nem lehet egyszerű eset.. Még ha ő valami hagyományosat szeretett volna, akkor azt mondom oké..

Az én anyumnak se tetszett egyik név se, amiket kitaláltunk (pedig semmi extra nem volt benne)! A terhesség végén már azt mondtuk, hogy még nem döntöttük el a nevét.. De ő "csak" kötözködött! Hátha anyud is alszik rá párat, nem gondolhatja ezt komolyan..

2013. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nos. A szülőké a gyermek, az ő dolguk a név választása, nem a nagyszülőké! A nagyszülők is voltak szülők egyszer, de ez a vonat már elhaladt.

A gyermek a tiétek. Ezt vésse anyud a fejébe. Tudja, hogy hol a helye a rendszerben. Ez az eset nem csak a névről szól, hanem arról, hogy kinél van a kontroll.

2013. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Mondtam mar neki ,hogy ezt a dontost meghoztuk es torodjon bele. Erre mindig azzal jon ,hogy vele senki nem foglalkozik meg nem szereti senki igazan. De en most azert nem fogom megvaltoztatni a dontesunket, mert o ettol ugy erzi ,hogy nem foglalkozik vele senki. Szerintetek is szornyu lanya vagyok? Mert o most azzal jon ,hogy minden rendes lany megtenne ezt erte.
2013. máj. 21. 22:20
 30/31 anonim ***** válasza:

Én sem tenném meg,hogy az anyám által kiötlött nevet adjam a gyerekemnek,főleg,ha nem is tetszik.

Ti ezt választottátok,neki meg el kell fogadni.Szerintem amiket anyud választott az egyszerűen szörnyű nevek,nem is értem,hogy juthatott eszébe.

2013. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!