Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztetek így nem sokkal a...

Éreztetek így nem sokkal a szülés után? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Talán hormonális oka van, vagy nem értem. Van egy barátnőm, aki sokadik próbálkozás, több sikertelen terhesség után végre egészséges babát szült. De ahogy lehet, otthagyja másra, nem akarja szoptatni, azt mondja, unatkozik, vissza akar menni dolgozni. Éltetek át ilyet, ez egy múló dolog lehet? Nem akarom elítélni, megérteni próbálom, nem akarnám megbántani a kérdéseimmel, hogy rontsak a helyzeten...Az nem fér a fejembe, hogy mindennél jobban akarta, és most, hogy teljes lehetne az élet, nem kell neki. Depresszió lenne? Engem az ilyen formában elkerült szerencsére, így nem tudom.

2013. máj. 21. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichológus nem ártana, igen. Talán fél, hogy nem felel meg és ez elől menekül, talán depresszió, akármi lehet. Szakember segítségére van szüksége és olyan barátokra, akik őszinték vele, és megmondják neki, hogy nem normális a reakciója, és ezzel kezdeni kell valamit!
2013. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyet,de nem tudom,hogy mennyi ideig próbálkoztak. A nő, amióta hazamentek a kórházból, mindig másra bízza a gyerekét,ilyen-olyan ürüggyel. Házasok,tervezett baba. Nem tudom megérteni,hogy egy ilyen kicsit,akinek a szíve a szíved alatt dobogott 9 hónapig,hogy lehet már az elején unni... nekem ez furcsa,hogy valakinek úgymond "nem kell" a gyereke. És ő is hasonló (az ismerősöm),mint a te barátnőd. Császárral szült,mondták naki,hogy egyen sok levest,fejjen,hogy beinduljon a tej.. Á,ő nem,nem szereti a levest. Terhesen nem evett húst,mert ő azt sem szereti,csak ilyen egészségtelen sz.rokat. Hát,mindenki más. Nem tudok mit tanácsolni Neked azon kívül,hogy véleményem szerint a nőnek egy pszichologusra van szüksége.
2013. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is. Majd megpróbálom valahogy elmondani neki, vagy beszélek előbb a férjével.
2013. máj. 21. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. 1 évet próbálkoztunk, nehezen jött össze, veszélyeztetett terhes voltam. A szülésem csodálatos volt, fájdalommentes, császárral szültem, hamar felépültem. Aztán jött amire álmomban sem gondoltam, hogy ez ilyen nehéz lesz: a szoptatás körüli mizéria, az éjszakázások, a sírás és főleg az egyedüllét, hogy nincs kihez szólni, ha a férjem hazajött egyfolytában piszkáltam: irigyeltem, hogy ő mehet, még arra is hogy dolgozni. Akkor úgy éreztem, ez nem nekem való, nem tudok mit kezdeni ez üvöltő gyerekemmel, a van tej nincs tej kérdéssel, ha anyukám mondott bármit őt is leüvöltöttem. Szóval a környeztem büntettem de rendesen. A fiamat maximálisan elláttam, de azt hittem belebolondulok az első 3 hónapba és azt mondtam, ha 1 éves lesz, visszamegyek dolgozni. Aztán kezdett könnyebb lenni, beindult a tejcsi (persze vért izzadtam, majdnem feladtam, de segített egy szopis tanácsadó) , kezdett napirendünk lenni, el mertem indulni bárhová kocsival is a fiammal és 6 hónapos korára rendeződtek a dolgok. Most 10 hónapos, már nem akarok visszamenni, tutira volt egy adag depresszió a dologban. Én megértem, nem vagyunk egyformák. Én is úgy gondoltam, hogy az első 3 hónap szenvedésénél bármi jobb, csak ne kelljen ezt csinálnom. Emiatt nem merek 2. babát vállalni, sem én, sem a férjem nem bírnánk ki még egy ilyen időszakot, nem beszélve a fiamról, akit mindennél jobban szeretek, nem tenném ki őket ennek még egyszer, nekem nagyon nehéz volt.
2013. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Huh,kedves utolsó válaszoló, mintha csak magamat olvasnám. Pont ebben a cipőben járok én is. A minap jutott eszembe,hogy lehet ennek hormonális oka van, és depresszió is lehet. Persze "annyira" nem súlyos, mert a babát én is maximálisan ellátom,szeretem is, csak az érzések nem olyanok mint kellene. Én is a környezetemre zúdítom,hogy nekik minden a régi én meg "robotolok".Akkor van kiút, az idő, és türelem. Már azt hittem csak én vagyok egyedül ezzel az érzéssel. És másnap meg bűntudatom van,amiért kiállhatatlan vagyok...a fáradtságra fogtam.... Nemsoká 2 hónaposak leszünk
2013. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!