Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-12 hós babák anyukái,...

8-12 hós babák anyukái, egyetértetek az alábbi állítással?

Figyelt kérdés

"Egy ekkora babának már elég, ha napi kétszer, reggel és este kap tápszert/anyatejet."

Akkor is igaz szerintetek ez az állítás, ha a baba tejallergiás, és emiatt tejtermék-, tojás-, szója- és gluténmentesen kell hozzátáplálni? A ti babátok hányszor kap tápszert vagy anyatejet, kb. mennyit?

Mi most ott tartunk, hogy napi 4x iszik tápszert, ébredéskor, délelőtti alvás előtt, délutáni alvás előtt és este alvás előtt. Kb. 800-900 ml-t fogyaszt el naponta. Ha ennél kevesebbet kap, nyűgös, nehezen alszik el és kevesebbet alszik. 3x eszik kanalas ételt, elég jól eszik szerintem. Ja és kb. 10 kg, 9 hónapos kisfiú.

Tényleg túl sok neki ennyi tápszer?



2013. jún. 2. 01:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
És még pont te írtál olyan választ aminek semmi köze se volt a kérdéshez, pusztán az enyémre reagáltál, a gyerek egészségéről meg hogy hány betegséget kapott el és hogy NINCS ÖSSZEFÜGGÉS semmi mást nem tartalmazott a válaszod...akkor most ki válaszolt az eredetileg feltett kérdésre és ki nem...És utána még jól szememre veted mit keverem bele az anyatejet az ANYATEJRŐL is szóló kérdésbe...
2013. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit pattogsz,de szerintem üldözési mániád van.
2013. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Huhh jó kis vita kerekedett...

A kérdésekre válaszolnék: a babám 4 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, de addigra sajnos nagyon durva ekcéma alakult ki az egész testén, és csak mostanára sikerült végre kikezelnem. Gasztroenterológus szakorvos javasolta, hogy 1 éves koráig milyen élelmiszereket kerüljünk. A gluténról úgy tudom, néhány évvel ezelőtt 1 éves korig nem adták babáknak, így nem meglepő, hogy egy egyébként is valószínűsíthetően érzékeny emésztőrendszerű, immunrendszerű, súlyosan ekcémás babának sem kéne adni. Jelen pillanatban is azt mondják, hogy EGÉSZSÉGES babáknak 4-7 hó között kell bevezetni, na de a kisfiam minden, csak nem egészséges (bár nem tudni, a tejen kívül milyen élelmiszerre allergiás még).

A tápszerre én úgy tekintek, hogy az nem csak étel, hanem a szopizás helyettesítője is. Ugyanúgy megnyugszik tőle a baba, ha tápszert kap cumisüvegből, mint ha cicizne. Ha nincs az ekcémája, a mai napig szoptatnám :( És a szopizás egyfajta lelki szükséglet is a babának, szerintem, ráadásul a tápszerben nagyon sok vitamin és ásványi anyag is található, amit nem biztos, hogy tojás stb. nélkül megfelelően tudnék pótolni.

De nem is az én akaratom a lényeges abban, hogy a babám ennyi tápszert fogyaszt. Amikor kipihent, szívesen megeszik bármit, viszont amint elkezd fáradni, már nincs kedve kanalazni, még akkor sem, ha ölbe veszem. Vízből, teából iszik ugyan valamennyit, de ha elfárad, addig sír és nem tud elaludni, amíg nem adok neki tápszert. Lehet, hogy ez csak egy rossz szokás, ami kialakult nála már akkor, amikor még szoptattam, de nincs szívem megtagadni tőle, amit kér. Ráadásul amikor komolyan próbáltam lecsökkenteni a tápszermennyiséget, sokkal kevesebbet aludt, utána megint nyűgös volt, és még kevesebb kanalasat evett :(

Nálunk sajnos a rizspép sem vált be, romlott tőle az ekcémája, ezért már nem kap. Tehát maradnak a húsfélék, máj, gyümölcsök és zöldségek. Se joghurt, se túró, se kenyérfélék.

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek, és igen, szoptató anyukák véleménye is érdekel!

2013. jún. 3. 22:45
 24/27 anonim ***** válasza:
A férjem lisztérzékeny, és a gluténon kívül is van élet, lehetne neki adni egy csomó mindent.....
2013. jún. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A lisztérzékenységre van egy genetikai vérvétel, amikor a hLA géncsoportot nézik, azt érdemes lenne megcsináltatnod, hogy lisztérzékeny-e a gyermek. Ha negatív, akkor tuti, hogy soha életében nem lesz lisztérzékeny....
2013. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
2013. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a linket!
2013. jún. 11. 00:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!