Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-12 hós babák anyukái,...

8-12 hós babák anyukái, egyetértetek az alábbi állítással?

Figyelt kérdés

"Egy ekkora babának már elég, ha napi kétszer, reggel és este kap tápszert/anyatejet."

Akkor is igaz szerintetek ez az állítás, ha a baba tejallergiás, és emiatt tejtermék-, tojás-, szója- és gluténmentesen kell hozzátáplálni? A ti babátok hányszor kap tápszert vagy anyatejet, kb. mennyit?

Mi most ott tartunk, hogy napi 4x iszik tápszert, ébredéskor, délelőtti alvás előtt, délutáni alvás előtt és este alvás előtt. Kb. 800-900 ml-t fogyaszt el naponta. Ha ennél kevesebbet kap, nyűgös, nehezen alszik el és kevesebbet alszik. 3x eszik kanalas ételt, elég jól eszik szerintem. Ja és kb. 10 kg, 9 hónapos kisfiú.

Tényleg túl sok neki ennyi tápszer?



2013. jún. 2. 01:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Kislányom 10 hónapos volt a héten! Tápszert kap reggelt és este, 220 ml-t iszik meg általában! Reggelizik velünk, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsonna joghurt, túró, griz simán vagy gyumolccsel!

8 hónapos múlt amikor màr csak 2szer kapott tápszert, előtte délután is kapott! Szerintem elég neki 10 honaposan a 2 adag tápszer!

2013. jún. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
9 hónaposan elvileg csak reggel és este szoktak tápszert kapni a babák. Tízóraira kaphat gyümölcsöt gabonával (gluténmentessel), ebédre zöldséget hússal, uzsonnára valamilyen pépet, amit megehet. Az én 9 hónaposom még 3x kap tápszert, de azért, mert csak 7 és fél kiló, ráadásul nem eszik meg egyszerre 200 milit. A 3 tápszer összesen kb. 500 mili. Nálunk összesen a tápszerrel együtt 5 étkezés van, maximum 6, ha sikerül még valamit belediktálnom.
2013. jún. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Igen elég.Azért elég ritka,ha ennyire allergiás egy baba,vagy örökölte vagy későn ismerkedett meg az élelmiszerekkel,de még akkor is elég lenne napi 2szer tápszer vagy anyatej.
2013. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Azért cáfolnám,az egyik válaszolót,fiam3 hónapig kapott anyatejet először 11 hónaposan volt beteg,mert elkapta az óvodás nagybátyjától aztán mikor kezdte a bölcsit,egészen mostanáig szeptembertől 4szer volt beteg,kb 3-4 napos betegségek voltak,alig hiányzott a bölcsiből,stramm gyerek,szóval nincs összefüggésben az anyatejjel,mert sok anyatejes bölcsi társa hetente beteg volt.
2013. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, mint a kérdező. tejallergiás a gyerekem és az orvos javasolta, hogy ne adjak neki glutént, mert nagy eséllyel lehet arra is allergiás. Ami biztos: a tej- tojásallergiája. Most 10 hónapos és elkezdtem adni Neki glutén tartalmú ételt, mert a 75 cm-jéhez, még csak 8 kg.

Napi 3szor kap gyümit, zöldséget, napi szinten húst, vagy csirkemájat, sinlacot is szoktam adni Neki (mondjuk azt nem napi szinten), de így is igényli a napi 4 tápszert, kb 150 ml-ként. Egyszerűen nem tudom elvenni tőle, mert ha bármi mást adok neki tápszer helyett, egyenlőre nem fogadja el, elfordítja a fejét és ordít. Ő 6kor kel, kéri a tápszert, majd fél8 körül ismét. 9 fél 10 között gyümi. ebéd zöldség, majd 2 körül tápszer és uzsira megint vmi( gyümi, zöldség, sinlac, kifli, mikor mi) és vacsi ismét tápszer és éjjel egyszer kel ismét tápszert enni.

Az állítással egyetértek, hogy elég lenne, de sajnos nem tudom megvalósítani a fiamnál.

2013. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Fiam ma 10 hónapos, reggel és este esik tápszert, de előfordul, hogy valamelyik napközbeni alvás előtt is. Elvileg elég a napi 2, de így sem lesz baja a többtől. Esetleg adhatnál folyékony tejpépet, hátha jobban eltelíti.
2013. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Kedves 14 es még jó hogy odaírtam hogy NINCS 100% összefüggés de mint írtam NÁLUNK volt, miért cselekedtem volna akkor másképp ha még a gyerekorvos is ezt javasolja és a jelek szerint be is vált??

De "jó" hogy megint csak sikerült valakinek belekötni abba amit írtam úgy látszik ezt az anyatej tápszer témát semmiképp nem lehet vita nélkül vagy direkt félreértelmezés nélkül előhozni....:-/

Ha már a bizonygatásnál tartunk lehet a te kisfiadnak csuda jó immunrendszert sikerült örökölnie és MIND anyatejjel mind anélkül életében 5 ször lesz beteg összesen (kívánom szívből). De ezt már nem fogod megtudni mert ugye ez már így van, bizonyítani nem lehet vele semmit.

2013. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért keverted bele a kérdésbe az anyatejet, semmi köze hozzá. Én is szoptattam, de nem ez volt a kérdés. És még nem is érted, hogy miért nem tetszik, ha valaki erre reagál.
2013. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Belekeverted a kérdésbe az anyatejet,én arra reagáltam,és még be is sértődsz,már ne haragudj de te hoztad fel,nem vitatkoztam mindössze reagáltam a válaszodra,mégis neked áll feljebb.Pedig semmi köze a kérdésnek ahhoz,hogy te anyatejet adsz a gyereknek 3 éve koráig vagy nem.
2013. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

" Egy ekkora babának elég ha napi 2szer reggel és este kap tápszert/ ANYATEJET" Olvassatok okosok....Talán mert ez volt a kérdés....a kérdés NEM CSAK a tápszerre vonatkozott...


" szoptatod 3 éves koráiG" na igen....mást nem is vártam, témánál vagyunk megint a szokásos szöveg aki szoptat az TUTI 3 ÉVES koráig csak szoptatja a gyereket na persze nem baj hordjátok a szemellenzőt továbbra is...

2013. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!