Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólnátok, ha a veletek...

Mit szólnátok, ha a veletek egy házban élő anyósotok elrendezte volna, hogy mire haza értek a korházból az első babátokkal, ott vakációzna a sógornődék hat éves kislánya?!?!?

Figyelt kérdés
Ez vàr ràm!! Èn fújom fel a dolgokat???? Nem leoltást kérek, csak vèleményeket!!
2013. jún. 6. 11:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Vagy te vagy inkább a férjed (az Ő háza és az Ő ROKONSÁGA) beszéljen anyóssal is sógornővel is nehogy már PONT abban a pár hétben jöjjenek vakációzni tényleg azért ennyi lehetne bennük, gondolom életedben ez nem sűrűn fog előfordulni hogy épp hazaesel a kórházból pici babával. Most alkalmazkodjanak ők szerintem ez az a szitu.

Én első babámmal az idegességtől aggódástól és hogy alig akart beindulni a tejem az 5.napra mikor hazaengedtek olyan fáradt ideges kialvatlan és feszült voltam hogy tuti nem bírtam volna tolerálni se egy anyóst se egy sógornőt meg kicsi gyereket se...Örültem ha CSEND volt fél óráig vagy ha alhattam végre...

Értsék meg hogy ez egy nehezebb szituáció. Tegyék át a vakációzást máskorra. Vagy menjen anyós a sógornődékhez...

2013. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Ha a ti házatok akkor meg megmondod,hogy kicsit később jöjjön az unoka tesó látogatóba és kész! Ezt meg lehet érteni lesz neked eleged hisz most szültél ott a kicsi szoknotok kell egymást! Ha azért izulsz a kicsik elég rugalmasak! Én is vidékre hoztam haza a kicsit,hogy legyen segítség! Itt voltak a nagyszülők, 2 tesóm a harmadik tesóm meg a szomszédba felességgel 2 gyerekkel! Ha esetleg attól félsz elkaphat valamit csak nem kell állandóan majd a nagyobb gyerköcnek a kicsi felett állni!

A férjed mit gondol erről? Mert ha melletted áll úgy könnyebb elintézni ezt!

2013. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
42%

szerintem felfujod,egy hat éves gyereknek nyilván meg lehet magyarázni,hogy kicsit csendesebben,v az udvaron játsszon,mert a pici pihenne(a picit egyébként baromira nem zavarná majd a gyerek szerintem,én pl porszivoztam alvó baba mellett...) de nyilván te tudod,a 3 gyerekes anyuka meg valószínűleg azért engedte el a gyereket,mert úgy gondolja(tudja),h nem áll meg az élet attól,h újszülött van otthon...

Mire legközelebb szülök,a lányom meg nem lesz 3...szerinted meg tudom majd magyarázni neki,h most másfél órát legyen csendben,mert a kicsi alszik?kétlem,és elég nevetséges is lenne ilyet elvárni tőle,de hidd el,h semmi baja nem lesz tőle a kisebbnek,max megtanul nem csak teljes csöndben aludni...

2013. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Ahogy az egyik valaszado irta : mas a sajat gyereked meg a rokon gyerek!

A ferjem.mellettem all es teljesen fel van haborodva. AZ az iagzsag hogy csak egy elejtett mondatott mondott anyosom a ferjemnek aki ugy ledobbent hogy hirtelen nem is reagalt csak kozolte h szerinte nem.helyes. Varom hogy nekem is megmondjak :-/

2013. jún. 6. 12:48
 25/30 anonim ***** válasza:

Mondjuk férjednek nem így kellett volna reagálnia, hanem megmondani hogy ne most jöjjön. Határozottan.


A lakás a tiétek, ti döntitek el mikor jöhetnek vendégek. Főleg vakációzni.

2013. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Még örülhetsz, hogy nem mindhárom gyereket szervezte oda.:)

De tényleg, nem lehetne megmondani neki, hogy először szeretnétek kicsit összeszokni a babával? Ha első baba, akkor annyira új lesz minden.

Én is nemrég szültem az első babámat, és imádom tesóm gyerekeit, de nem hiányoztak volna, hogy itt tobzódjanak mikor hazajövök a kórházból.:)

2013. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Hú, nagyon sajnállak! Én véglet vagyok ilyen téren, mert én segítséget és látogatót sem fogadtam az első két hétben! És így volt jó! Szerintem inkább az anyós menjen el arra a két hétre nyaralni:). (Minden tisztelettel)
2013. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%

A kommunikáció sokmindent megold.

Próbáld meg, nem vesztesz vele semmit, ha normális hangnemben, esetleg kedvesen elmondod anyósnak is, hogy ez téged nagyonis zavar, mert pici babánál örül az ember, ha elalszik végre, egy 6 éves meg nem igazán halk. Ugyanez sógornőddel. Kérd meg, hogy próbáljanak vmi más megoldást találni. A hangsúly a "kérd"-en van, de persze legyél minél nyomatékosabb. Nem követelőző. Azért írom ilyen szájbarágósan, és elnézést, nem hülyének akarlak nézni, csak ha egymásnak ugrotok, abból nem lesz megoldás.

2013. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a baba alszik az üvöltöző 6 évestől, mert tényleg az első időben még bármilyen zajban képes aludni, de az anyuka nem hiszem!!!!!!

Úgy látszik akinek 6 éves gyereke van, mind szófogadó, és csendes gyerek. Nálunk a családban lévő hat évesek max egy mondatot tudnak halkan elmondani kérésre, a következő már tuti max hangerőn megy... És ha egy kisbaba is van a közelben az nagy újdonság, tehát kizárt, hogy az udvaron játszana, mikor ott van benn a kisunokatesó, akinek lehet a cumit adogatni a szájába. Mivel kislány így főleg "anyáskodó" lenne

2013. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Így, hogy a férjed háza, a mama legyen szíves sógornődékhez költözni a nyári szünetre. (nem tudom mit szólnának, de úgy jártak) Ne a babát fertőzze, még akkor se, ha az ő háza, ő vára lenne...
2013. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!