Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor tényleg egészsegtel...

Most akkor tényleg egészsegtelen a bébikomp?

Figyelt kérdés

Olyan sok helyen rosszat olvasok róla közben meg sokan hasznalják és dícsérik.


Miët okozok kárt vele a babámnak?

Ha már tud ülni és áll is akkor sem szabad beletenni?



2013. jún. 7. 21:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
34%
akkor már inkább értelmesebb dolog egy ugráló,azzal legalább némileg erősíti a lábizmait.
2013. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%
17-es, előbb nézz utána, h milyen egy jó hordozó, mert nem épp olyan, mint amit 20-25 éve használtak... Hidd el, h nem lehúzás, hanem ortopédia. -- A kérdésre is így lehet reagálni, és akkor a bébikomp árával nem leszünk lehúzva:P
2013. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%

9-es vagyok, gyógytornász. Én is azon az állásponton vagyok, hogy ésszel csinálva nem okoz bajt a komp (tehát nem túl korán, és nem túl sokáig), itt inkább arról lehet szó, hogy sokan túl korán belerakják a babát, mert abban jól elvan, tud helyet változtatni (még ha mászni nem is tud, és az üléshez sem elég erős az izomzata), szóval persze hogy élvezi. És nem is azokról az anyukákról van szó, akik max. fél órára beleteszik a babát, hanem akik benne hagyják fél napokra.

Én elhiszem, hogy a gyógypedagógusok és a Dévényesek sok olyan babát látnak akiken a komp sokat rontott, úgyhogy abszolút megértem, hogy károsnak tartják. De sokan ész nélkül is csinálják, mintha a gyerek mozgásfejlődése kb. lóverseny lenne, és az a legfőbb téma, hogy kinek a gyereke csinál meg hamarabb dolgokat.

Az ülés, állás, járás erőltetése legalább olyan káros mint a korai és túlzott komphasználat.

A kenguruknál pedig ugyancsak logikus, hogy miért nem egészségesek a régebbi fajták (nem jó helyzetben van a baba csípője, és lóg is a lába benne). Ha már itt tartunk szerintem hátul hordozni abszolút nem jó a babát, pedig javasolják ezt is.

2013. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

A hátul hordozás akkor van, amikor már a baba súlya nagy, így megterhelné a hordózót és a hordozotatt is.Én magam is elöl szeretek hordozni,pedig 10kg felett van lányom-fáj is a talpam néha-de így jobban látom. Az a baj a hordozással is, hogy sok olyan eszköz/hordozó van még forgalomban pl:brendon ami nem jó, nem a béka ülésben támasztja alá a baba popiját/gerincét,medencéjét.Én magam is nézegettem, s szerencsés voltam, hogy még mielőtt vettem volna megtudtam, hogy van hordozósklubb a városunkban és potom 500Ft-ért lehet bérelni havonta bmilyen eszközt.Szóval szerintem az a baj, hogy nem sok infót kapnak az anyukák és aki magában nem érdeklődik becspják, vagy lemarad mindenről.

Gyógypedagógus anyuka.

2013. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
48%
"Onnantól meg, hogy felállt, egy normális gyerek szerintem nem viseli el, ha bezárod egy kompba. " Ne haragudj,de az én gyerekem normális,pedig elviselte! 16os vagyok.
2013. jún. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

23-as vagyok.

Kedves 24-es! Igen, tudom, hogy miért javasolják a hátul hordozást, de nem értek vele egyet. Persze, nyilván terheli a szervezetet akár elől, akár hátul hordozod, de a testtartás szempontjából mindenképpen jobb elől hordozni. Gondolj bele, ha nagy súlyt cipelsz a hátadon, akkor valamennyire előre kell hajolnod, hogy megtartsd az egyensúlyod, de ha elől viszed a babát, akkor bizony ki kell húznod magad. Szóval nyugodtan hordozd elől a gyerkőcöt, pont így csinálod jól.:)

2013. jún. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon átmentünk hordozás témára, bár tény, h van átfedés. Az a baj a nagy súlyú baba elöl hordozásával, h egyáltalán nem tesz jót az anya gátizmainak. Nálunk Apa sokat viszi elöl, és is elöl altatom - bár ha leülsz vele, ha belegondolsz, máris nem húzod ki magad annyira... Legalábbis sokunk. Én viszont ezt nem látom végtelenül tragikusnak, ha a baba teste jó "tapad" rád, és a békapóz megvan. Ami iszonyú és senkinek soha, az a kifelé fordított hordozás, na ez rengeteget árt a baba hátának, az optimális C görbület kizárt.

De én nem vagyok gyógypedagógus! Csak annyit akartam mondani, h a hordozó és a hordozott szempontjai is fontosak, na meg a hordozással töltött idő.


Visszatérve eredeti témánkhoz: én sose teszem járókába és kompba, ha nyűgös, miközben főzök, felveszem hordozóba. (Bondolinónk van.)

2013. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!