Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor tényleg egészsegtel...

Most akkor tényleg egészsegtelen a bébikomp?

Figyelt kérdés

Olyan sok helyen rosszat olvasok róla közben meg sokan hasznalják és dícsérik.


Miët okozok kárt vele a babámnak?

Ha már tud ülni és áll is akkor sem szabad beletenni?



2013. jún. 7. 21:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Káros.-Gyógypedagógus
2013. jún. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
19%
Nekem volt kompom és semmi bajom sincs! Lányomnak is van és használta is idáig neki sincs semmi baja (kop kop) de már tud menni. Sőt már kivülröl kapaszkodik és ugy is megy! Nincs még egy éves és már 1 hete megy egyedül! A vezetgetés miért nem jó? Védőnő ilyet nem mondott hogy nem szabad! Mi sokat vezetgedtük sőt még utcán is! Azóta mindig kiakar szállni a babakocsiból!
2013. jún. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy a ti babáitoknak nem lett semmi baja a komptól még nem jelenti azt, hogy nem káros. Természetesen nem biztos, hogy gond lesz a kompoztatott babáknál, de mindenképp nagyobb az esély, hogy lesz valami probléma emiatt. Ráadásul te is, kedves utolsó, azzal büszkélkedsz, hogy korán járt a baba, pont ez a baj a komppal, hogy járásra készteti a babát, így kimarad a mászás, vagy nem gyakorolja elég ideig. A mászás nagyon fontos az idegrendszer megfelelő fejlődéséhez, ha kimarad, vagy nagyon lerövidül a mászós korszak, az olyan gondokat okozhat, amiket később már nagyon nehéz helyrehozni.

A vezetgetéssel az a baj, hogy gátolja a baba egyensúlyérzékének a normális kifejlődését. Mert ha fogod a kezét, és vezetgeted, akkor ha valamelyik irányba picit elbillen, akkor te ott vagy, fogod, így nem tanulja meg, hogy hogyan billentse vissza a testét egyensúlyi helyzetbe. Ha bútorokba, statikus tárgyakba kapaszkodva lépked, akkor a tárgy nem dől vele, így érzi, hogyan kell visszabillennie, hogy ne essen el. Persze ha csak ritkán, pár percre vezetgeted, az még önmagában nem lenne gond, de természetesen ez tetszik a babáknak, gyorsan megszokják és kikövetelik maguknak, ezért az a legjobb, ha soha egy percre sincs vezetgetve.

2013. jún. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%

Nem írnám le mégegyszer, amit előttem már sokan leírtak. Nem ajánlom én sem a kompot a fent említett dolgok miatt. Szuperül összefoglaltátok.


Sajnos a kompos babáknál kimarad, vagy lerövidül a mászás időszaka, ami igen fontos az idegrendszeri fejlődés szempontjából, mely igen sok problémához vezethet fiatal felnőtt, illetve felnőtt korban.


Sok ilyen emberrel találkoztam a unkám során, akinek kimaradt a mászás (nem feltétlenül a komp miatt, hanem egyszerűen kúszott, majd felállt) és próbáljuk bepótolni velük felnőtt korban a mászás "élményét", hiszen szükséges. A testnek, az agynak.

2013. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%
7 -es tökéletesen megválaszolta a kérdést! Ment a zöld pacsi neked.
2013. jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
52%

nekünk volt,kb.9-10 hósan kapta,addigra már rég mászott,felült(egyedül,önállóan),állt,még menni nem tudott,csak kapaszkodva.semmilyen károsodást nem okozott.ha ésszel csinálod a dolgokat,nem lesz baj.

ja,elfelejtettem,nekünk sem azért volt,h így tanuljon meg járni,de pl nekem nem maradt meg a járókában és bizony ha épp olyan dolgom volt,nagyon jó volt,h van egy biztos hely,ahol megmarad.Nem hiszem,h valaki emiatt később vagy előbb csinál dolgokat.A barátnőm is használta,az ő gyereke 16 hós volt,mikor elindult,az enyém 12.nem ezen múlik.ha napi fél órát használod,biztos hogy nem lesz baja,persze,csak ha már érett rá,mint írtam...

2013. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%

16-os, egyet értek veled. Az én fiamnak 8 hónaposan vettünk, mert baromira jò volt, h végre valami lekötötte 10-20 percig, és én nyugodtan tudtam csinàlni a dolgomat. Anno nekem is és a testvéreimnek is volt, kutya bajunk. A fiamnak sincs baja, màr másfél éves. Ha valaki beleteszi a gyerekét, nyilvân nem több óra hosszàt lesz benne. Ha ésszel van hasznàlva, nem hinném h annyira káros lenne.

Egyébként manapsàg mi az ami nem kàros??? Màr lassan mindenről kitalàlnak valamit. Èrdekes, 10-20 éve még nem volt kàros a komp és a kenguru? Ha annyit àrtana, màr be lenne tiltva. A kenguru is csak azért "àrtalmas", mert bejöttek az ùjfajta hordozòkendők, ami speciel semmiben nem különb mint a kenguru.

Szóval erről ennyit.

2013. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
52%
Az én kislányom 11hónapos.Anyósoméktól kaptuk a kompot,és naponta használjuk!Persze nem egész nap,csak kb fél órára,amikor kimegyünk az udvarra.Nagyon élvezi,hogy kecergetheti benne a kutyákat.10hónaposan felállt,2hónapja mászik.Semmi baja a komptól.Nekem is volt,és teljesen egészséges vagyok!Ha nem 4-5hónaposan rakja bele a szülő a babát,mikor még ülni sem tud+nem egész nap ebben van,akkor szerintem egyáltalán nem káros.Ez az én véleményem...
2013. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
65%
7-es válaszoló vagyok!Komp mellett érvelő anyukák,akiknek a babájuknak semmi baja nincs,az még nem jelenti azt,hogy a későbbiekben nem is lesz!A problémák a mozgásfejlődésben nagyon sokszor később jelentkeznek,akár tini korban is.Nem lehet tudni hogy mit okoz.Sokan azt hiszik az a legjobb ha minél hamarabb jár,ez egy nagy tévedés,az a legjobb,ha minél többet mászik a baba.
2013. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%
16os vagyok.Senki nem mondta,h azért kapta a kompot,h hamarább tanuljon meg járni.Még egyszer elmondom,a barátnőm kisfiának is volt,mégis 4 hónappal később kezdett el járni.az hogy fél órát benne van naponta-azt is több részletben-biztos nem tanítja meg hamarabb járni!Az én lányom 6 hósan mászott és majdnem 10 volt,mikor meglett a komp,semmilyen fázis nem maradt ki a komp miatt.A maradék 23 és fél órában ,ami a napból hátravolt mászással és kapaszkodva lépegetéssel töltötte!!!Kivéve mikor aludt.Bocsánat hogy én úgy gondolom,h ha ésszel csinálsz valamit,nem ártasz vele semmit!Én nem csak feketén-fehéren látom a dolgokat,meg lehet találni az arany középutat.Én nem beszélek senkit rá az álláspontomra,mindenki azt csinálja,amit akar,leírtam a mi tapasztalatainkat!
2013. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!