Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos múlt a kisfiam,...

4 hónapos múlt a kisfiam, elkezdeném a hozzátáplálást, de a doki hallani sem akar róla. Miért?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a 4 hónapos védőoltáson és rákérdeztem, hogy megkínálhatom-e pici almalével a kisfiamat, aki egyébként tápszeres. (3 hónapos koráig kapott anyatejet+tápszert, de zömmel tápszert) Erre a védőnő is meg a doki is majd\' nekem estek, hogy mit képzelek magamról?!

Lehet, hogy csak azért mondták, mert nekik jobb, ha megveszem a több tápszert vagy esetleg tényleg aggódhatnak a babámért?

(Mellesleg védőnőm ajánlotta kisfiam 2 hetes korában a tápszert, pedig lett volna még esély növelni a tejmennyiséget, de annyira belém beszélte, hogy nem fog menni és éhen marad a gyerek, hogy persze tápszerhez nyúltam.)

Szerintetek?


2009. okt. 9. 10:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kapják a jutalékot a tápszer után. Manapság szinte erőltetik.Persze tisztelet a becsületeseknek, de ilyen is létezik!
2009. okt. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Adj neki, amit jónak látsz! Talán jó orvos és az átlagnak megfelel, vagy valakinek, de a te gyereked te látod. Ő öt perc alatt valami biztonságos általánosságot tud mondani. Inkább a rokonságban kérj tanácsot, vagy ismerős anyáktól!Én nem is értem, mi ez az új divat, és nagyon meglepő számomra, hogy szegény kisbabáknak szinte semmit nem adnak enni!Egy négy hónapos már megéhezhet egy kis szilárd kajára! Legalábbis kóstolhatja, fél évesen nem biztos hogy beéri mindegyik egy kis löttyel!
2009. okt. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz ötlet gyakrabban etetni, és keveset! Adj az almából is csak picikét egyszerre. Én négy hónaposan adtam krumplit a paprikás krumplinkból(de nem volt fűszeres, utána fűszereztem utána, hozzá egy kis meggyet a meggylevesből(nem volt benne semmi) -naná, hogy pont akkor jött a védőnő, s a 3 éves futott elé, hogy tessék nézni, már paprikás krumplit eszik a kisbabánk :/
2009. okt. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Körbe kérdeztem az ismerősöket, persze az idősebbek már feles tejet is adnának :S más már elkezdte volna az alma levét kóstoltatni, harmadik pedig ilyenkorra már kiváltott egy étkezést! Senki nem mondta, hogy ne adjak a tápszeren kívül mást.

Mérlegelek. Holnap tízórai után megkóstoljuk az almalevet, 2-3 kanállal.


Volt egy válaszoló, aki írta, hogy lehet, hogy el sem fogadná a kanalat. Elfogadja, mert a Vigantolt úgy szoktam neki adni, kanálról tápival keverve, szóval ezzel nem lenne gond.


Mégegyszer mindenkinek köszönöm a véleményét! Mindegyik hasznos volt nekem!

2009. okt. 10. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!