Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás, tejallergiás babák...

Ekcémás, tejallergiás babák anyukái segitségét kérhetném?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam és csunyán ekcémás. Szteroiddal nem szeretném mostmár kenni, mert csak ez segit már. Szeretnék inkáb áttállni a tejmentes étkezésre. A főétkezés az nem is olyan nagy gond , mert tejtermék nélkül is lehet finomakat főzni. Vagy a rízstejet használhatom , ha jol tudom? Viszont a többi étkezéssel leszek nagy bajban. Például nem ehet ezentul vajas kenyeret? Vagy milyen felvágottat ehet?

Segítsetek légyszives , ti miket adtok babátoknak?

Nagyon köszönöm előre is a segitségeteket!



2013. jún. 12. 16:32
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
55%

nekünk az ételallergia sor teljesen negatív lett és mégis allergiás reakciói vannak a Fiamnak a tojástól és a natúr tejet egy évig nem tudta meginni csak a menteseket! :s

Jól leszűrték... Semmi gond végül is...

2013. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

válszaitokat és a netet bujtam eddig. Végül is nem is olyan vészes mint elsőre ez a tejmentes táplálás. De ez már nem állapot, hogy ilyen csunya a böre. És nagyon nem szeretném ha később meg asthmás lenne.

2013. jún. 12. 20:57
 13/45 anonim ***** válasza:
55%
manna... még mindig! próbáld ki! jobb mint a steroid! és tuti hogy ezért atejet sem kell így elhagynotok teljesen
2013. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2013. jún. 12. 21:16
 15/45 A kérdező kommentje:
És a manna-val csak fürdeted? Vagy , hogy kell használni tulajdonképpen?
2013. jún. 12. 21:21
 16/45 anonim ***** válasza:

Óvatosan a mannával azért, nem csodaszer. Nálunk a shea vajtól olyan durva lett, mint még soha: nedvedzett, hólyagos lett.....Szóval nálunk 4 hónaposan jött elő az ekcéma: karokon, lábon, háton és arcon. 2-3 cm foltokban. A mai napi szopizik, így próbálok tejmentes diétát tartani, de néha azért eszek sajtot, de ettől nem lesz durvább és érdekes módon sajttól nem jön jobban elő. Hónapok óta szinte tünetmentes, 1-1 gyufafej méretű pötty van a durvább helyeken. Tojásfehérjére egyértelműen durvább lesz (ha én eszek). 2 hét szteriod után tudtuk fenntartani a jelenlegi állapotot. Amikor látom, hogy kezdődik, akkor inkább 2x vékonyan bekenem, nem várom meg, hogy megint hetekig kelljen. Ami nálunk az áttörést hozta:

-zuhanyszűrő vízlágyításra

-mosógolyó, mosódió, mosószoda, ecet: semmi vegyszer a mosáshoz

-Linola Fett fürdető olaj 2 naponta a többi napon DM saját márkás ultrasensitív fürdetője és olaja

-testápolás szintén a DM-es fenti testápoló+Decubal ezzel a keverékkel kenem este, arcára csak Decubal

- a gyógyszertáritól durvább lett :( de nagyon, a shea vaj a popsijára jó, de máshova nem

-csinálj házilag máj vagy húspástétomot, margarint ne adj neki ....

2013. jún. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Szia! Neked is köszi!

Most még elvisszük egy gastros szakemberhez! Mert nekem nagyon gyanus, hogy mégis tejallergia is egyben. Vagy 3 hónapja jönnek ezek a pöttyök, ami nagyon el tud durvulni. Kérek egy listát amit nem ehet a tejtermékekböl, miket kell néznem az élelmiszereken. Addig is nem kap semmien tejterméket. Megpróbálkozunk így. Mert végül is az ekcémát a tej serkenti.

2013. jún. 13. 11:29
 18/45 anonim válasza:
55%

Üdvözlöm!


A kisfiam egy oltás után lett ekcémás akkor volt 5 hónapos. Először az egyik térdén aztán mivel lekentem egy szteroidos krémmel ott elmúlt és szétment az egész testén. Rémes volt tele volt az a kicsi test sebekkel, mikor fürdettem nem tudtam hol fogjam a gyereket.

Eljutottunk egy nagyon jó gyermek allergológushoz aki a következőket mondta:

"Vagy lekenem a gyereket szteroiddal, adok neki allergia ellenes tablettát és ezt csinálom évekig

vagy fogom és csak normálisan adok neki enni vagyis mivel szoptattam én eszem tisztességesen, 2 éves koráig pedig nem ehet allergén dolgot majd ő sem...Ha az első utat választom borítékolni tudja, hogy a gyerek 10-12 év múlva allergiás lesz illetve asthmás."


Nem kétséges melyik utat választottam...


Az étrend nem olyan rémes mint amilyennek tűnik, csak első látásra...A diéta szigorú része 4 hétig tart. Ezután amit a leginkább szeretünk hetente visszatesszük pl. sajt 1 hétig, tojás minden nap 1 hétig, tejtermékek, joghurt stb. 1 hétig...több mint valószínű, nem derül ki mi volt a baj ha az ekcéma étrendi eredetű, viszont a szervezet olyan szinten áttisztul, hogy elmúlik a probléma. Ha a tünet visszajön pl. a kakaóra akkor megvan a bűnös!

Esetleg ugye lehet még fémallergia vagy mosószer ezeket is vegyük figyelembe ha nem kezd el javulni a bőrünk állapota. Nem egy tragédia 1 hónapig nem hordani órát, fülbevalót. Azért először a táplálékra összpontosítson!


Tehát mi az amit nem ehet ekcémás beteg?


-diófélék, mogyoró, pisztácia, szezámmag

-padlizsán

-paradicsom

-citrusfélék,banán

-semmi olyan zöldség, gyümölcs ami itthon nem terem

-semmi amiben bármilyen cukor van mert fokozza a viszketést /nyilván mesterséges cukorpótlók kitiltva de nyírfacukor sem lehet SEMMI

-kakaó

-tejtermékek

-tojás

-felvágottak mivel tartósító és nitrit van bennük

-nasik

-szója alapú készítmények,kukorica

-savanyú káposzta

-ecet max egy kis balzsamecet ha csalni akar minimális...


És akkor mi marad?????


--a hús sem igazán jó de belefér...nyilván nem sok és otthon elkészítve

mostmár vannak bio sonkák kolbászok de nitrit ezekben is van csak módjával

-saláta/lehetőleg minden zöldség bio minőségben ha megoldható-az a helyzet hogyha nem vesszük meg a sok vackot akkor ez nem jelent plusz költséget higgye el!/

-uborka, hagyma, kevés fokhagyma,fűszer

-répa, retek,zeller,borsó,bab, stb...

-itthon termő gyömölcsök -mindig szezonálisan

-rizs

-krumpli

-kevés gomba

-kevés frissen facsart citromlé

-tönkölybúza kenyér ez lehet fehér is nagyon finom

-pizza paradicsom helyett olivával sajt nélkül nem is hiszi milyen finom!

-Palacsinta,pite édes almával cukor tojás tej nélkül

-kávé kevés de lehet minimális tejszín hozzá MINIMÁLIS

-durumtészták

-halak

-bio zabpehely natúr, köles

-néhány szem mandula de csak 4 hét után omega zsírsav tartalma jó a bőrnek...

-homoktövis szirup 4 hét után

-ligetszépe olaj 4 hét után


Kenyér, pizza recept:


240 ml víz

400 g fehér tönkölybúzaliszt

2 kk só

1 tk cukor ez belefér

1 csomag szárított élesztő

2 ek olivaolaj


Külsőleg 3 krém:


1.Ung.hydrophyl nonion ez a mosakodó krém


2. Cremor aquosus -tartósítószer nélkül erre hívja fel a kolléga figyelmét és csak ilyent vegyen. Ezzel fürdés után 2x kenje be magát tetőtől talpig ha nagyon viszket akkor hívjon fel...


3. Rp.:

Vaselinum cholesterinatum 170 g

Ol. helianthi 30g

Aqua destillata 40g      


ha túl zsíros emelheti a vizet legközelebb 50-60 grammra is....

Ezzel kenje be utoljára magát.


A Cremor.a. visszapótolja a vizet a 2. kenőcs pedig a zsírozásra figyel.

Semmi extra drága kenőcs nem kell de érdemes egy vacak zoknit vagy pizsamát befogni, hogy ne legyen minden zsíros bár az ekcémás bőr nagyon hamar beszívja a zsírt...

természetesen minimálisan napozzon és

igyon RENGETEG tiszta VIZET!!!!

Nem tea, leves stb. kizárólag víz!!!!! akár csapvizet akár az Amgizert nem egy nagy költség és kitart egy emberöltőig egyszeri költséggel...


Emellett a terápia mellett homeopátiáztunk alkati szert kapott a gyermek. Emiatt 2 hét múlva még csúnyább lett a bőre -ez természetes velejáró a homeopátiás kezelésnél akkor is ha ez riasztó...  viszont a rákövetkező 2 hét alatt TELJESEN meggyógyult. A mai napig néha van egy két plakk rajta de az gyorsan el is tűnik.

ennek 7 éve.

A mai napig ösztönösen nem eszik meg dolgokat és erre nem én figyelek hanem ő, ne feledjük el, a testünk okos...


Úgy tűnik, hogy önmagában a diéta nem elegendő tehát valamit nem árt választani hozzá...

Ha a homeopátiában nem bízik stb. itt van néhány egyéb lehetőség is...

Használhat ASEAt akár kizárólag külsőleg gyermeknél de felnőtt ihatja is, elegendő 50 ml naponta tehát nem kell a "terápiás dózis". Ez gyors eredményt hoz de a diétát NE kerülje ki. Mégis jön a nyár vagy egy jó program- nem mindegy, hogy néz ki az ember...az Asea valóban képes meggyógyítani is nem csupán tüneti kezelést nyújt viszont sajnos tény nem a legolcsóbb megoldás...

A másik a Krill olaj ami belülről támogatja meg a diétát, nagyon erős természetes gyulladáscsökkentőt tartalmaz ezzel javítja a bőr állapotát...

Ezek 2-4 hét alatt természetesen segítenek, természetesen a hosszanti eredményhez használni kell őket...


Az alábbi diéta psoriázisban is jó eredményre vezetett több betegemnél is...


"Az vagy amit megeszel, ételed legyen orvosságod is..."

                                                                             Hippokrates


Remélem tudtam segíteni. Ha bármi kérdés van szívesen válaszolok.


Ha megcsinálja örülnék ha írna egy pár sort, hogy sikerült! Köszönöm!

2013. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Itt is köszi és a privátot is!
2013. jún. 13. 13:28
 20/45 anonim ***** válasza:
55%
Tej,tojás,és a pulykát kivéve minden húsra allergiás a 16 hónapos fiam. Saját készítésű kenyér,pulyka felvágott,liga vaj. Müzlit szoktam neki tápival keverni vagy sinlac-kal vagy sinemil-lel :) Nem egyszerű,de bele jöttem :) A tej 2 hónapos korában jött ki,és 13 hónapos kora óta diétázik,egy hatalmas orvosi hiba miatt. Véres széklet,székrekedés. A tojás a tejmentes diéta után jött ki,pedig imádta. 2 hónapja a csirkehús pedig 7 hónapos kora óta ette... Tojás,csirke allergia hasfájás,ekcéma és hólyagok a nyelvén. Lassan 1 éve székrekedéses de már nem véres,senki nem tudja megmondani,hogy mitől,nálunk minden ec-zés hatalmas sírás és fájdalom. Vidd el gasztróra kivizsgálni!
2013. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!