Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás, tejallergiás babák...

Ekcémás, tejallergiás babák anyukái segitségét kérhetném?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam és csunyán ekcémás. Szteroiddal nem szeretném mostmár kenni, mert csak ez segit már. Szeretnék inkáb áttállni a tejmentes étkezésre. A főétkezés az nem is olyan nagy gond , mert tejtermék nélkül is lehet finomakat főzni. Vagy a rízstejet használhatom , ha jol tudom? Viszont a többi étkezéssel leszek nagy bajban. Például nem ehet ezentul vajas kenyeret? Vagy milyen felvágottat ehet?

Segítsetek légyszives , ti miket adtok babátoknak?

Nagyon köszönöm előre is a segitségeteket!



2013. jún. 12. 16:32
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
12-es vagyok ha jól számoltam. Vérvételtől sokat ne várj sajnos,mivel pici hozzá,hogy kimutassa. Nekünk 9-én lesz meg a tejterhelés eredménye,mert a vérvétel semmit nem mutatott ki. Mit eszik még a fiad? A tejnél gyakran kijöhet még más is. Nekünk ugye kijött a tojás meg a pulykát leszámítva minden hús. 2 hete pl a spárgától lett hólyagos a nyelve... Utána jártam a spárgának. Székrekedése volt,vegetát tettem az ételeibe valamikor csak hagymát. A hagyma keresztallergiája a spárga. Így elhagytuk a vegetát a hagymát is az étrendből azóta jó minden. Diatetikus mondta,hogy egy allergiás gyereknek 10 éves koráig bármire kijöhet az allergiája,akár a megszokott ételekre,de így ki is üthet az új étel egy régebbi allergiát. Ha ennyire erősen ismét kijött az allergia akkor érdemes lenne nálatok is 0-ra visszavinni az étkezést csak 1 féle dolgot kap,vagy sinlacot vagy sinemilt és úgy elkezdeni és figyelni,hogy mitől jöhet ki. Én úgy szoktam,hogy reggel tápi,utána sinlac és abba keverek gyümit ezt 2-3 napig eljátszom,de addig semmi olyan étel ami tünetet okozhat. Aztán szép lassan előről minden. Így jöttem rá a hagymára is,és ezt sajnos nem egyszer kellett már megcsinálnom :( Remélem hamar rájössz,hogy mitől jött ki megint! Kitartás,mert nem könnyű!
2013. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Szia!

A hagyma eszembe nem jutott volna soha! Most ledöbbentem. Az én kisfiam nem fogadta el a tápszert már. 1 éves koráig szopott. Addig nem is volt ilyen szörnyü a helyzet. Ugyhogy ő csak sinemilt vagy sinlacot kap. Persze gyümölccsel keverve. Főtt ételt kap amit én magam főzök. Ezt tejfől nélkül csak rántással a főzelékeket. Tegnap például a zöldbabot zabtejjel habartam neki, hogy változatos legyen az íze.

Én is ettöl tartok, hogy a vérvétel semmit nem fog kimutatni, hiába vittük.

2013. jún. 29. 10:26
 33/45 anonim ***** válasza:
12es és előző vagyok. Olyan sok allergia van már,én még a sóra is gondoltam. Én is főzni szoktam neki napi 3-4 féle kaját is képes vagyok,de ha látom,hogy megint kiütéses vagy a hasa fáj vagy éppen székrekedéssel kűzd akkor inkább csinálok egy ilyen "kúrát" mint hogy kínozzam és tehetetlenül nézem,hogy mi baja van. A szteroidos krém se olyan jó. Nem tudom,hogy van-e a közelben diófa,de szedj le arról egy csokor szép,hibátlan levelet,forrázd le 1,5 deci vízzel,ha langyos akkor szűrd le,befog nagyon sötét barnára színeződni és abból tegyél a vizébe. Én az esti fürdésnél Gabi fürdetőt használok ami kamilla és levendula illatú és abba teszed diólevél lötyit. Én most a koszmót is úgy szedem le a fejéről. A diólevél főzet enyhíti az allergiás reakciókat és kevésbé viszket utána a bőre. Ártani nem tudsz vele,mivel nem tartalmaz mérgező anyagokat. Fiamnak megint szétrepedt a popsija és így enyhíti a fájdalmát ilyenkor,mivel gyulladás csökkentő is. Lehet elsőre nem lesz nagy változás,de még mindig jobb,mint a szteroid...
2013. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon aranyos vagy! Képzeld van is itthol Szabó Gyuribácsi féle difalevél tea. Megrendeltem mikor olvastam az oldalán, hogy enyhíti a tüneteket. De felhívtam az irodáját és ott azt mondták, hogy még pici és ne fürdessem benne. ha nagyobb lenne még ihatná is már. De pont ma gondoltam rá, hogy este csinálok egy főzetet a vizébe. nemhiszem, hogy ártana neki.

Köszi mégegyszer!

És had kérdezzem már még meg, hogy ha kurát tartol a gyereknek akkor egész nap csak pépet és tápszert kap, pár napig? És megeszi?

Meg én azt vettem észre, hogy a tejpéptöl is szorulása van, most , hogy minden nap egyszer eszik.

2013. jún. 29. 16:06
 35/45 anonim ***** válasza:
12es vagyok. Én ugye a fáról szedem le és a 1,5 decit 2 napra osztom el és a koszmót is azzal szedem le és nem én vagyok az első :) Ha megint diétázunk,az úgy néz ki,hogy reggel tápi,tízórai sinlac simán,utána mondjuk sütőtököt kap,de csak vízzel főzöm ízesítés nélkül azt sinlackal összekeverem,ebédre pl cseresznye vagy barack vagy gyümilé sinlackal keverve vacsira meg kókusztejes sinemillel és az esti tápszer. Ez 1-2 napig így utána a főtt ételt kezdem el,krumpli és pulykahús de csak sóval és akkor elkezdem azt,hogy kókusztejes puding és mondjuk ez tízóraira(1 kis adag nálunk bőven elég) és mindig 1 ízű ételt csinálok. Volt hogy papírra írtam amit megevett és nem volt utána tünet. A spárga az pont így lett feltűnő :( 2 napos diéta után spárgát kapott sinlackal este meg hólyag a nyelvén és ugye mást nem kapott. Ha azt vesszük akkor olyan,mint a hozzátáplálás. 1 nap csak 1 "új" dolog :) Ha te úgy veszed észre hogy szorulást kap a péptől,akkor beszélj az orvossal. Én egyszer szójaalapú pépet akartam felírni és akkor mondta,hogy ritka de van olyan,hogy éppen a sinlactól vagy a sinemiltől lesz valakinek szorulása vagy éppen kiütése. Ez sincs kizárva tehát. Mi a Novalac Allernova tápszerrel kezdtük a tejmentes életet,ez is ugye tejmentes tápszer és fájt tőle a hasa és váltottam a Pepti plus 2re és elmúlt a hasfájása.
2013. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! HA megint előjön akkor megpróbálom én is ezt a kurát. Főleg ha a vérvételnek semmien eredménye nem lesz.
2013. jún. 30. 10:58
 37/45 anonim ***** válasza:
Szivesen :) Remélem,hogy nem lesz rá szükség :)
2013. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Megvan az allergia vizsgálat eredménye. Tojásallergiája van a kisfiamnak. Erre nem számitottam. De legalább már tudjuk mitöl jönnek a pöttyök.
2013. júl. 2. 20:49
 39/45 anonim ***** válasza:
28-as vagyok. Mi még mindig várjuk a vérvétel eredményét... Már eltelt az 1 hónap, de még mindig nem jött meg! :S Nektek mennyi idő volt?
2013. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mikre nézik pontosan a vérvételes allergiavizsgálatot? Amikor a dokinál voltunk elfelejtettem megkérdezni. :S Annyit mondott 20 féle ételre. :/
2013. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!