Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba és a kutya párosításró...

Kisbaba és a kutya párosításról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Múltkor nálunk voltak anyósomék, és feleségem testvére és annak barátja. Mindegyikőjük teljesen meg borzongott, hogy hogy engedhetjük, hogy a kislányunk a kutyával aludjon. Feleségem sem örül neki, de a kutyánk jámbor mint a ma született bárány. Amúgy egy német juhászról van szó, tényleg jól van nevelve, nem féltem a gyerekemet. Én is kutyák mellet nőttem fel. Szerintetek baj, hogy hagyom hogy a kis lányom is kutya mellet nőjön fel? A kutyánk nagyon ragaszkodik hozzá. Szerintem nem lenne baj belőle.
2009. okt. 10. 13:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én nem tartom túl gusztusosnak. Én sem szeretnék állattal összebújni :P A gyerekemhez sem engedném TÚL közel. Az udvaron oké, játszanak, de eleve nem lakásba való a kutya szerintem. Sem a konyhába, sem a hálóba.

Nem vagyunk egyformák.

Egyébként biztos van sok jó oldala is a kicsi szempontjából, de én túlzásnak tartom, amiket Te írsz, nem engedném.

2009. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én nem látok semmi rosszat abban, hogy kutya mellett nőjön fel a gyerek, hiszen belegondolsz, többnyire előbb van a kutya,aztán utána lesz a baba. Nade azért mert jön a baba, azért nem válunk meg ugye a kutyától, legalábbis normális gondolkodásmód mellett ilyen fel sem merül. Mindezek ellenére én annak vagyok a híve, hogy együtt ne aludjon a gyerek a kutyával (attól függetlenül, hogy eddig semmi betegséget nem kapott el tőle), illetve azért felügyelet nélkül nem hagynám a gyereket a kutyával egyedül. Ilyenekből azért származtak már "balesetek" sajnos. Függetlenül attól, mennyire értelmes a kutya, azért a vérében benne van a vadászösztön, illetve ha a gyerek olyat csinál, ami a kutyát idegesíti, illetve fájdalmat okoz valamivel, akkor a kutya akár támadhat is. Nekem is volt 2 német dogom, tudom miről beszélek. 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Ismered a mondást, nőben és kutyában ne bízz csak ha ló legel a sírján! Na jó, viccet félretéve!

Imádom a kutyákat, nekünk is van egy 3 és fél éves törpe schnauzerunk. Lakásban tartjuk, visszük magunkkal mindenhová, igazi családtag. A babánk 5 hónapos, de nem engedjük a közelébe, nem engedjük, hogy felügyelet nélkül egy helyiségben legyenek. Ő is nagyon jó és intelligens kutya, zokszó nélkül elfogadta az új felállást. Én tudom, hogy ő egy egészséges és tiszta kutya, de amikor kimegyünk sétálni, szagolgatja a tüzelő szukák vizeletét és még ki tudja, hogy mit! Megmosdatjuk mindig, de akkor se nyalogassa az én babámat. És ez még így lesz nagy darabon.

Szerintem jobb félni mint megijedni.

2009. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A borzalmas balesetek csak meg nem nevelt kutyáktől és meg nem nevelt gyerekektől és a hozzá nem értő gzadiktól. Ugyanis utúlag mindig kiderült, hogy a gyerekek piszkálták (pl rugdosták évekig), hogy ki volt kötve, hogy a verés volt a nevelése, hogy életében nem volt még azt utcán. Egy normális kutya akit hozzáértően nevelnek és ápolnak az nem tesz kárt a gyerekben, sőt fejleszti őt. Én nem engedem a kutyákat az ágyba, mert öreg kutyás vagyok nem csak házőrzésre tartom hanem családtag így tudom, hogy ő rangsorban él ahol mindenkinek meg van a helye. A miénk az ágy, az övé az ő ágya, én vagyok a főnöke. A gyerkehez odamehetnek, persze egyedül nem hagyom vele. A jólnevelt nem nyalakszik. És persze a gyereknek sem szabad nyúzni a kutyát.

Gyerekre csak az a kutya veszélyes aki a, rossz helyről származik (=rosszat örökölt, tehát idegileg félős vagy agresszív stb) b, nem hozzáértőek a gazdái (akik verik, emberként kezelik, egyenrangúnak tartják, láncon van, csak házőrzésre stb). Aki csak annyira ért a kutyákhoz hogy a kutya az kutya, akkor az tényleg jobb is ha nem tartja a gyerekkel együtt.

2009. okt. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező Apuka, szerintem az utolsó válasz a leghasznosabb, amit kaptál!
2009. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!