Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit probaljak ki 15 honapos...

Mit probaljak ki 15 honapos kisfiamnal hogy vegre nyugodt ejszakaink legyenek? Mar nem birjuk.

Figyelt kérdés

15 honapos kisfiam ejszaka nem alszik.Ez kb 7 hos koratol hol jobb hol rosszabb, a fogzas nagyon megviseli.Na de az elmult par het volt a legrosszabb.

Mar nem birom, hulla vagyok es a parom is. Napkozben nyugodtan alszik, semmi baj vele, de eljon az este furdes ido, na akkor kezdodik a hiszti. 8kor furdik, utana alvas. Igen es itt jon a baj, van hogy 9-tol alszik ugy hajnali 1-ig, egyhuzamba, de van hogy 9-tol vagy 10x sir fel hajnali 1-g. Szinte oramu pontossaggal ebred fel2kor. Utana- 5-10-15 percenkent felsir, felall a kisagyban kidobja az alvos rongyat es cumijat es csak ordit. Visszaadjuk neki, lefektetjuk, es alig hogy visszafekudnenk az agyba ujra kezdi. Iszonyatos, ja es ezt ugy kb hajnali 3-4ig csinalja.

Volt hogy parom befekudt a kisagyba melle, na de csak rosszabb lett, elkezdett jatszani. :) Volt hogy magunk koze tettuk. Nagyon edes volt, mert felult es jatszott az apjaval :) Ha visszavittuk az agyaba 10 percig csendben volt, aztan mintha erezne hogy mikor fekszunk le, azonnal orditas van.

Fogzas- rendben tudjuk mivel jar, sajnos 7 honapos koratol megviseli. Plusz most jonnek a ragofogai, egy pici mar latszik belole. Hasznalunk ra kremet, hasznaltunk osanitot, nurofent ha nagyon fajt neki.

Mozgasfejlodes- egesz nap jon-megy, szalad, maszik fel mindenhova. Aktiv kisfiu.

Minden féle fajta tanacsot, otletet szivesen fogadok. Koszonom a valaszokat.


2013. jún. 24. 11:00
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

5. Irnal bovebben errol a keszitmenyrol. Csak mert talaltam hasonlo nevut, amit tudnek rendelni, de annak a neve Coffee Cruda 30x 100 tabletta van benne.


Lefarasztva- boven levan, egesz nap jon megy, szalad, maszik mindenhova. Plusz most kezdte a "bolcsit". Hivatalos bebiszitter vigyaz ra, ahol egesz nap jatszik masik 2 gyerekkel.


Napkozben 1x alszik- de van hogy 2x.

Altalaban ugy 9-11ig alszik de van hogy ez csak 1ora alvas, van hogy 10-20 perces szunyokalas.

Ebed utani alvas van hogy 2-2,5 ora, de van hogy kimarad. Ha kimarad akkor mar delutan 6-tol nem lehet birni vele, mert nyugos. Olyankor mar nem tudom mivel lekotni.

2013. jún. 24. 11:42
 12/27 A kérdező kommentje:
A kisagy dolog erdekelne, ilyen korban mar aludhatna gyerekagyban? Csak mert olyan kisagya van ami gyerekaggya alakithato. Mostanaban allandoan ki akar maszni belole. Ha levennem az egyik oldalarol a racsot, es leesesgatlot tennek csak oda?
2013. jún. 24. 11:45
 13/27 gabszem ***** válasza:
mi már kipróbáltunk mostanában több mindent 16 hónaposomnál. Volt hogy órákat volt fent éjszaka, nem akart visszaaludni, volt hogy 5x-6x mentem át hozzá... Hát nekem 2 hónapo után elegem lett. ELőször a Coffea Tosta homeos bogyót próbáltuk ki, nem segített, megmondom őszintén én nem is nagyon hiszek ezekben a szerekben, de már mindent hajlandó voltam kipróbálni. Múlt héten kipróbáltuk a Sedatif PC-t és segített. Reggel ébredés után közvetlenül kell 1 tablettát összetörni, kis vízben feloldani és megitatni vele még reggeli elött és este lefekvés elött közvetlenül még 1 tablettát. Sokszor már csak megszokásbol ébrednek ilyen sokszor erről kell leszoktatni őket. Ha már egy hete működik a dolog el lehet hagyni és meglátod hogy mi lesz. Hetekig egyfolytában lehet adni, nem szokik hozzá, nem lesz tőle semmi baja. Ez nem nyugtatószer.
2013. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Koszonom a tippet, rakeresek erre a keszitmenyre is.

A Coffee Tosta nevu, helyett csak Coffee Cruda van, aminek a betegtajekoztatoja azt irja hogy nem adhato 2 eves kor alatt.

A tobbit keresem.

2013. jún. 24. 11:52
 15/27 A kérdező kommentje:

Sedatif PC-t megtalaltam, rendelheto itt nalunk is. Kiprobaljuk.

Kalium phosphoricum- szinten rendelheto.

Melyik jobb?

2013. jún. 24. 11:58
 16/27 cirga válasza:
Nem lehet,hogy fél a sötétben?próbáltad a félhomályt?megvan a biztonság érzete?a szeparációs időszak is kiválthat ilyen tüneteket,nagy átlagban kb. 7-8 hónapos korban kezdődik és eltarthat 2 éves korig is.
2013. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Utolso, neked is koszonom a valaszod.

Mar probaltuk azt is, volt egy kis ejjeli lampaja ami epp hogy vilagitott neki, egy ideig jo is volt. Aztan eszrevettuk hogy a lampa fenye mellett nem alszik. Csinaltunk neki sotetet es ugy aludt. Bar lehet hogy ujra kiprobalom, hatha.

Szeparacios szorongas- hat 7-8 hos koratol tart, de mostanaban mar nem annyira. Par honapja meg wc-re sem tudtam elmenni mert sirt, mostmar tudja hogy anyanak ott dolga van, de visszajon.

Mult heten kezdte a "bolcsit" ami vegul is nem az, mert csaladi kornyezetben egy hivatalos bebiszitter vigyaz ra. Mult heten volt a beszoktatas. Mara mar annyira megszerette, hogy reggel mikor viszem, mar az ajtoban vigyorog, es ahogy belepunk rohan jatszani. Komolyan, szo szerint le vagyok tojva. Vissza sem nez :( ez rosszul esik, de muszaj vissza mennem dolgozni. Sajnos itt Angliaban mashogy van mint otthon.

De azert koszi a tippet, megfogadom, lehet megint a lampa lesz. Nem tudom.

2013. jún. 24. 13:19
 18/27 anonim ***** válasza:

A lányom is ezt csinálja. 2 szemfoga jön egyszerre... :S Mi sem alszunk egy hete szinte semmit. Majd elmúlik, addig meg kibírjuk. Ne aggódj, előbb-utóbb a fogzás is elmúlik.

Amúgy arra nem gondoltatok, hogy csak szórakozik veletek? Mert a lányunk egy időben ezt csinálta.

2013. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Utolso: Ha hiszed ha nem mi is gondoltunk mar erre. Csak nem mertem ide leirni, nehogy hulyenek nezzen valaki. Plusz nem akartam vitat emiatt.

Gondoltam mar ra hogy esetleg szorakozik, mert ordit, de egy konnycsepp sincs a szemebe, inni nem iszik, enni nem eszik, vagy ha megis nagyon keveset. Lerakjuk, csend van, alig hogy bebujok az agyba ismet mehet vissza a szobajaba.

Ja es reggel mosolyogva ebred.

2013. jún. 24. 13:53
 20/27 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt ilyen durva a helyzet, de 2-3 ébredés mindig volt.

Olyan 18 hós kora körül kezdett rendeződni a dolog:

- szivacsra lenevdulát párologtattam neki

- abbahagytam a szoptatást 16 hósan

- ekkor kezdett el nem inni vizet éjjel

- nálunk pont az volt /van, ha mozgalmasabb a napja mint szokott, és keveset alszik nappal, akkor sokkal nyugtalanabb éjjel


nagy átlagosan az ismerős babák között ez a 18-19 hónap hozta meg a nyugis éjszakákat

2013. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!