Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit probaljak ki 15 honapos...

Mit probaljak ki 15 honapos kisfiamnal hogy vegre nyugodt ejszakaink legyenek? Mar nem birjuk.

Figyelt kérdés

15 honapos kisfiam ejszaka nem alszik.Ez kb 7 hos koratol hol jobb hol rosszabb, a fogzas nagyon megviseli.Na de az elmult par het volt a legrosszabb.

Mar nem birom, hulla vagyok es a parom is. Napkozben nyugodtan alszik, semmi baj vele, de eljon az este furdes ido, na akkor kezdodik a hiszti. 8kor furdik, utana alvas. Igen es itt jon a baj, van hogy 9-tol alszik ugy hajnali 1-ig, egyhuzamba, de van hogy 9-tol vagy 10x sir fel hajnali 1-g. Szinte oramu pontossaggal ebred fel2kor. Utana- 5-10-15 percenkent felsir, felall a kisagyban kidobja az alvos rongyat es cumijat es csak ordit. Visszaadjuk neki, lefektetjuk, es alig hogy visszafekudnenk az agyba ujra kezdi. Iszonyatos, ja es ezt ugy kb hajnali 3-4ig csinalja.

Volt hogy parom befekudt a kisagyba melle, na de csak rosszabb lett, elkezdett jatszani. :) Volt hogy magunk koze tettuk. Nagyon edes volt, mert felult es jatszott az apjaval :) Ha visszavittuk az agyaba 10 percig csendben volt, aztan mintha erezne hogy mikor fekszunk le, azonnal orditas van.

Fogzas- rendben tudjuk mivel jar, sajnos 7 honapos koratol megviseli. Plusz most jonnek a ragofogai, egy pici mar latszik belole. Hasznalunk ra kremet, hasznaltunk osanitot, nurofent ha nagyon fajt neki.

Mozgasfejlodes- egesz nap jon-megy, szalad, maszik fel mindenhova. Aktiv kisfiu.

Minden féle fajta tanacsot, otletet szivesen fogadok. Koszonom a valaszokat.


2013. jún. 24. 11:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Hú kedves kérdező, nálunk dettó ez a helyzet. Az én fiam is 15 hónapos. Eddig is sokat megbredt alig volt még átaludt éjszakánk. De egy hete ahogy te is írod meg még valaki, szerintem szórakozik. mert nem iszik, nem éhes és mégis keservesen sír. Én arra gondoltam, hgy most kezdődik a szeparációs szorongás. Mert ha magunkhoz veszem szinte mászik rám, hogy vegyem ölbe. De nem bírom már ölben hurcolni a 12 kilós kis seggét. De csak ugy van nyugton. Én sem értem miért csinálja ezt velem.
2013. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Alvásambulancia! És hogy 15 hónaposan szórakozik, ami annyit jelent, hogy szórakozásból sír.........durva, egyes anyák miket feltételeznek a gyermekükről! Szégyen!
2013. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolso. Mint ahogy is irtam, nem elek otthon, es itt nalunk az orvos csak annyit mond, hasznaljuk az itteni fogzasi kremet dentinox a neve, ami nekunk semmit sem er.

Tudod nem az a szegyen hogy az ember fejeben mar minden megfordul, hanem te aki ilyet irsz. Ha te is ilyen helyzetben lennel, nem tudom hogy allna a szad. Plusz ha hetek ota alig aludnal valamicsket, kivancsi lennek te mire gondolnal mar.

Ja es igen, kepzeld, megfordult a fejemben hogy esetleg szorakozhat, mert volt hogy atmentem a szobajaba, felvettem, csendbe maradt, beraktam a kisagyba es ahogy letettem felnezett es mosolygott egyet. Szinte mintha megvarta volna hogy kimenjek a szobajabol, felallt es orditott. Na akkor ezt minek nevezned.

Beraktam magam melle az agyba, hajnali 2kor felult es hangosan nevetve elkezdett jatszani. En fekudtem be a kisagyba, gondolhatod milyen kenyelmes volt, de a fiamert mindent, es szinten ugyanez volt. Ram maszott es jatszott, es mindezt hajnali 2-korul.

Na akkor mi ez ha nem egy kis huncutsag is.

En elhiszem hogy szepa.szorongas is, de mint ahogy mar irtam is,mostanaban inkabb apan csung rajtam kevesbe.

Na de azert koszonom a hasznos valaszod.

2013. jún. 24. 21:50
 24/27 A kérdező kommentje:

Ja, es meg valami, nem sir, csak ordit. Irtam mar hogy egy konnycsepp sincs a szemeben. Csak ordit, es sikitozik. Dobalja a takarojat, cumijat, alvos rongyat.

Hidd el meg tudom kulonboztetni hogy mikor szorakozik a fiam, es mikor rossz neki valami.

2013. jún. 24. 21:52
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire tudod, hogy mi a baja, ha biztos vagy benne, hogy csak szórakozik akkor mi a kérdés???
2013. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Jaj Istenem. Tudod mit, ha nem tetszik a kerdes ne irjal semmit.

Ertelmezd a kerdest, mielott valaszolsz.

Azt irtam, hogy van hogy szorakozik, nem azt hogy mindig. Plusz a szorakozast is ugy irtam, hogy szerintem lehetseges hogy akar szorakozik. Tehat nem zarom ki ezt a verziot sem. Na de mindegy is. Ismet koszi a nagyon hasznos valaszod.

2013. jún. 24. 22:40
 27/27 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyszerűen túl fáradt, nem?

Ha a bölcsiben van most, lehet jobban lefárad és nem piheni ki ott magát napközben.

ÉN azt vettem észre a gyerekeimnél, a legkisebb 16hós, hogyha napközben eleget aludtak, akkor éjszaka is nyugodtan aldutak mindig.

Én mind a háromnál midnig nagyon figyeltem az órát- a napirendet betartottuk. MOst a 16hósomnál is! Mondjuk én otthon vagyok vele, és így nyilván jobban tudok rá figyelni, de pl Ő ha reggel fél8kor kel, akkor már 11kor újra ágyban van- nem bírja ki délig. 11től alszik vagy fél4ig!!!!! igen- akkor már nem alszik többet aznap, de van, hogy csak 2, fél3ig alszik- ekkor viszont nem bírja ki estig, így még akkor 5-6ig még alszik egy órát. És fél8kor fürdetés, vacsora, legkésőbb negyed 9kor alszik este.

Nem tudom hogy alakulnak a gyerekek alvókái- de nekem a fiam olyan jó alvó, hogy újszülöttként már a kórházban is csak aludt- ahogy hazahoztuk éjszaka is csak megébredt enni egyszer hajnalban és már aludt is vissza, és 5hetes korától már reggel7-8körül ébredt, és onnantól át is aludja az éjszakákat egyszuszra, nem ébred, nem sír fel, alszik síri csendben. A középső fiam dettó így aludt, a nagy kb 3hónaposan alduta át az éjszakákat- de onnantól stabil volt ő is. Végülis mind a három nagyon jó alvó lett.

2013. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!