Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nézik le az olyan...

Miért nézik le az olyan anyukákat akik nem vesznek a babának felesleges dolgokat? Pl: orszívó, pelenkázó, légzésfigyelő, bababútor.

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
83%
Nem nézi le őket senki. Valaki megveszi a légzésfigyelőt,mert úgy érzi a babáját biztonságban. Nekünk volt pelenkázónk börzén vettük 1500-ért most a garázsban arra pakolunk,de néha megkönnyítette a pelenkázást. Bababútor,tág fogalom,mert mindent lehet valamire használni. Az orrszívó szerintem elég hasznos dolog,mert amíg nem tudja kifújni egyedül az orrát addig tökéletes. Nekünk van pumpás ami pl a kocsiban vagy sétánál tökéletes,ha nagyon szörcsög meg van porszívós amivel 1 perc alatt kiszívom neki. De attól hogy valakinek nincs meg ezeközül valami azért nem nézi le senki.
2013. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:

Orrszívó, mint írták többen szükséges. Majd meglátod, ha csupa takony lesz a babád és nem tudja kifújni...

Pelenkázó. Használtan vettük pár ezer forintért a vaterán. Használom, szükséges, nem felesleges, egyrészt azért, mert nincsen babaszekrénye, ahogy írtad, "bababútor", és abban tárolom a ruháit. Jó, mert nem kell alacsonyan görnyednem, mikor pelusozom. Amikor kicsi volt, rendszeresen pisilt tisztába tételkor, ez jobb, hogy ott történt, mint az ágyon...

Kiságyunk volt, használt, nem mai gyerek, de a célnak tökéletesen megfelelt. Légzésfigyelőt kölcsönbe kaptuk, nekem fontos volt. Kiskádat vettünk, ez sem volt felesleges dolog. Nem költöttem horror összeget, felesleges dolgokra. Mellszívó is szükséges volt, de azt is kaptam.

2013. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
95%
Én például nem nézlek le, de azt megjegyzem, hogy úgy tűnik nem vagy vele tisztában, mi az ami szükséges. Az orrszívó például az. A légzésfigyelőről megoszlanak a vélemények, de az én véleményem az, hogy az bizony fontos. Ettől még nem nézem le azt, akinek nincs, csak nem értek vele egyet.
2013. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerintem pont nem fölösleges dolgok, de valaki nem venne sem nézném le, amúgyis mi közöm hozzá?

Még ha mondjuk 26 félén zenélő, rezgő, hintás kütyüt írtál volna vagy popsitörlő melegítőt, akkor azt mondanám, az tényleg fölösleges. Számomra az általad leírt dolgok hasznosak.

2013. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 A kérdező kommentje:
De ha valakinek nincs rá pénze az ne is vállaljon gyereket? Sokan azt írják, hogy egy baba felneveléséhez havi 100000 forint szükséges.
2013. jún. 29. 13:23
 16/82 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá havi 100000 forint, dehogy kell. De vannak szükséges dolgok, és vannak valóban feleslegesek. Amiket Te leírtál, azok nem feleslegesek. A több ezer forintos ruhák például feleslegesek.
2013. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
86%
Ha valakinek nincs minimális összege se a gyerekre, akkor ne vállaljon. Ha egy orrszIvót nem tud megvenni, akkor sok más dolgot se, például a gyógyszereket se tudná kiváltani.
2013. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm közgyógyra írat ki a babának gyógyszert. Szóval nem mindenki költ gyógyszerre.
2013. jún. 29. 13:29
 19/82 anonim ***** válasza:
100%

AZ orrszívó nem felesleges, barátnőm még így is van hogy napi 2-szer kell vigye a gyereket orrszívásra, hogy van otthon, mi lenne ha az sem lenne. (igen régen sem volt, húztam is hónapokig egy megfázást)


Légzésfigyelőm pedig ha lesz gyerekem tuti lesz, a családban magas a bölcsőhalálok száma sajnos.


a felsorolt dolgok pont nem feleslegesek szerintem, de igazad van, én sem értem amikor minden baromságot megvesznek ( vákuumcsomagolós pelenkaszemetes, stbstb)

2013. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 Kerria ***** válasza:
100%

Valamennyi pénz kell a gyerekhez.


Bárki vállalhat gyermeket, akár pénz nélkül is, csak vannak dolgok amik kellenek... ha tetszik, ha nem.

Nekem sajnos nem volt tejem, a tápszer pedig havonta kb. 10ezer Ft volt.

Pelenka is kell mindenképp, mi az elején napi 6-ot simán elhasználtunk, a legolcsóbb pelus 35-40 Ft, akkor az is olyan 7 ezer Ft egy hónapban. Ha textilpelust használsz, abba is kell betét, illetve azt is kell mosni, meg megvenni... ismét nem olcsó.

Ha beteg lesz a gyógyszerei egy vagyonba kerülnek....

Ruhákat nem írom, mert azt mi szinte mind kaptuk.


Pelenkázó amúgy nem szükséges. Mi méretre vágattunk fa lapokat, a férjem összeszerelte, így kb 3000 Ft-ba került, de akár ágyon, akár a padlón egy takarón be tudod pelusozni.


Légzésfigyelő jó ha van, de ha nincs rá pénz... én is anélkül nőttem fel, és itt vagyok.


Orrszívót gyerek nélkül én sem gondoltam, hogy mekkora szükség. Kaptunk, így volt. Aztán rájöttem, ez nélkülözhetetlen...


Amúgy meg nem ismerek senki olyat, aki lenézné a másikat, mert nincsenek ilyen felszerelései. Inkább azt gondolom, és kérlek ne vedd sértésnek, hogy neked fontos lenne, hogy legyen, csak ugye nincs rá pénz...

2013. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!