Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nézik le az olyan...

Miért nézik le az olyan anyukákat akik nem vesznek a babának felesleges dolgokat? Pl: orszívó, pelenkázó, légzésfigyelő, bababútor.

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, te most végülis arról akarsz minket meggyőzni, hogy egy gyerek felneveléséhez nem kell pénz? Mert az nem fog menni :D
2013. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer egy példa volt, de még sorolhatnám, gyümölcs, ha baj van a lábával speciális cipő, esetleg valami sportra járatás, külön óra stb.
2013. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:

20-nak: a tápszert, hogy nem fizeti a biztosító, sőt sok ezer ft havonta nem semmi! Vagy is nagyon szomorú!


Orrszívó nagyon hasznos, 1600 Ft, egyszer kell megvenni.

Használtan ruhákat fillérekért lehet venni csomagban a Vaterán. És minden egyebet is lehet találni használtan a neten nagyon jó áron.

2013. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:

a havi száz erős túlzás,de egy havi 15 szerintem nem...Orrszivo valóban nem felesleges dolog,baratibb,mintha fel kellene szűrni neki egy esetleges arcureg gyulladasnal,ami a bennmaradt valadek miatt alakul ki...legzesfigyelo nekünk nem volt,de nem mondom,h felesleges..Egyszerűen nálunk alacsony volt a rizikofaktor,időre született,családban szerencsére nem volt bolcso halál,szoptatott baba,egy szobában aludtunk,stb..

Viszont azt nem értem,h olyan dolgokat. soroltal fel,amiket egyszer kell megvenni...nem ezek kerülnek ám sokba egy gyerek körül,hanem a mindennapi kiadások,ezeket szinte ingyen kihozhatod,de pelenkat és tarsait senki nem fog neked venni addig,míg szükséged van rá...aztan az a gyerek oviba megy,lesznek fizetős programok,aztan suliba,kellenek tankönyvek és így tovább,ahogy nő majd,egyre többé fog kerülni...

2013. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
Én nem nézek le senkit, és engem sem néz le senki, de az orrszívó nagyon hasznos dolog és egyáltalán nem drága, nem számít luxusnak. Azért kicsit túlzol, nincsen havi 100 ezer egy baba, az én 9 hónapos kislányom kb havi 10 ezerbe kerül, kéthavonta meg mondjuk 15 (mert két hónapra elég kb nekünk egy nagy csomag pelus) Az elején, mikor meg kell venni a kiságy, babakocsi ilyesmit, az húzós, de mi pl. sok mindent használtan vettünk, vagy kaptuk a családtól.
2013. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok. Egy babához kell pénz. Ott vannak a babaruhák,ezeket lehet kapni kilóra,darabra(van hogy márkás ruhákat veszek 100 forintért és hibátlan) vannak olyan új ruhák amiket olcsón meglehet venni újonnan. Én nem sajnálom a fiamra a pénzt,de lehet olyan,hogy 1 hónap után nem lesz jó. Babakocsi,van olyan akinek nincs és megvan nélküle,de hordozó vagy kendő,kenguru szükséges,mert a babának se jó,ha egyfolytában kézben van és neked se. Lehet kapni ezt is használtan. Popsitörlő ez is alap dolog,mert nem tudod mindenhol lemosni tisztába rakásnál meg jó arra,hogy megtöröld az arcát vagy a kezedet. Pelenka,lehet kapni nagyon olcsón,de lehet az olcsót nem bírja majd a babád popsiját vagy éppen nem válik be a legolcsóbb. Textil pelus büfiztetéshez... Télen kabát,overál,sál,sapka,kesztyű... Cipő,ha már tud járni,akkor újat kell neki venni,mert minden gyereknek más a járása és egy kisgyereknek nagyon nem tesz jót a használt. Gyógyszer,sose tudhatod hogy mikor fog kelleni. A D-vitamint is meg kell venni és ott is jó,ha pár hónap után frissítve van. A legtöbb babás,gyerekes családban alap felszerelések között van lázcsillapító,van glicerines kúp és vitaminok. A bútorok közül a kiságy az ami fontos,neki is kell saját ágy. Nekem a fiam nem szerette és fél éves koráig velünk aludt és dísznek ott volt,de volt. Kiságy nélkül is lehet gyereket válalni de az alap dolgok között van. Gyümölcsök,zöldségek hogy megfelelő vitaminokat kapjon és fontos a fejlődésben is és ahhoz hogy ne legyen beteges. Ha tápszeres lesz,akkor a tápszer adagja,ami nem a legolcsóbb dolog azért. Lehet pénz nélkül gyereket válalni,de felnevelni már nem. Ez most,hogy pici. Késöbb ott a bölcsi,már ha oda járna,óvoda,iskola. Ezek is pénzbe fognak kerülni. Ha valaki babát válal akkor átgondolja,hogy mire van szüksége és nem rajta fog spórolni. Ja,én egyedül nevelem gyesből és családiból amit 100%ig rá költök,nem veszek meg neki minden hülyeséget,de megvan a tápszere minden hónapban,pelenkából liberot használok,vannak pépek neki,gyümölcslevek,nasik szóval minden amire szüksége van,játékokat,ruhákat minden hónapban veszek neki. Az lényegtelen hogy ki mennyiből tartja el a gyerekét/gyerekeit,de van 1-2 olyan dolog amire most azt írod hogy nem hasznos,és amikor oda jutsz,akkor rájössz hogy milyen jó dolog hogy van.
2013. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 A kérdező kommentje:
Vannak olyan gyerekek akik kapnak ingyen ebédet...
2013. jún. 29. 14:31
 28/82 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen ebéd, na ne, menza, ha otthon nem kap mást marha egészséges.
2013. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
100%

Aki arra számít, hogy a gyereke majd kap ingyen ebédet, meg az összes gyógyszere közgyógyos lesz (ami szerintem nem úgy működik, hogy bármit felírhatnak közgyógyra, és egy gyerek lázcsillapító üvegje 1000Ft) és nem vesz meg neki olyan "felesleges" dolgokat, mint az orrszívó pl., akkor az tényleg ne szüljön gyereket! Minek? Egy szerető szülő lelke szerintem nagyon nehezen viseli, ha látja, hogy a gyerekének nélkülöznie kell, arról már ne is beszéljünk, hogy egy szülőnek látni, hogy a gyereke éhezik, fázik, ha beteg nem tud neki gyógyszert venni...

Az orrszívó egyébként nagyon fontos és nem drága, de gondolom, ha nem telik a szívóra, akkor porszívóra sem. Persze, régen sem szívták az orrunkat, sokkal több is volt az elhúzódó nátha, az arcüreg és fülgyulladás és az ezekből következő felszúrások.

Persze, a légzésfigyelő nem létszükség, de hülyét kapok azoktól, akik azt írják, hogy neki sem volt, mégis itt van. Ha meghalt volna, most nem lenne ilyen okos. 1 értelmetlen halál is sok és ha a légzésfigyelő bejelez, lehet, hogy az is elkerülhető! Bocsánat, ez a téma érzékenyen érint, volt a szűk baráti körben bölcsőhalál.

Én nem nézek le senkit, akinek nincsenek a fenti dolgai, de azért gondolkodjon már el mindenki kicsit, aki gyereket szeretne vállalni és a saját gyerekét ne a társadalom többi emberével neveltesse már fel!

2013. jún. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
96%
Hát azt nem mondom h KELL a 100ezer, de ha valakinek gondot okoz megvenni egy 1600ftos orrszivot annak nem kell gyereket szülni. És ez tény.
2013. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!