Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nézik le az olyan...

Miért nézik le az olyan anyukákat akik nem vesznek a babának felesleges dolgokat? Pl: orszívó, pelenkázó, légzésfigyelő, bababútor.

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
96%
Aki a gyerek alapvető szükségleteit nem tudja kielégíteni az ne is szüljön. Mégis milyen élete lenne annak a gyereknek a fél életét végig éhezné. Mert aki a receptre nem tudja megvenni a fél áron a tápszert az később ételt sem fog tudni venni neki.
2013. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:

Vannak akiknek a gyereke ingyen kap ebédet, tankönyvet.


-a nagycsaládosoknak jár az ingyen tankönyv + 50% az ebédből

aki rendszeres kap annak ingyen van az ebéd de a tankönyv asszem nem jár ingyen - bár lehet ezt nem tudom biztosan


Mások nem engedhetik meg maguknak a drága tápszert, pelenkát, orszívót, pelenkázót stb.


-ha nem tud tápszert venni akkor szoptat vagyis fordítva ha tud szoptatni akkor sokat tesz azért h ez meg is maradjon mert tápira nem telik


-papír pelus helyett ott a textil - még mosással együtt is sokkal olcsóbb mint a papírpelus


-orrszívót biztos vesz az alap dolog vagy kér kap családból ismerősőktől


-pelenkázó nem fontos dolog én sem használtam simán a nagyágyon pelusoztam



Az emberek fel vannak háborodva, "hogy akkor minek szül?" Ha egyszer nincs pénz arra, hogy ezeket a dolgokat megvegye akkor nincs és kész!


- nem kell havi 100 000.- egy babára

bár pár alap dolgot azért be kell szerezni

a tesóm mindent ingyen szerzett be - kiságy babakád szekrényke ruhák stb....és nem tőlem kapta hanem ismeröktől barátoktól aukciós oldalon 1.- akcióban stb...

2013. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
Tenni kell azért, hogy legyen pénzed nem itt sápítozni. Mindenki előtt ott a lehetőség csak élni kell vele!
2013. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
Most ez is olyan utolsó, hogy nem mindenkinek van a családjába kisgyerek. Nálunk az egész családba én vagyok a legfiatalabb a 27 évemmel.
2013. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a nagycsaládosok kapnak kedvezményt a tankönyvre, de a minimum 3 gyerekig el kell jutni. És ha nem elsőre szülsz 3-as ikreket, akkor az elsőre és másodikra bíz nem jár kedvezmény. Pedig ők is megéheznek és betegek lehetnek.
2013. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
94%

Megkérdezném tőled Kérdező, hogy ha a te gyereked halna meg bölcsőhalálban, akkor is feleslegesnek tartanád a légzésfigyelőt? Vagy szimplán szülnél másikat?

Miért kell lenézni azt aki megveszi ezeket a dolgokat? Neked attól jobb lesz ha irigykedsz rájuk?

2013. jún. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
92%
Az meg pláne felháborító, mikor azt írod, az ország hibája. Persze, amilyen "költségcsökkentéseket" te itt felsoroltál, kb. még a családi pótlék összegét se akarod a gyerekre költeni havonta.
2013. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem tud tápszert venni akkor szoptat vagyis fordítva ha tud szoptatni akkor sokat tesz azért h ez meg is maradjon mert tápira nem telik "


Én mindent megpróbáltam, de 3. hónapban elapadt a tejem és sok anyukától hallom ezt. És olyan felfogás elég gáz, hogy nincs és kész, mert egy gyereknek szüksége van dolgokra, ha ezt nem tudjuk előteremteni, akkor nem kell vállalni. Ha egy kocsit nem tudunk fenntartani, akkor nincs, egy gyereknél százszor igazabb.

2013. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, én is mindent megtettem, hogy legyen tejem, de én is hiába. Tudom milyen rossz ez.:( Még jó, hogy meg tudom venni a teljesen felesleges tápszert.

Kérdező, ha majd szülsz egy gyereket, akkor rájössz, hogy nem fognak közgyógyra kiírni mindent, megtudod mennyibe kerül egy orrcsepp, és majd a gyerekorvos neked is mondani fogja, hogy szívd a gyerek orrát. Persze ez tök felesleges, mert a kórházba is be lehet hordani a gyereket, ott is ki tudják szívni, csak kicsit drasztikusabban, de nem baj, mert spórolsz 1600Ft-ot.

Amúgy mi sokat vártunk a babára, és sokat költöttünk arra, hogy egyáltalán legyen. Tudom, hogy sokkal olcsóbb lett volna ha nem vállalunk babát, de mi szerettünk volna. Képzeld, vettünk neki kiságyat, kis ruhácskákat, orrszívót, légzésfigyelőt, és még egy csecsemő újraélesztő tanfolyamra is elmentünk. És képzeld, még játékokat is szoktunk neki venni, hordjuk babaúszásra is.:) És nem fogok azért beteget csinálni belőle, hogy ingyen kapjon dolgokat, pedig sajnos több ilyen esetet láttam a környezetemben. Valaki írta, hogy allergiás a gyereke és ingyen járathatná bölcsibe. Na én sem járatnám csak azért mert ingyen van, de sokan igen, és minden csakis ingyen kell nekik. Utálom ha egy gyereken akarnak spórolni.

Sosem néztem le azért másokat amiért valamire nincs pénzük, de egy normális jóérzésű ember nem feltétlenül így áll hozzá, hogy az állammal akarja felneveltetni a gyerekét. Nagyon sajnálom az olyan gyerekeket, akiket a CSP-ért vállalnak, és látszik, hogy sokukkal nem is foglalkoznak, csak megvannak darabra.

A te hozzászólásaidból Kérdező azt érzem, hogy te végtelenül irigy vagy azokra akik meg tudnak venni a babájuknak alapvető - általad feleslegesnek titulált - dolgokat. Neked ettől nem lesz jobb.

2013. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező már eldöntötte, hogy ő bizony tud pénz nélkül is gyereket nevelni, és azon van felháborodva, hogy ezt mások nem így gondolják.

Kérdező, amiket felsoroltál, pont nem felesleges dolgok. Az orrszívó konkrétan nélkülözhetetlen, már többször leírták, hogy miért. Légzésfigyelő nélkül felnőtt ugyan már sok gyerek, de néhány nem, mert meghalt bölcsőhalálban. Ha a te gyerekeddel történne meg a bölcsőhalál, akkor is feleslegesnek tartanád a légzésfigyelőt? Bababútor alatt nem tudom mit értesz pontosan, de a kiságy nélkülözhetetlen. A többi bútordarab (pl pelenkázó) ugyan nem nélkülözhetetlen, de feleslegesnek sem mondanám.

Ne hozz fel olyan példákat, mint az ingyenebéd, meg a közgyógy, mert ezek csak kis tételek. Attól még nagyon sok minden van, ami igenis kell egy babának, és bizony pénzbe kerül.

Ha nincs pénzed tápszerre, pelenkára, orrszívóra, meg sok egyéb dologra, amire a babának SZÜKSÉGE VAN, akkor ne vállalj gyereket! És ez nem lenézés kérdése. Egyszerűen felelőtlenség gyereket vállalni úgy, hogy nem tudod kielégíteni még a legalapvetőbb igényeit sem.

2013. jún. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!