Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz anya vagyok,...

Nagyon rossz anya vagyok, mert ilyen gondolataim vannak?

Figyelt kérdés
Kisfiam elmúlt 8 hónapos, de ezalatt a 8 hónap alatt talán 3szor aludtam egyhuzamban 4-5 órát. Rettenetesen érzem magam minden napot egy kínszenvedésnek élek meg, minden fizikai bajom bajom van. Éjjelente 2 órákat alszik a fiam egyszerre, utána mindig felkel, ma próbáltam kitartóbb lenni, hogy ne hozzam át egyből, negyed 3ig bírtam. 3szor esett le a franciaágyról, mert reggelente annyira nem vayok magamnál, hogy azt hiszem fent vagyok, közben nem tudok magamról, és lemászik a gyerek mellettem az ágyról, most már mondtam apának, hogy ha alszik, ha nem, mielőtt, dolgozni megy vigye át a helyére, mert nem vagyok beszámítható reggel. Úgy gondolom, én aki régebben 3 gyereket akartam, hogy most soha nem akarok többet, nem vagyok önző, de úgy érzem nem ezt érdemlem, hogy nem tudom élvezni az anyaságot, mert minden reggel azt várom mikor lesz vége a napnak, vagy mikor alszik a gyerek már, hogy legyen kis nyugtom és le tudjak dőlni. Minden mozdulat fájdalmat okoz, nem tudok semminek örülni, nincs kedvem semmihez. Nem elég, hogy kicsinál az éjjeli nemalvássaL, NAPPAL AZ ETETÉSEKNÉL IS KIBORÍT, MERT AZ ELEJÉTŐL A VÉGÉIG FEJVÖRÖSÖDÉSIG KÖPKÖD, mindent de mindent, holott nemrég mindent imádott enni. Kívülálló ezen nevet, de én kikészülök tőle, mert mindegyikőnknek naponta többször át kell öltözni, minden körülöttünk kajás lesz, valamit ki se tudok szedni a ruhából. Szégyen vagy nem, de tegnap olyan erővel vágtam bele a tányérját a mosogatóba hogy eltört a pohár a mosogatóban, egyszerűen nem bírom már. Nincs tovább úgy érzem, nem tudom tovább kitolni a határaimat. Nappal semmi baj nincs vele ezen kívül, az alvás mesekönyvbe illő nappal, éjjel nem tudom mi lehet vele....én viszont arról ábrándozom, hogy rosszul legyek egyszer és kórházba mehessek pár napra, ott legalább tudnék aludni...ez már annak a jele, hogy teljesen meghibbantam?
2013. júl. 2. 07:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az etetés miatt ne idegeskedj, hanem mikor először kiköpi az ételt a baba (nem ügyetlenül kicsorgatja, hanem viccesen messzire köpi), közöld vele mosolyogva, hogy látom, jóllaktál, egészségedre, és fejezzétek be az evést. Persze ne esti etetésnél csináld először. Menjetek játszani, sétálni stb. és egy-másfél óra múlva kínáld meg újból. Hidd el, nem fog éhen halni, hamar megérti, mit akarsz illetve nem akarsz tőle.

Ágyazz meg magadnak a padlón a kiságy mellett. Amilyen fáradt vagy, még egy szőnyegen is jót alszol, ha nem zavar fel a kicsi. És el nem hidd, hogy mindenki más gyereke angyalian alszik egész éjjel! Akkor ki veszi meg azt a rengeteg tanácsadó könyvet az altatásról? szerintem a hozzád hasonló sorsúak.

Aludj, amint a gyerek behunyja a szemét! Aludj nappal is, bármi van a háztartással.Pár napig gyűlhet a mosás, a főzést is ki lehet hagyni ha muszáj. ha tényleg nincs segítséged, másképp nem tudod kipihenni magadat.

Ha ez sem segít, 1-2 hét alatt nem leszel jobban, keress fel egy pszichiátert. A körzeti orvosod megmondja, hová kell menned.Lehet, hogy depressziós vagy, ez a fizikai szenvedés érzés, önértékelési problémák, kiborulás határán egyensúlyozás, végtelen fáradság legalábbis erősen felveti a gyanút. Én pont így éltem meg annak idején. "mindenki becsületesen teljesíti a kötelességét, a férjem dolgozik,tanul, a rokonok hasonlóan, nekem meg ez a dolgom, mások bezzeg milyen jól csinálják, csak én vagyok ilyen...." Lehet, hogy a kimerülés provokálta a depressziót, de ha egyszer kialakult, akkor egy ördögi kör jön létre. Kérj orvosi segítséget, ha a pihenés önmagában nem lenne elegendő!

2013. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Tényleg rossz volt olvasni a soraidat.:( Nem vagy rossz anya szerintem sem, csak nagyon-nagyon kimerült.

Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond. Ha veled alszik a gyerek azért leszel rossz, ha külön azért. Ha nem veszed fel mikor sír azért, ha felveszed azért. Le kell sz..rni!!

Az én kisfiam 7 hónapos. Éjszaka 1-2-szer felébred enni. Régebben olyankor mindig magam mellé tettem, és a fél éjszakát mellettem aludta, imádtam vele aludni. Amikor a férjem itthon volt nem nagyon mertük magunk között altatni, mert bár a baba aludt, mi nem.:) A kiságy velünk egy szobában van, itt mellettem, szóval tud bennünket egyből ébreszteni. Én már nem merek vele aludni, mert ő is lemászna az ágyról.

Írod, hogy nálatok nem fér be a kiságy, pedig jó lenne. Mi lenne ha a ti ágyatokat betolnátok a fal mellé, akkor nem tudna leesni a baba.

Szomorú, hogy a családod ennyire nem veszi a lapot. Az elején én is iszonyatosan ki voltam merülve (akkor még kínlódtam a fejéssel is, hogy legyen tejem), és bármit megadtam volna pár óra alvásért. Aztán szép lassan beállt, hogy egyre ritkábban ébredt éjszaka a baba. Én nem akartam szoktatni, hogy nappal nem hagyom aludni, meg ilyesmi, amiket mások javasoltak. Sírni sem hagytam ha nem volt muszáj, felvettem ha tudtam. Most is ébred éjszaka, de felkelünk hozzá, nekünk így jó, és nem érdekel, hogy más gyereke átalussza-e az éjszakát.

A köpködés - erről nekem is az jutott eszembe, hogy talán nem elég éhes. Ha mások ezen nevetnek, akkor ne etesd mások előtt még véletlenül sem. Ez nem vicces, és elhiszem, hogy nagyon kiborít.

Ha 1-2 órára sem tudod egyik családtagodnál sem hagyni, akkor próbálj keresni valakit, aki vigyáz rá. Ha elmeséled, hogy fizetsz valakinek, aki vigyáz rá kicsit, hogy tudj pihenni, vagy meg tudj csinálni ezt-azt, akkor hátha lesz valaki aki kapcsol. Nincs jobb ötletem.

De ne érezd magad rossznak. Nem egyformák a gyerekek, és biztos van akinek három gyerekkel sem probléma, másnak meg eggyel is. Nincs értelme az összehasonlítgatásnak. Szerintem nem pszichológusra van szükséged, hanem egy kiadós alvásra.

2013. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen átérzem a problémád. Szinte szóról szóra.

Ezért is vettem igénybe a párom segítségét, legalább annyira, hogy a szombat éjszakákat a babával tölti, amíg én kipihenem magam. Az én párom is sokat dolgozik még hétvégén is reggeltől estig, de tudja, hogy ez nekem fontos és segít vele, nincs is vele baj.

Próbálj meg te is valami aranyközéputat kieszközölni a pároddal, hisz az ő gyereke is, és neked is nagyon fontos a pihenés.

szorítok és fel a fejjel, nem fog örökké tartani. Nálunk is fut a ház sokszor, de ha nagyon fáradt vagyok, bizony nem érdekel és lefekszem a kicsivel én is.

2013. júl. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ma 9 hónapos a lányom.Engem is nagyon sokszor kiborított a viselkedésével,hisztijével,de!rájöttem van oka annak amit és ahogyan csinál.Próbáltam az ő fejével gondolkozni,és rájöttem hogy eleinte a foga miatt van a sírás,biztosan egy kínszenvedés lehet szegénykémnek.Felfogtam hogy emiatt sír,kapott hideg kanalat,maszírozom az ínyét így emiatt már nem adom meg a lehetőséget,hogy sírjon.A másik az evés.Imádja szétdobálni az ételt.Egy-két hónappal ezelőttig kiborított evvel,mostmeg felfogom,hogy gyerek,neki ezt meg kell tanulnia és nekem kell ebben segítenem.Kiborított,hogy mindent a szájába vesz,mindenhol ott van ahol nem kellene.ma már ez sem "érdekel"együtt vagyok ott ahol van vele így baj nem érheti.És nincs segítségem senki.A párom egész nap dolgozik,régen nagyon sokat sírtam,hogy nekem miért nincs 10 nyugodt percem???!!!de már nem érdekel.Tudok egymagam is boldogulni.És nagyon vágyom egy kistestvérre a lányomnak.Éjjel velem alszik,és óránként felébred leellenőrzi,hogy ott vagyok-e aztán alszik.Te vagy a gyereked anyukája,neki csak te vagy,senki másra nem számíthat.Előttem mindig ez lebeg.És ez adott erőt átvészelni a problémásabb időszakokat.Hidd el gondolj mindig erre és könnyebb lesz:)Sok sikert!!!!!!

2013. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Olyan aranyosak vagytok, mindegyikőtök, hogy ilyen sokan írtatok, és hogy bátorítatok, nagyon jól esik....annyira imádom ezt a kisfiút, ő a mindenem, annyira okos,értelmes, és nagyon rosszul érzem magam mindig mikor előtte mérgelődöm...megpróbálom összegyúrni a tanácsaitokat, s kihozni belőle valamit, hátha kicsit jobb lesz..köszönöm nektek mégegyszer
2013. júl. 2. 14:53
 16/17 anonim ***** válasza:

Sürgősen ki kell aludnod magad. Ráadásul nem arra van szükséged, hogy egyszer aludj 14 órát, hanem pár napon keresztül legyen meg az a 8-9 óra. Ha máshogy nem, valaki vigye el a családból pár napra, mert ennek nagyon komoly következményei lehetnek. Én kórházba is kerültem, olyan szinten elfáradtam (bár egyéb okból), nagyon keveset aludtam heteken keresztül, ezen kívül is stresszes volt az életem, a vérnyomásom annyira lement, hogy többször elájultam, meg hasonlók.

Nem hibbantál meg, csak ahogy nagyon sokan, te sem hiszed el, vagy nem jut eszedbe, hogy egy "egyszerű" alváshiánynak milyen következményei lehetnek.

2013. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem 3 hetembe telt, míg rendbe jöttem, bár a stressz is közrejátszott, de ez nálad is megvan szerintem.
2013. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!