Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok?

Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Kisfiam féléves múlt. Kedves mosolygós baba, de vannak nagyon hisztis időszakai. Én sajnos alapjáraton is idegbeteg tudok lenni, és ha 1 nap 100szor hasra fordul és fél perc múlva hisztizik hogy fordítsam vissza, elgurul a gyógyszerem és kiabálok vele. Meg mostanában nyűglödik a fogával, szó szerint hetek óta napi 3 órát alszok és mikor felkel éjszaka szegénnyel akkor se úgy beszélek ahogy kéne. Tudom, hogy nem tehet róla, kicsi , nem tudja máshogy elmondani ha baja van.Utána megbánom, sírok is, és legszívesebben arcon köpném magam. Ő az életem, tűzbe mennék érte, mégis néha úgy beszélek vele mint a kutyával. Szerencsére csak a szám jár, bántani sose tudnám, de annyira utálom ilyenkor magamat! Szegény meg általában nevet rajtam. Másnál is elszakad időnként a cérna? Vagy velem van baj?
2013. máj. 10. 14:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Ha időnként szakad, az belefér, de ha rendszer van belőle, az bizony káros! Tele vagy feszültséggel és kialvatlan vagy, ami frusztrációt és tehetetlen dühöt okoz. Vond be jobban a párodat, vagy kérj szakszerű segítséget!
2013. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Nem rossz vagy, csak fáradt. Passzold le pár órára a gyereket, ha teheted, te pedig pihenj. Vagy menjetek ki sétálni, jó idő van. Ha szerencséd van, a levegő elnyomja, alszik egy jót, te pedig relaxálhatsz egy kicsit egy padon. Ha nagyon nyüzüge a fog miatt, adj neki chamomilla vulgaris 15 c-t. Homeós bogyó, baja nem lesz tőle, rászokni nem fog.
2013. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Ritkán szerintem mindenkivel előfordul, de valóban, ha rendszeres, akkor próbálj Magne B6-ot szedni, mert ez így nem jó. Rossz anya természetesen nem vagy, csak fáradt és feszült.
2013. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%

Hát...

Nincs segítséged?

Elég gáz egy fél éves babára rákiabálni meg csúnyán beszélni vele.

Én még sosem kiabáltam a másfél éves gyerekemmel, pedig néha ki tud akasztani, épp az előbb próbáltam másfél órán keresztül elaltani, de nem sikerül, mert mikor éppen elaludt volna, felébredt valamire. Nem voltam boldog, de ez van, most feladtam, majd alszik később, ha egyáltalán.

Szerintem kicsit uralkodni kéne az indulataidon, vagy valami nyugtató hatású teát inni esetleg.

Nem tudom szoptatsz-e, attól függően szerintem kereshetnél valami enyhe nyugtatót (pl. Valeriána vagy valami ilyesmi), mert ez nem sok jóra vezet sajnos.

Olyan pici még az a baba, ne kiabálj vele :(.

2013. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

aki már felemeli a hangját, bizony rossz anya, nemrég olvastam a minek szült kommenteket, ha nem képes valaki 0-24-ben a gyerekkel mosolyogva elviselni mindent...


egyébként nem vagy rossz anya, csak ember, adjál a babának éjjelre kevés Nurofent, nekünk más nem használt...ha már fél éves, lassan magától is vissza tud fordulni, a foga is kijön és minden ok lesz ismét :)

2013. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Akinek egy fél éves babához, akinél még szó nincs hisztiről, nincs türelme és folyton kiabál, nem csak néha, ott már igen is nagy bajok vannak, az nagyon rossz a babának! Mert ilyen lesz a gyereked is. Mindenért sírni fog, ordítani, nem lesz kiegyensúlyozott.

Kérj segítséget, mert ez így nagyon nem jó! Nem vagy ettől rossz anya, de ezzel nagyon nem teszel jót se neki, se magadnak.

2013. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Jégtánc ***** válasza:
78%
Ez az időszak erről szól.Biztosan nem vagy vele egyedül.Kitartás türelem.Napközben ha alszik,akkor hagyd a fenébe a háztartást ,pihenj te is.Így legalább kicsit be tudod pótolni.Most már jó idő van,menjetek sokat csavarogni.Próbáld beleélni magad a picid helyzetébe.Mostanában tanult meg hasra fordulni.Nem tud még másképp kommunikálni csak sírással vagy hangkiadással.Fogával felnőtt ember is eléggé nyűglődik nemhogy egy kisbaba....Nemsokára elmúlik,majd akkor jön más.Akkor mi lesz? Mindenképpen pihenj amikor tudsz.Férjed/Párod vond be jobban a baba körüli teendőkbe.Mikor otthon van akkor pl menjenek el ők sétálni,addig te tudsz pihenni.
2013. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Azért ez nem rendszeres szerencsére, és mindig megbánom. Mert egyébként az első 2 hónapot leszámítva nagyon jól elvagyunk együtt. A férjem csodálatos apa, egy probléma van vele az éjszaka. Egyszerűen nem hajlandó felkelni, nem is ébred fel a babára, és ha mégis nekem szól, mert ő megy dolgozni... Hétvégén nem jár, de akkor meg pihennie kell. Én meg tényleg annyira rossz alvó vagyok, hogy ha felkelek, kell utána másfél óra mire visszaalszok. Remélem csak a fáradtságtól vagyok ilyen néha. De úgy szégyellem magam, én annyira nem akarom bántani!
2013. máj. 10. 14:17
 9/21 A kérdező kommentje:

6-os ez ritkán fordul elő, olyat én nem mondtam, hogy folyton kiabálok a babával!

Egyébként kap éjszakára Nurofent, vagy algoflexet de nem sokat segít.

2013. máj. 10. 14:21
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy rossz anya! én is voltam hasonló helyzetben mint te,mert az én fiam 6 hónapon keresztül 1 órát aludt éjjel,és emiatt nappal is bömbölt egész nap.nem volt segítségem,kezdtem begolyózni.mindig próbáltam türelmes maradni de ilyen körülmények közt ez nagyon nehéz.megértelek,viszont tényleg nem tesz jót neki.ne utáld magad emiatt emberből vagy,csak próbálj többet pihenni és tudd hogy egyszer vége lesz ennek az időszaknak.fiam most 13 hós és 9 hónapos kora óta igazi jófiú,szót fogad,szépen alszik eszik,és jól érzi magát a bőrében.úgyhogy nem visszafordíthatatlan,csak mérsékeld a kitöréseket.pontosan tudom milyen rohadt érzés ez.De van kiút!!!
2013. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!