Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rossz anya leszek ha...

Tényleg rossz anya leszek ha külön szobába szeretném szoktatni a Babónkat?

Figyelt kérdés
Mégcsak 20 hetes vagyok de hatalmas veszekedések vannak apósom és köztünk. Egy kicsi másfél szobás panelban lakunk, ahol a kisszobát szeretném megcsinálni babaszobának. Szeretném már az első perctől kezdve odaszoktatni a lányunkat, de lesz bent egy heverő is nekem biztos, ami biztos. Apósom szerint szívtelen vagyok, rossz anya leszek, aki nem törődik a gyerekével, mert még az állatok se hagyják magukra a kölykeiket... Idáig a párom mellettem volt, de most már ő is azt fújja, amit az apja. Én szeretném ha nekünk is megmaradna a saját terünk, szerintem a páromnak is könnyebb lesz, hog tud pihenni, egyébként meg pici a lakás nagyjából 3 lépéssel kell többet megtenni mintha a mi szobánkban lenne. Első gyerek lesz, tudom, hogy nem tudhatok mindent, de tényleg ennyire ördögtől való az, ahogy én szeretném?
2013. máj. 13. 15:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Mi köze van ehhez az apósnak? Ennek a gyereknek két szülője van. Ezt nem árt tudatosítani a rokonságban még időben!
2013. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Apósod jobb lenne a ha nem szólna bele. Nem leszel rossz anya, közelről sem.


Tedd ahogy nektek jó.


Én magunkkal altatom a lányomat, mert így érzem helyesnek.Sőt, velünk alszik az ágyban, ezért csináltattunk direkt 240x200-as ágyat. Szerintem jobb vele egy szobában az elején, persze nem feltétlenül egy ágyban, nem így értem.


Egyébként majd meglátod mi lesz, ha megszületik. Én mindig azt mondom, először elveim voltak, aztán gyerekeim. :) Ha külön lesz, külön lesz. Max. neked lesz nehezebb, ha szoptatsz. De kinek mi a jó és a kényelmes, ugye.

2013. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Hát nekem mindig külön szobám volt, és imádom a szüleimet. Soha nem fordult meg a fejemben, hogy te jó ég magamra hagytak.

Mintha a közös vagy külön szobán múlna a nevelés egésze.

Ez több tényezős kérdés, amit viszont nem az apósnak, és nem is a szomszédnak kell megvitatnia, hanem csak nektek, szülőknek.

2013. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is elsősorban a ti döntésetek, hiszen ti vagytok a szülei. Azonban annyiban igazuk van, hogy a babák evolúciósan úgy vannak kódolva, hogy egyedüllét=felfal egy ragadozó, ő még nem fogja fel, hogy egy teljesen biztonságos szobában van :) Nem véletlen javasolják, hogy érdemes fél éves koráig a szülői hálóban altatni (mert így nyugodtabbak, illetve véd a légzéskimaradástól, mert az újszülött átveszi a felnőttek légzésritmusát, ráadásul egyszerűbb az éjszakai etetés/pelenkázás). Mindenképpen a pároddal kell dűlőre jutnotok, próbáljatok valami kompromisszumos megoldást találni (pl, hogy legalább az első hetekben legyetek egy szobában, vagy majd a baba habitusa eldönti, hogy mennyire bírja "egyedül", vész esetén a párod is át tud menni a másik részbe kicsit pihenni)!
2013. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Csak nehogy a úgy járj ahogyan mi! - én is ugyanígy gondolkodtam mint te, azzal a különbséggel, hogy én úgy terveztem az első pár hétben vele alszom , emiatt tettünk is egy heverőt a gyerekszobába - na ebből az lett, hogy a mai napig ott alszom , pedig jövő hónapban lesz 2 éves a lányom ( igaz, van egy 4 hónapos kistesó is) , és ez sokat árt a kapcsolatunknak! ert hiába tervezte én, miután eltelt az első pár hét, egyszerűen nem tudtam otthagyni egyedül... Abban bízo, hogy mikor nagyobb lesz a kistesó , majd kettejüket könnyebben egyedül hagyom!
2013. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk első baba,7hónapos múlt és eddig mindössze 3x aludt velünk,ezt is az első hónapban,és ha elaludt,betettük saját ágyába,ami külön szobába van.Úgy megszokta a saját ágyat,szobát,hogy nem is tud aludni sehol.Szerintem teljesen természetes,hogy külön van.Egész nap az övé vagyok,éjjel szeretnék magamban/párommal lenni.
2013. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 petera6 ***** válasza:
62%

Ha így mérik a jó anyaságot, akkor bizony én sem leszek az. Szintén panel. Két félszoba + nappali. Az egyik félszoba lesz a babáé. amúgy nem igazán érdekel, hogy ki-mit szól hozzá. Lesz nekem is bent egy heverő, de nem azért, hogy én ott aludjak, hanem, hogy ott tudjam szoptatni, vagy leülni valahova, pelenkázni, játszani, mittudomén :) Eleve van ez az ágy, nem dobom ki, máshova meg nem fér el. Majd jó lesz később, amikor már nem kiságyban lesz a gyerek. Addig meg elfér ott, és tán még hasznos is lesz.


Férjem nem szól úgymond bele, de ő is amellett van, hogy ha már megoldható a külön alvás, úgy kényelmesebb mindenkinek. Ez megszokás kérdése hidd el. Ha netán annnnyira sírna a baba, akkor tán átgondoljuk, de szerintem nem lesz probléma.


Amúgy én nagyon szeretem az állatokat, de ha nem gond nem élünk úgy, mint ők :)


Ne idegeld magad ezzel. Párodnak mondd meg, hogy próbáljátok meg így külön, és ha úgy látjátok majd, hogy a baba több együttlétet igényel, akkor majd átbeszélitek újra. Felesleges ezen előre vitatkozni.

2013. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Uristen, ilyen apóst.. :/ remélem, az anyósod sokkal jobb ennél.. általában az a rosszabb.. :)


Csináld, ahogy szeretnéd! Nekünk lehetőségünk se volt rá, hogy külön legyünk a babától, de ha lett volna, sztem akkor sem éltem volna vele. Imádom hallgatni, ahogy szuszog, sóhajtozik. Az elején, ha nem hallottam, mindig megnéztem, h vesz-e levegőt :D biztos túlaggódtam a helyzetet, de nem is tudom mi lett volna, ha másik szobában van. Na de ez most mindegy is, ha te így szeretnéd, akkor legyen külön! A ti gyermeketek lesz, nem az apósé.. ezt jó még az elején tisztázni! Különben azt hiszi neki szülöd a gyereket..

2013. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ha Neked így jó, akkor ne foglalkozz vele. Nekünk is külön szobában alszik a lányom, első naptól kezdve. Az ajtók nyitva vannak, ha bármi van, azonnal megyek.

Délután is a saját szobájában alszik, soha nem volt ebből gond. Most 1 éves, nagyon jól alszik, ha felkel, akkor szól, hogy "aja" (ez lennék én) de nem sír, nem fél. Szerintem szoktatás kérdése. Van olyan ismerősöm, akinek a most 3 és fél éves lánya még mindig a szülői ágyban alszik. Én ezt nem szerettem volna semmiképp, ezért is döntöttem a külön szoba mellett.

2013. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Majd meglatod a babad mit igenyel. Ha hasfajos akkor pld eleg nehez kulon szobaba tenni (nekunk az volt szinte egesz ejjel felvaltva ringattuk). Egyebkent en is amellett vagyok, hogy az elejen annyira elveszett szegeny, kell neki a kozelseged. De ez orok vita kar is belekezdeni. Donts ahogy jonak latod.
2013. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!