Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feljött a szomszéd, hogy...

Feljött a szomszéd, hogy hallgattassam el a gyereket?

Figyelt kérdés
8 hónapos, már pár napja az a kedvenc szórakozása, hogy sikít. Eljátszik magában, de nagyon nagyokat sikoltozik. Engem is idegesít, de nem tudok mit tenni, nem tudom egész nap cipelni a gyereket, hogy eltereljem róla a figyelmét. De mit csináljak a szomszéddal?
2013. júl. 5. 12:39
1 2 3 4 5
 31/45 petera6 ***** válasza:
71%
Ja, és abban biztos vagyok, hogy nagyon nehéz a gyereknevelés, más abban a szerencsés esetben is, ha nem túl problémás a gyerek. Nem dédelgetek hiú ábrándokat, tuti, hogy sok nehéz (meg rossz) döntést is hozok majd. Csak azért valami aranyközépút szerű akármi csak van :)
2013. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
60%
Persze, 1 éves kor felett rájuk is kell szólni, én is megteszem, de a kérdésben szereplő 8 hónapos még nem érti mit miért nem szabad. Később már értik, csak nem mindig érdekli őket.
2013. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Én abban megértem a szomszédot, hogy zavarja, mint mondtam, engem is zavar. De egy 8 hónaposnak magyarázhtom, hogy ne csinálja, csak rámvigyorog a két darab fogával, és csinálja tovább. Bár a szomszéd meg már 60 múlt, ő nem tudom miért nem érti, amit mondok. Amúgy a lányom eddig szinte hangtalan volt, nem sírós, nem hisztis, éjszakát átalussza.


Próbálom nem a szívemre venni, de ez a dolog azt bizonyítja, hogy lesznek még egymással gondjaink. A gyerek előbb utóbb szaladgálni fog, énekelni, majd ne engedjek neki semmit, hogy alattunk a néni hallja a maricsujt?


...

2013. júl. 5. 14:01
 34/45 anonim ***** válasza:
44%

Azért azt bírom, hogy még a szomszéd a paraszt, mert idegesíti a sikítás, DE az normális, ha anyuka kiírja a faliújságra, hogy a 15 másik lakás ő hozzá alkalmazkodjon, hogy ő mikor altat, meg egyáltalán BÁRMI zaj az ő gyerekét TALÁN zavarja, akkor már fel van háborodva, hogy miért nincs csend. DE az normális, ha fejhangon visít a gyerek, ő meg vigyorog és tapsol hozzá. Az oké, hogy nem érti, ha rászólsz, de azért az se normális, ha biztatod, mert az viszont nagyon is megérti.


Amúgy meg nem tök mindegy miért van otthon a szomszéd? Nem mindenkinek olyan a munkarendje hogy nyolctól négyig dolgozik, meg van szabadság, szabadnap, táppénz is vagy nyugdíjas, akármi.


A 2.5 éves meg a 8 hónaposozó válaszolók meg mit nem értenek meg azon, hogy a lényeg a helyzet kezelése, hogy


1. felfogod, hogy mást zavarhat


2. ha nem is tudsz mit tenni, legalább elnézést kérsz nem még neked áll feljebb, hogy na nehogy már zavarjon kisanyám!


Azt meg végképp nem értem, akinek a gyerek végig üvölti a lépcsőházban az utat, de nem szól rá mert "még nem szólt senki". Miért kell kivárni, míg valaki szól, hogy ne kelljen már minden áldott alkalommal azt hallgatni, hogy a gyereked üvölt, ha kiteszitek a lábatokat a lakásból? Értelmes ember magától felfogja, hogy egy lépcsőházban még a beszélgetés is behallatszik a lépcsőházból nemhogy a sikítás. Lehet más meg épp altatja a gyerekét a tiéd meg felüvölti. Te mit szólnál, ha letennéd aludni, és arra riadna fel, aztán meg nem tudnád megint elaltatni és szenvednél vele a nap hátralévő részében, hogy nyűgös, csak azért, mert a negyedikről a Marcsinak megjött az unokája és üvöltött a lépcsőházban, mert tetszett neki a visszhang?

2013. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
49%
Ja és mielőtt beleköttök, nem azt mondom, hogy a kérdező biztatja a sikítást, de sose lehet tudni, mert nagyon sokan csinálják, hogy nem hogy nem szólnak rá, mert úgyse érti, de még válaszolnak is neki, hogy jaaaaaaaaaaaaj Petiiiikeeeeee! Kac-kac, jaaaaaaaj de hangos kisfiúúúú vagy, jaaaaaaj, jaaaaaaj, hahahahahaaaaa. Akkor meg persze, hogy tovább visít.
2013. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
69%

"Azért azt bírom, hogy még a szomszéd a paraszt, mert idegesíti a sikítás, DE az normális, ha anyuka kiírja a faliújságra, hogy a 15 másik lakás ő hozzá alkalmazkodjon, hogy ő mikor altat, meg egyáltalán BÁRMI zaj az ő gyerekét TALÁN zavarja, akkor már fel van háborodva, hogy miért nincs csend"

Na, ez pont annyira nem helyes viselkedés, mint a kérdésben említett szomszédé.

Te viszont kicsit mintha túlpörögted volna ezt a dolgot.

2013. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
26%
Én? Hogyne, aki meg össze-vissza pocskondiázza a szomszédot, az nem pörögte túl, az normálisan gondolkodik?
2013. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
49%
Ok, akkor őrjöngj csak nyugodtan tovább. Nem kezdem el magyarázni neked, miért is ostobaság azt mondani, hogy hallgattass el egy 8 hónapos gyereket, mert párszor már leírtuk, mégsem fogtad fel. Azt sem sikerült felfogni, hogy miért írtuk, hogy nem ugyanaz a 8 hónapos és a 2,5 éves gyerek. Legyen igaza a szomszédnak és neked és ragtapaszt minden kicsi szájára (a neveletlen kölyke, hogy képzeli, hogy zajong), nehogy az idős, kedves szomszéd néni lemaradjon valamiről a tévében.
2013. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
2013. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

34-es! Kicsit eltértél a kérdéstől! Van igazság abban, amit mondasz, de ez most nem a mi esetünkhöz tartozik. Én aztán nem bíztatom a gyermeket, harmadszorra mondom, engem is zavar. Én is panaszkodhatnék, mert olyan zajos ez a ház, hogy az már nevetséges. De nem teszem. A babát zajba altattam az elejétől, így őt semmi nem zavarja, én meg elviselem, mert mindenki azt csinál, amit akar. Nem mondtam, hogy paraszt a szomszéd, annyi vele a baj, hogy nem érti meg, hogy nem tudok mit tenni, mert a gyerek még csak 8 hónapos! Nekem sem érdekem, hogy én itt rosszba legyek mindenkivel, én is szívesebben főznék, takarítanék, neteznék, pihennék anélkül, hogy egy kisbaba sikítozna a lakásban. (Amúgy szeretem-imádom, de tényleg elképesztő hangja van.)


Jogos, hogy egy olyan anyuka, aki mindenkitől elvárja, hogy csendben legyen, az ne háborogjon, ha egyszer őt szólják meg. De én nem olyan anyuka vagyok, és amúgy is, nem igazán háborgok, csak bánt a dolog.

2013. júl. 5. 15:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!