Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái!...

Tápszeres babák anyukái! Hogyan oldjátok meg az éjszakai evéseket, hogy a baba ne sírjon amíg elkészül a tápi? Meddig állhat elkészítve a tápszer?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 15:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%

4. vagyok.


A kórházban, ahol szültem, ott még a koraszülött babáknak is az előre elkészített tápszert adták. Hűtőben tárolták, és mindig csak egy adagot melegítettek. Nem hinném, hogy gond lenne, akkor ott sem így csinálnák.

De mint írtam, egy ideig csináltam csak így, aztán rájöttem, hogy felesleges. Mindig frissen készítem neki. Ha elmegyünk valahová, akkor pedig termoszban viszem a forró vizet, teszek a táskába egy üveg lehűtött vizet is + a tápszerport, és amikor megéhezik, frissen megcsinálom.

2013. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ja, a lényeget kihagytam. Mikróban melegítették a tápszert a kórházban.
2013. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Nálunk is az előre elkészítettet mikroban melegítették a kórházban. De sok más dolgot is úgy csináltak, amit én soha nem tennék, nem sorolnám ezeket. A kórházi napokat szerencsére túléltük, de még a védőnő is mondta, hogy nehogy úgy csináljuk mint ott, és ezt akár a fürdetésre is érthetjük, vagy sok másra!

Szóval ez nekem nem meggyőző példa, hogy a kórházban is így csinálták.

És nálam a frissen készített tápszerbe nem tartozik bele az állott vízzel készített tápszer. Itt még sokan kérdezik, hogy az üveges babavizet, ha egy napnál túl van megbontva hány hónapos koráig kell újraforralni!!! Szóval eszembe se lenne, kint tárolni egy adag vizecskét a tápszernek, hogy szobahőmérsékletű legyen, hogy aztán 10 másodperccel kevesebb idő is elég legyen az elkészültéhez.

De mindenki úgy csinálja ahogy neki és a babájának jó.

2013. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam a tápszert megcsinálni, mert nem jó, ha órákig készen áll.

Az előre felforralt vizet szoktam olyan hőmérsékleten tartani, amire szükség van (üvegmelegítő legkisebb fokozata), aztán csak a port kell beleszórni, ami tényleg fél perc, és már mehet is. Nekem ez bevált.

Napközben is alkalmazom. Mikor tudom, hogy jön nagyjából az etetés ideje, félórával korábban megcsinálom a vizet, és mikor éhes lesz, csak belerakom a tápot, és meg is van.

2013. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Tisztán kíváncsiságból megkérdezhetem a 13-as válaszolót, hogyan sikerül neki 10 másodperc alatt iható hőmérsékletűre varázsolnia a frissen felforralt vizet? Mert akkor én is úgy csinálnám.
2013. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a felforralt, lehűtött víznek, ha szobahőmérsékleten tároljuk. Gyerekorvos mondta nekem, hogy nyugodtan forraljak reggel annyi vizet, amennyire egész nap szükség van. Hűtsem le, öntsem egy tiszta ásványvizes üvegbe, zárjam le jól és kész. Szobahőmérsékleten 24 óráig tárolható. Mindig így csinálom, 7 hónapos a babám, soha semmi gond nem volt belőle.

De mindegy, nem ez volt a kérdés. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.

2013. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Előre forralt vizet töltök 2 cumisüvegbe (még este), az egyiket megmikrózom, abba megy a tápszer. Mikor összeráztam, beleöntöm az előre forralt, kihűlt víz másik adagját a második cumisüvegből. Fele-fele vízmennyiségnél, ez iható hőmérsékletet eredményez. Más: Őőőőőőő, miért is ne lehetne a főzelékét mikróban melegíteni?
2013. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a tápszert sem ajánlatos a mikróban melegíteni, mert nem lesz egyenletes a hőmérséklete. De ha bevált, biztos jó úgy is.

Én melegen tartom a vizet, illetve van egy kis szerkezetem, ami 1 perc alatt pont fogyasztható hőmérsékletre hűti le a 100 fokos vizet. Szerintem nagyon jó találmány, mert nem kell próbálgatni, hogy éppen megfelelőre sikerült-e felmelegíteni.

2013. júl. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Mondjuk én meg azt nem értem, hogy a mikróban melegített tápszernek miért nem egyenletes a hőmérséklete? Van, hogy hiába csinálom meg a tápszert, nem eszik belőle. Berakom a hűtőbe, és ha éhes, akkor megmikrózom. Ugyanúgy összerázom mintha frissen csinálnám. Ha így sem egyenletes, akkor sehogy.:/
2013. júl. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Babám kétszer kel, hajnali 1 és 5 körül. Én előre felforralok egy 24 órás adag vizet és a szobában van a tápival meg a vízforralóval együtt. Alapvetően rossz alvó vagyok úgyhogy a legkisebb nyöszörgésre is rögtön ébredek. Ekkor vízforraló bekapcsol, vizet a cumisüvegbe, azt egy műanyagtálba, abba a forralt vizet. Fél perc, teszem a tápit a cumisüvegbe, összeráz, visszatesz forró vízbe, babát kiveszem, cumisüveget lögyböl és mehet a kajcsi. Én nem pelenkázom át a kicsim, mert reggelre alig pisis, szóval kibírja addig, inkább nappal pisil sokat, van hogy 8-9 pelust is kell cserélni. Úgyhogy ennyivel is kevesebb a gond és sírnivaló. :)

Én sem szívesen használok mikrót kajamelegítésre se magunknak se a babának. Csak ha nagyon sietősen kell kiolvasztani egy adag főzeléket akkor használom, meg a kutya kajáját melegítem benne, azt is üvegtálban, mert a műanyag nagyon furmányos molekuladefektet csinál a kajában, amitől rákos lesz a kutya/ember. Apám mikróban főzte (!!!) a kutyái kajáját, mindegyik daganatosan pusztult el, az én kutyáim közül egyik sem lett daganatos pedig ugyanaz a fajta, ugyanaz a vérvonal. De mindegy, bocsi az offért!

2013. júl. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!