Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái!...

Tápszeres babák anyukái! Hogyan oldjátok meg az éjszakai evéseket, hogy a baba ne sírjon amíg elkészül a tápi? Meddig állhat elkészítve a tápszer?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 15:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Én egy kancsó vizet forralok fel és abból kapta/kapja a tápszert. Így volt akkor is, amikor még éjjel is kelt. Isten mentsen éjszaka forralgatni meg visszahűteni a vizet. A lelkét is kiordította volna szegény gyerek. Főzeléket miért is nem lehet mikróban melegíteni?
2013. júl. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy estére forraltam fel vizet. Mikor már jó volt a hőmérséklete, beleöntöttem termoszba. A tápszert kimértem a cumisüvegbe. Ezeket betettem az éjjeli szekrényre. Mikor ébredt a gyerek, csak ráöntöttem a vizet a tápszerre, kevertem és kész. Kb 20 mp. :)
2013. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
kevertem a vizet, elő volt készítve a forralt és szobahőmérsékletűre hűtött, ehhez forraltam kb. 30 ml-t. Össze a kettőt, bele a port. Az elején inkább a port nem tudtam gyorsan adagolni, de aztán ebbe sikerült belerázódni. Addig apa szórakoztatta a kicsit.
2013. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Off: mikróban melegítve is egyenletes lesz a hője, a végén össze kell rázni (rá is van írva a legtöbb tápszerre) és ugyebár mindig ellenőrizzük, hogy nem forró-e. Ugyanígy minden ételnél is, megkeverjük és ellenőrizzük.
2013. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
nekem a cumisüvegmelegítő van bent az éjjeli szekrényemen.mielőtt elalszok beállítom 40 fokra.mikor kell akkor kimegyek a konyhába és belerakom a tápszert. összerázom mire beérek vele.
2013. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

20-as vagyok asszem. Találtam egy ilyet azoknak, aki nem értik, miért tartanak egyes anyukák a mikró használatától, akár tápszerről, akár főzelékről legyen szó.


Egy érdekes kísérlet

A mikrohullámú sütő káros mivoltára már 1992-ben fény derült, az eredményeket a svácji Raum und Zeit hasábjain tették közzé. A svájci Biokémiai Intézetben és a Környezetbiológiai Tanácsadó Intézetben svájci kutatók 8 önkéntesen tesztelték a mikróban melegített ételek hatásait. A résztvevők 2-5 naponként megváltoztatott ételeket, italokat kaptak: tejnél például először biotermelőtől hozott nyers tejet, aztán ugyanazt felforralva, majd gyárilag pasztőrözött tejet, legutoljára pedig a gyárilag pasztőrözött tej mikrohullámú sütőben felforralt változatát. Zöldségek közül ugyanezt a sort követték, először nyers biozöldségeket adtak az alanyoknak, majd ugyanezt hagyományos módon megfőzték, ezután fagyasztott verziót kaptak, utoljára fagyasztott zöldséget mikróban melegítve. Bizonyos időközönként az étkezések után vért vettek a kísérletben szereplőktől, melyek elemzése után kiderült, hogy a mikrózott tej és zöldség fogyasztása döntően meghatározó eltéréseket okozott a vérben: az összes hemoglobinérték és a HDL, illetve LDL koleszterin aránya is csökkent, emellett a limfociták - a nyirokszöveteinkben termelődő fehérvérsejtek - szintje is rövid időre ugyan, de drasztikusan lecsökkent. Ráadásul fényérzékeny baktériumok segítségével az is kiderült, hogy a mikrohullámú energia igenis felvehető mikróból kivett táplálék útján is, így a vizsgálatok végső eredménye az lett, hogy mikrózott ételek, italok fogyasztása után az emberi szervezetben káros folyamatok indulnak el, melyek egy legyengült szervezetben akár a rák kialakulásának is kedvezhetnek. A teljesség kedvéért itt tegyük azonban hozzá, hogy rákkeltő folyamatok a hagyományos főzés és sütés közben is keletkezhetnek, pláne ha odaégetjük az ételt, vagy többször felhasznált olajban sütünk, így a hagyományos főzésnél is oda kell figyelnünk, hogy elkerüljük a káros folyamatokat.

A mikrózott víz öntözésre sem jó?

Persze a svájci kísérlet nem az egyedüli volt a sorban, egy 2006-os magánkísérlet azonban nagyon is említésre méltó: egy angol hölgy két, azonos állapotban levő növénykéjét kétféle vízzel öntözte: az egyiket mikróban melegített, majd lehűtött, a másikat pedig tűzhelyen melegített és lehűtött vízzel. A szegény mikrós vízet kapó növénynek kilenc nap kellett, és egyszerűen elpusztult. Így bár házilag és korántsem hivatalosan, de igazolható, hogy a mikró nemcsak a belőle kiáramló sugárzás miatt lehet káros - a növénykék messze voltak a készüléktől -, hanem a benne melegített ételek-italok megváltoztatása miatt is.

Így, hacsak nem akarjuk kitenni magunkat némi egészségkárosodásnak, csak a legszükségesebb esetekben használjuk a mikrót, és akkor se tegyünk bele műanyag dobozban semmit - a meleg hatására kioldódó, káros BPA az azóta betiltott cumisüvegek esetéhez hasonlóan a mi szervezetünket is károsíthatja.

2013. júl. 10. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
na pont emiatt nincs nálunk a lakásban mikró :)
2013. júl. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, hogy megosztottad ezt a cikket, biztos jót akarsz. Én értékelem. DE. Ha nagyon körültekintőek akarnánk lenni, bizonyára találnánk tudományos cikkeket arról is, hogy milyen mérgező és/vagy rákkeltő az ivóvíz, a csirkehús, a túrórudipapír, a csuklósbusz, a babfőzelék és a papucs is a lábunkon. Én a magam részéről nem szeretem az ilyen félelemkeltést. A rák népbetegség, és valójában elég kevés valódi oka van felderítve, ami igen, az is leginkább genetikával kapcsolatos. Sokáig azt hittem (úgy tanultam), tanult, iskolázott, olvasott emberek körében nehezen, vagy egyáltalán nem működik az amerikai társadalomból ismertté vált jelenség, a félelemkeltés. Mostanában egyre inkább érzem a körülöttem élőkön, ismerőseimen, hogy begyűrűzött közénk is. Elgondolkodtató.
2013. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mindenki saját maga dönti el, hogy bízik-e a mikróban vagy sem. Mi az előzőek miatt nem használjuk, de ettől még mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.
2013. júl. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!